Hogyan történik pontosan a gipszkarton direktfüggesztő szerelése?

Szabó Richárd kérdése:

A nappaliban szeretnénk álmennyezetet kialakítani, és a fölé nehezebb szigetelőréteget is elhelyeznénk a jobb hang- és hőszigetelés érdekében. Hogyan történhet a gipszkarton direktfüggesztő szerelése ilyen esetben, és milyen megoldásokkal biztosítható, hogy az álmennyezet stabil maradjon?

2 nappal ezelőtt

Nincs időd böngészni?

Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!

Szakemberek válaszai

Nagy Lajos
1 válasz
1 válasz

Tisztelt Richárd. Először a gipszkarton profilokat kell felszerelni, és utána arra rá kell tenni a szigetelést, a profil aljára pedig párazáró fóliát, utána jöhet a karton.

8 órával ezelőtt
Vasas János
1 válasz
1 válasz

Tisztelt Richárd! Ahhoz, hogy konkrétan segíteni tudjak, először is tudnom kellene, milyen típusú épületről van szó: panel vagy kertes ház? Fontos az is, hogy milyen típusú a mennyezet: beton, fa, illetve hőszigetelt-e vagy hangszigetelt. A direkt függesztők darabonként 25-40 kg súlyt bírnak el. Nagyobb teherbírás érdekében sűrűbben lehet elhelyezni a függesztőket. Ha a mennyezet már szerkezetkész állapotban van, én lehet, hogy szórt purhabbal szigetelném. Ez a megoldás teljesen kitölt minden helyet, hő- és hangszigetel, nem gombásodik, vízálló, tűzálló, nem gyúlékony, és a súlya sem jelentős. Remélem, ez segít!

1 nappal ezelőtt · szerkesztve 1 nappal ezelőtt

Profi szakemberre bíznád a munkát?

Keresd meg a hozzád legközelebb lévő minősített szakembert és kérj árajánlatot 2 perc alatt!

Tovább a jószakira!
2 válasz

Tisztelt Érdeklődő! Ha segítségre lenne szüksége keressen bizalommal.

1 nappal ezelőtt · szerkesztve 1 nappal ezelőtt
Nagy Zsolt
2 válasz
2 válasz

Szép napot kívánok! Két megoldás lehetséges: önhordó mennyezet vagy szemes függesztőpálcával. Akusztikus szigeteléssel, valamint akusztikus gipszkartonnal. Remélem, segítettem!

1 nappal ezelőtt · szerkesztve 1 nappal ezelőtt
2 válasz

Attól függ, milyen szigetelést és milyen technológiával szeretne feltenni. Illetve egyes hőszigetelő megoldásokat lehet függetleníteni az álmennyezet tartószerkezetétől. Fontos lenne tudni, hogy miből van a jelenlegi mennyezet. Ha a hőszigetelő lemez nehezebb, akkor azt külön kell rögzíteni a mennyezethez.

