legtakarékosabb elektromos fűtés
Kovács Kinga kérdése:
Melyik a legtakarékosabb elektromos fűtés manapság? Mit ajánlanak azok a szakik, akik ilyeneket szoktak telepíteni?
11 hónappal ezelőtt
Szakemberek válaszai
Tisztán elektromos fűtéssel nem célszerű egy családi ház fűtését megoldani kivéve talán ha passzív házról beszélünk aminek az energia igénye rendkívül alacsony. A ma létező olcsó fűtési módok közül talán a hőszivattyú ami versenyképes lehet egy átlagos energia igényű átlagos méretű családi ház építésénél. Viszont itt a bekerülési költségek magasabbak mint egy elektromos fűtési rendszernél. A fenttartási költségek alcsonyabbak a höszivattyús rendszernél. Hőszivattyús rendszereknél beszélhetünk víz-víz levegő-víz és levegő-levegő rendszerkről.A víz-víz és a levegő-víz rendszernél célszerű egy alacsony fűtésivíz hőmérsékletű rendszert kiépíteni pl. padlófűtés.Levegő-levegő rendszereknél tulajdonképpen egy szellőző rendszerrel és hővisszanyerővel kombinált fűtésünk van. A víz-víz höszivattyúknál talajszondákat kell fúrni és komoly beruházásokra kell számítani 15-20 millió alatt nehéz megúszni.Ha átlagon felüli mérettel rendelkezik a családi ház mondjuk 4-500nm két vagy több szinten érdemes megfontolni a biomassza (apríték) üzemeltetésű kazánt aminek a bekerülési költsége magas viszont az üzemeltetési költésége nevetséges. Teljesen automata rendszereket kinál pl Haargassner. Konkrét példa 3 szintes irodaház fűtése 1200nm alapterületen 300.000ft volt tavaly. Heti fél vödör hamuval. De hogy maradjunk az elektromos fűtésnél a nagyon modern legjobb elektro kazánok nem tudnak C és D kategóriánál jobbak lenni.Mert egységnyi energiából csak mondjuk 70 százalékot tud hasznosítani. Padlófűtő és elektromos panelek sem jobbak a D minősítésnél bár ezek szinte mindegyik forgalmazó elhalgatja. Akár milyen szépek és modernek A hőszivattyúk ezzel szemben egységnyi energiából 3-4 szereset képesek előállítani. Ezért többnyire A++vagy neagyisten A+++ jelölésüek.Tehát elektromos fűtésnél vagy agyonszigetelem a házat és így csökkentem a hőigényt vagy átlagosan szigetelem és olyan hőtermelőt választok ami képes többlet energiát előállítani elektromos áramból.
Az elektromos fűtés elsősorban akkor térül meg, ha alacsony belmagasság mellett, vagy napelemes rendszerrel együtt használják. Napelem rendszereknél egyértelműen nem kell a szolgáltató felé magas villanyszámlát fizetni. Aki saját magának termeli ki a felhasznált energia egy részét vagy akár egészét, az váltson elektromos kazánra. Míg gázkazánoknál vagy konvektoros fűtésnél véséssel, kéménybéléssel és helyreállítással is kell számolni, addig az elektromos rendszerek esetében ezt el lehet felejteni. Ha valaki villanyfűtés mellett teszi le a voksát, annak első körben az elektromos hálózat bővítését kell kezdeményeznie. Ennek néhány tízezertől pár százezer forintig terjedhet az ára. Ezen kívül azonban sem engedélyeztetés, sem tervrajz nem szükséges a bevezetéséhez. Nagy belmagasság vagy óriási alapterület esetén napelemrendszer nélkül sajnos nem térülnek meg a nagy energiahatékonyságú elektromos kazánok sem. De az is előfordulhat, hogy az elektromos hálózatot nem lehet bővíteni. Ezért mindig érdemes egy épületgépészeti szakemberrel konzultálni, mielőtt nagy átalakításokba vágunk bele.
Tisztelt hölgyem ez függ attól is hogy milyen árban gondolkodik. Ha gondolja írjon nekünk
Üdvözlöm! Természetesen a klíma. Kérdésekkel kapcsolatban kérem keressen a profil oldalamon látható telefonszámon. Üdv: Tamás
A közösség ajánlásával