lépésálló szigetelés - mikor érdemes és hová?
Tamás04 kérdése:
Sziasztok! A lépésálló szigetelés sokkal drágább, mint a sima, ugye? Milyen helyeken kell ezt használni, és hol lehet spórolni, és kiváltani valami olcsóbbal?
10 hónappal ezelőtt
Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!
Szakemberek válaszai
A lépésálló eps-t ahogy a neve is utal rá padlószigetelésre használjuk, és oda a betonozás miatt kell is, mivel a gyengébb eps lapok logyhatnak a súly alatt. A gyengébb lapokat homlokzat hőszigetelésre használjuk.
a lépes alló eps hungarocelt általaba lapostetö gv4 szigeteles ala kerül de homlokzatok lábazatánal is hasznalhato
Jó estét! Lépésàlló szigetelést (kőzetgyapot)homlokzatára,fődém szigeteléste kiváltható üveggyapottal ez jóval olcsóbb.
Beton alákell használni de énszerintem minden tüzép és azok az emberek akik ezeket árusitják szerintem egy nagy humbuk az egész nemnagyon kúlömbözik minta normál nikecel ezen pirossalvan jelölve a nikecel a taposo nikecel meg sárgával a neve drágább csak de szerintem a beton alá megteszi az eps is igylehet sporolni
Hőszigetelèsre hasznãljãk és lãbazatokhoz kãvãzàshoz!alul szigetel fontos ha hideg a beton spórolni lehet fütest és nem is hideg alul !
Szia Kriszta! Eps 100 elegendő a családi házhoz Alkalmazása helyszíntől függöen kell alkalmazni. További segítségért keresd fel az oldalamat . Köszönöm 🙂
Üdv pl padló fűtés födém szigetelés alkalmazzuk
Elsö sorban én a lépésállo szigetelést padlofütéshez hásználnám filc .neinlon nikecel
Szia igen drágább. Nem lehet mással helyettesíteni.Igaz több fajta van ès az ára is más mindegyiknek.
Az EPS100-as polisztirolt nagy mechanikai igénybevételekhez tervezik. Ilyenek a padlók, födémek, lapostetők. Legtöbbször aljzatok hőszigeteléséhez használják, aljzatbeton alá, ugyanis ez a beton súlyától elhanyagolhatóan keveset rogyik/ nyomódik össze. Tehát aljzat hőszigeteléshez mindenképp "EPS100" jelölésű hőszigetelést kell használni. Külső homlokzat hőszigeteléséhez elegendő az "EPS80".
Nem szabad mással helyettesíteni, mert a tömörítve van. 100 jelölése, sárga jelzés van rajta, ha más szigetelővel például homlokzatival helyettesítitek, abból később nagy bajok származnak.
Üdvözlöm Krisztina igen drágáb mint a sima általában ajzatra rakjuk rétegrend ki egyelitésre a lépés álló szigetelést, na most kiváltás tekintetében attól függ hová szeretné használni, több fajta méretben és márka függö is van drágáb van olcsóbb és méretekben is változó az ár
Kedves Kriszta! Alapvetően 3 szigetelő anyagot különböztetünk meg szerkezetileg ha polisztirolról beszélünk. Van a sima homlokzati amely 80-as jelöléssel van ellátva ezt nyilván a nevéből adódóan is homlokzatokra használjuk többnyire. Van a lépésálló EPS amely 100-as jelölésű, nyilván nagyobb nyomó szilárdsággal rendelkezik, mint a 80-as illetve drágább is. Ezt aljzatbetonozásnál használjuk, szerelőbetonra, padlófűtés alá stb. többnyire. Illetve van az XPS lábazati polisztirol, amely zártcellás, tehát nem nedvszívó, illetve a legnagyobb nyomószilardsaggal rendelkezik a felsoroltak közül. Ez a legdrágább. XPS-t betonkoszorúnál, lábazat szigetelésnél, esetleg ablak spalettázásnál használunk többnyire.
Szia dràgàbb igen ,szerelőbetonra ,meg ablak spalettàba szoktuk ezt rakni .olcsóbbal ami nem lèpésàllo ablak spalettàba szoktunk ha kèrik,de èn oda sem ajánlom mert sérülékeny nagyon nem egy tömör anyag,de függ az anyagvastagsàgtol is .
Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!
A közösség ajánlásával