térkő mohásodás

Pécsiné Kovács Anna Kinga kérdése:

Térkő mohásodást hogy lehet megszüntetni? Moha és pici fű kezdett nőni a térkövek között, be is van barnulva kicsit, nem szép. Mit kezdjek vele?

11 hónappal ezelőtt

Nincs időd böngészni?

Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!

Szakemberek válaszai

4 válasz

Térkő réteg felbontása, ágyazó anyag alá geotextil. Vagy magasnyomású mosó használata felület tisztítására

7 hónappal ezelőtt
2 válasz

Tisztelt Hölgyem. Szép akkor marad a térkő burkolat, ha rendszeresen lesöpörjük, havonta egyszer pedig lelocsoljuk – majd utána át is söpörjük. Enélkül a pórusokba beépülő por meg fogja változtatni a színét, elkezd majd egyre jobban közelíteni a por színéhez, vagyis fakulni fog és így könnyebben meg tapad rajta a szennyeződés is. A térkőre rátapadt tartós szennyeződések és a ránőtt moha eltávolítását bár térkő tisztító folyadékkal is el lehet tüntetni, de célszerű inkább térkő tisztító géppel, név szerint nagynyomású vízsugárral elvégezni. Házilag pedig ecettel szoktak próbálkozni, de én inkább a gépes, magasnyomású megoldást ajánlanám. Erre csak ritkán lesz szükség, átlagos igénybevétel mellett évenként szokták elvégezni. Előfordulhat, hogy a viacoloron vagy térkövön egy speciális folt jelenik meg, vagy a moha nem akar eltűnni – ekkor moha eltávolító vegyszereket is be kell vetni, és ezek alkalmazása után mégegyszer a magasnyomású mosót. A tavaszi olvadás után egyszer még érdemes átmosni a térkő felületét, hogy megszabadítsuk a maradék olvasztó sótól és a sár lerakódásoktól. A térkövek közti hézagokban kinőtt gazokat lehetőleg tépjük ki rendszeresen, pl. a fűnyírások alkalmával. Évente egyszer szükség lehet a gyomirtózásra is, lehetőleg nem túl környezet szennyező módon, hiszen a mohás térkő tisztítása így a leghatékonyabb. Fogadja szíves tájékoztatásom

11 hónappal ezelőtt

Profi szakemberre bíznád a munkát?

Keresd meg a hozzád legközelebb lévő minősített szakembert és kérj árajánlatot 2 perc alatt!

Tovább a jószakira!
2 válasz

Én egy alapos magas nyomású felület tisztítást tudnék javasolni, száradás után pedig ismét be söpörni kvarchomokkal.

11 hónappal ezelőtt
1 válasz

A térkőre rátapadt tartós szennyeződések és a ránőtt moha eltávolítását bár térkő tisztító folyadékkal is el lehet tüntetni, de célszerű inkább térkő tisztító géppel, név szerint nagynyomású vízsugárral elvégezni.

11 hónappal ezelőtt
Kamenyiczki Csaba
4.7
20 válasz
4.7
20 válasz

Sterimo

11 hónappal ezelőtt
Jakab Ferenc
2.9
3 válasz
2.9
3 válasz

Tisztelt Hölgyem. Szép akkor marad a térkő burkolat, ha rendszeresen lesöpörjük, havonta egyszer pedig lelocsoljuk – majd utána át is söpörjük. Enélkül a pórusokba beépülő por meg fogja változtatni a színét, elkezd majd egyre jobban közelíteni a por színéhez, vagyis fakulni fog és így könnyebben meg tapad rajta a szennyeződés is. A térkőre rátapadt tartós szennyeződések és a ránőtt moha eltávolítását bár térkő tisztító folyadékkal is el lehet tüntetni, de célszerű inkább térkő tisztító géppel, név szerint nagynyomású vízsugárral elvégezni. Házilag pedig ecettel szoktak próbálkozni, de én inkább a gépes, magasnyomású megoldást ajánlanám. Erre csak ritkán lesz szükség, átlagos igénybevétel mellett évenként szokták elvégezni. Előfordulhat, hogy a viacoloron vagy térkövön egy speciális folt jelenik meg, vagy a moha nem akar eltűnni – ekkor moha eltávolító vegyszereket is be kell vetni, és ezek alkalmazása után mégegyszer a magasnyomású mosót. A tavaszi olvadás után egyszer még érdemes átmosni a térkő felületét, hogy megszabadítsuk a maradék olvasztó sótól és a sár lerakódásoktól. A térkövek közti hézagokban kinőtt gazokat lehetőleg tépjük ki rendszeresen, pl. a fűnyírások alkalmával. Évente egyszer szükség lehet a gyomirtózásra is, lehetőleg nem túl környezet szennyező módon, hiszen a mohás térkő tisztítása így a leghatékonyabb. Fogadja szíves tájékoztatásom.

11 hónappal ezelőtt
Dankó Rudolf
3.3
56 válasz
3.3
56 válasz

Gaz ellen vegyszer, moha ellen magasnyomású kézi mosó.

11 hónappal ezelőtt
Kiss László
9 válasz
9 válasz

Nagynyomásu vizzel eltávolitani majd van rá vegyszer.

11 hónappal ezelőtt

Olvasnál cikkeket hasonló témában?

Irány a blog!
Ződi Dániel
10 válasz
10 válasz

Tisztelettel azzal sajnos nem sok mindent lehet tenni.Néga vagy nagy nyomású slaggal lemosni vagy jól lekefélni.Sajnos valószínüleg egy éjszaki oldalon lehet ahol nem igazán éri a nap.

11 hónappal ezelőtt
Makula Zoltán
4.8
30 válasz
4.8
30 válasz

Magas nyomású mosoval le kell veretni és utána vannak gyom irtó fojadek amivel be kell az egész felület locsolni és úgy hagyni pár napig de est legalab két három iletve egy héten keresztül is kell csinálni az után újból nagy nyomású mosoval leveretni és kész

11 hónappal ezelőtt
Makacs Gábor
6 válasz
6 válasz

Gyomirtó és magosnyomasuval lemosni.

11 hónappal ezelőtt
Nyerges Imre
5.0
4 válasz
5.0
4 válasz

Üdvözlöm! Nagynyomású mosóval a teljes felületet le kell mosni! ( térkő mosó kefével! Gaz ellen pedig… csak vegyszer!

11 hónappal ezelőtt
Nincs időd böngészni?

Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!

SZAKI

A közösség ajánlásával