1 nappal ezelőtt · szerkesztve 1 nappal ezelőtt
Laczi Bence
15 válasz
15 válasz

Az álmennyezet gipszkarton direktfüggesztővel történő szerelése és a fölé tervezett nehezebb szigetelőréteg elhelyezése különös figyelmet igényel a teherbírás, a stabilitás és a hosszú távú tartósság szempontjából. Az alábbiakban részletesen bemutatom a lépéseket és megoldásokat, amelyek biztosítják az álmennyezet megfelelő stabilitását. 1. Terhelhetőség megtervezése Mivel a szigetelőréteg jelentős súlyt adhat az álmennyezethez, fontos, hogy a teherbírást előre kiszámítsuk. Általános gipszkarton álmennyezetekhez 12,5 mm vastag lapokat szoktak használni, de a nehezebb szigetelés esetén erősebb szerkezet szükséges. 2. Direktfüggesztők megfelelő választása A direktfüggesztők (U-alakú vagy kalapácsfogazású elemek) általában 20-30 kg/m² terhelhetőséget bírnak. Ha a szigetelőréteg és a gipszkarton együttes súlya ennél nagyobb, érdemes: Erősebb, nagy teherbírású direktfüggesztőket használni. Sűrűbben elhelyezni a függesztőpontokat, például 40-50 cm távolságra egymástól. 3. CD profilok sűrűsége és rögzítése A CD profilokat a direktfüggesztőkre kell rögzíteni, és a profilok távolságát a szigetelés súlyához kell igazítani. Javasolt távolság: Könnyű szigetelés esetén: 60 cm. Nehezebb szigetelés esetén: 40 cm. A keresztirányú profilokat is érdemes 40 cm távolságban elhelyezni a nagyobb stabilitás érdekében. 4. Szigetelőanyag kiválasztása A hang- és hőszigeteléshez használhatók: Ásványgyapot (kőzetgyapot vagy üveggyapot) panelek – jó hang- és hőszigetelők, de nehezebbek. Polisztirol lapok – könnyebbek, de kevésbé hatékonyak hangszigetelés szempontjából. Amennyiben ásványgyapotot választasz, érdemes a profilokat megerősíteni, és a szigetelést megfelelően rögzíteni, hogy ne mozduljon el az idő múlásával. 5. Peremprofilok rögzítése A falak mentén végigfutó peremprofilokat (UD profilok) stabilan, megfelelő dübelekkel kell rögzíteni. Ügyelj arra, hogy a peremprofilok is hozzájáruljanak a teher elosztásához. 6. Kettős rétegű gipszkartonozás A nagyobb stabilitás érdekében érdemes két réteg gipszkartont használni, eltolással rögzítve őket. Ez növeli a merevséget és javítja a hangszigetelést. 7. További megerősítési lehetőségek Horganyzott acél függesztőrudak: Ha a direktfüggesztők nem bírnák a terhelést, függesztőrudas megoldás is alkalmazható, amely a födémhez rögzíthető, és nagyobb súlyokat is elbír. Rugalmas felfüggesztés: Amennyiben a hangszigetelés kiemelten fontos, alkalmazhatóak rugalmas (rezgéscsillapítós) függesztők, amelyek csökkentik a zaj áthidalását. 8. Elektromos és gépészeti kiállások tervezése A szigetelés fölé kerülő elektromos vezetékeket és gépészeti csöveket előre tervezd meg, és hagyj nekik helyet, hogy a későbbiekben ne kelljen megbontani a szerkezetet. Összefoglalás Használj erősebb direktfüggesztőket, sűrűbb CD profil hálózatot és megfelelő teherbírású szigetelést. Két réteg gipszkarton és megfelelően rögzített peremprofilok növelik a stabilitást. Amennyiben a terhelés nagyon nagy, érdemes függesztőrudas rendszert választani.

1 nappal ezelőtt
1 válasz

Üdvözlöm! Ez sok tényezőtől függ, például attól, hogy milyen födém szerkezet van. Ha például léces/tapaszos, akkor meg kell keresnem a fa gerendákat, azokba lehet stabilan rögzíteni. A fő tartózó gerendákat kell keresni, amelyek általában 80-90 cm távolságra vannak egymástól. Utána ezt 40 cm-re lehet fiokozni, és mehet rá a karton borítás. 🙂

1 nappal ezelőtt · szerkesztve 1 nappal ezelőtt
1 válasz

Üdvözlöm! Semmiképpen nem javaslom a direkt függesztőt. Ha már van rá szakembere, ne engedje a direkt függesztőt. Nagyon sok mindentől függ, hogy milyen gipszkarton rendszert készítünk egy adott mennyezetre. Először is tudnom kellene, hogy a mennyezet miből áll össze, pontosabban, hogy miből van. További kérdésekért vagy esetleg kivitelezésért hívjon bizalommal!

2 nappal ezelőtt · szerkesztve 1 nappal ezelőtt

Olvasnál cikkeket hasonló témában?

Irány a blog!
1 válasz

Kedves Szabó Richárd! A függesztést meg lehet oldani kengyellel, nóniusz vagy pálcas függesztéssel, a jelenlegi mennyezet és az új mennyezet távolságtól függ, hogy melyik a célszerű. A mennyezet stabilitását a fő és laptartó szerkezet biztosítja, amely egy rácsszerű vázat képez. A szoba méretétől függen lehet önhordó szerkezetet is kialakítani, amely szintén stabil, ebben az esetben rendszer anyag használata javasolt.

2 nappal ezelőtt
Nincs időd böngészni?

Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!

SZAKI

A közösség ajánlásával