villanyszerelés faházban
Pécsiné Kovács Anna Kinga kérdése:
Sziasztok. A telken van egy kis faházam, de egyelőre nincs ott áram, csak az utcán. Be szeretném köttetni a házba is az áramot, de aggódok a fokozott tűzveszélyesség miatt. Találok itt köztetek olyant, akinek van tapasztalata villanyszereléssel faházban? Mire kell kifejezetten odafigyelni, miben más, mint egy tégla épület esetén? Vagy felesleges ezen aggódnom, és bármelyik villanyszerelő ért ehhez?
1 évvel ezelőtt
Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!
Szakemberek válaszai
Kedves Kinga! A legutóbbi faháznál is elmondtam az ügyfélnek és most is elmondom hogy ahol nem divat faházat építeni ott a szakemberek a faházhoz tartozó eredeti szabványos szerelést sem fogják megoldani azaz Ív figyelő relé használata,életvédelmi relé használata,páncél cső és falonkívüli szerelés horganydobozokkal védővezetővel ellátva és rákötve. Ha nem faház hanem könnyűszerkezetes gipszkarton belső felületű "faház" akkor ott hasonló a megoldás de már be tudjuk süllyeszteni a szerelvényeket és a beton alapban kell szerelni onnan felhozni a dugaljakat kapcsolókat,sajnos sokan ketté marják vízszintesen a pallókat akár többször is ugyan azon a helyen így kockáztatva azt hogy befertőzödik a fa vagy inkább a rosszabb hogy veszít az eredeti tartó anyagmennyiségéből a szerkezet ami soha nem vezet megfelelő megoldáshoz hosszútávon. Ha nem a mért oldalt hanem a méretlen oldalt kellene szereleni akkor is érdemes eltérni a szigorúbb szabvány felé és nem vacak műanyagot használni hanem acél fogysztásmérő szekrényt mivel ez faház, így gondoskodni kell itt is a megfelelő védővezetőről. Csenger
Üdvözletem keressen bizalommal
A faház és a tégla épület között nincs szerelési különbség,ha a szabványnak megfelelően készítik el.Bármelyik villanyszerelő eltudja végezni az előírásoknak az alkalmazásával.
Üdvözlöm! Falonkivűl lehet megoldani, egykis kézügyességgel még szép is lehet a szerelés. Amire ilyenkor figyelni kell , megfelelő kötések, megfelelő anyag. A telken hogy legyen villany ahhoz egy regisztrált villanyszerelő kell.
Üdv! Természetesen a veszélytől nem kell félni. Triplán szigetelt kábel, szakszerű kötések és jó minőségű szerelvényekkel nem lehet gond.
Kedves Kinga. Egy faház villanyszerelése több odafigyelést igényel szakmailag mint például egy téglaház vagy egy panellakás. Nagyon fontos, hogy jó minőségű anyagokból dolgozzon a villanyszerelő. (Ez persze minden épületre igaz) Fahàznál kifejezetten fontos tűzvédelmi szempontból. Erősen ajánlott a fát lekenni tűzgátlószerrel. A vezetékek terhelhetősegét +20% ban kell számolni. Dugaljaknál 3x2,5mm2 kábeleket használunk, nem kisebbet! Rendkivül fontos a vezeték keresztmetszetét megfelelően biztosítani. Rögzített kötőelemeket használunk. Nagyon fontos az ÁVK (fi- relé) helyes beépítése. Falon kívüli szerelessel jár ezért még a villanyszerelő érkezése elött fontos kitalálnia, hogy hogyan szeretnè berendezni a házat, hogy a falonkívüli aljzatok és kötések, kábelcsatornák ne akadályozzák a bútorok elhelyezését. A kiselosztót nem szabad közvetlenül a plafonig felvinni, legalább 20 centivel lejjebb kell felszerelni. A kábelek közvetlen nem érintkezhetnek a faszerkezettel. Vannak nyitott huzalozási szerelések amik egy régies, de új faházat nagyon fel tudnak dobni. Ez persze nem olcsó. És ezen kívül is van még sok sok szabály a faház villanyszereléséhez. Üdvözlettel: Ficzere Attila
Jó napot! Igazából egy hozzáértő és lelkiismeretes villanyszerelő kell hozzá. Szinte semmi különbség nincs. Inkább a fogyasztókkal (elektromos eszközökkel) kell vigyázni. Üdv.
Kedves Anna! Felesleges ezen aggódni! Bármelyik villanyszerelő be tudja vezetni a faházba is az áramot. Azonban, ha a telken nincs telepítve mérőóra, úgy egy regisztrát villanyszerelőre van szüksége a munka elvégzésére. Üdvözlettel: Siklósi László
Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!
A közösség ajánlásával