Tisztelt érdeklődő!
Személyes konzultációt bp. XI. Kerületi irodámban tartok. Illetve, dolgozok online is. Hétvégi időpontok elérhetők!
Módszertan:
A kognitív képességek fejlesztésével, nem a megoldást keressük. Hanem, a képesség fejlesztését, hogy az egyén önmaga jöjjön rá elakadásának feloldására. Így újra és újra képes lesz megismételni azt.
Facebook látogatottság: 6.000 követő.
Sportolók és nem sportolók lelki elakadásainak kezelése. Angolul, Oroszul beszélek.
Személyiség fejlesztés.
A személyiségfejlesztés egy egész életen át tartó folyamat. Sok eszköze van. Amikor irodalmi műveket olvasunk, amikor önsegítő könyveket olvasunk, zenét hallgatunk, vagy önsegítő csoportba járunk, akkor autodidakta módon végezzük a személyiségfejlesztés munkáját. Amikor szakemberhez fordulunk, akkor professzionális személyiségfejlesztés az elvárásunk. Ahhoz, hogy a személyiségfejlesztés hatékony legyen, minél pontosabb képet kell kapnunk saját személyiségünkről. Ezért a személyiséget igyekszünk megmérni, azaz minél több információt gyűjteni róla.
A professzionális személyiségfejlesztés két fő információforrása: az önjellemzés, és a megfigyelői értékelés. Fontos kérdés a szubjektivitás és az objektivitás kérdése. Vannak olyan személyiségmutatók, amelyeket szubjektívnak, és vannak, amelyeket objektívnek tekinthetünk. Az önjellemzéskor a személy saját maga számol be arról, hogy milyennek tartja magát, hogyan érez, vagy viselkedik. Fontos megfigyelési szempont ebben az esetben az is, hogy a személy mit és hogyan mond el magáról. Az önjellemzés nagyrészt szubjektív információforrás, emiatt gyakran torzít.
Kérdőívekkel, tesztekkel, személyiségleltárakkal és más módszerekkel a szakember az objektivitást erősíti a személyiség megmérésében. Például, ha összeszámoljuk, hogy valaki hányszor akad el beszéd közben, ez egy objektív mérés, mert még nincs benne értelmezés. De erre a kapott számra (mutatóra) támaszkodhatunk, amikor az idegesség mértékére szeretnénk következtetni.
A következtetésben már van szubjektivitás, mert ez már értelmezés, de maga a mutató objektív.
Az emberek gyakran olyan dolgokat tanulnak meg, amelyek akadályozzák a kiegyensúlyozott életvezetésüket. Ezzel együtt pedig gyakran nem sikerül megtanulniuk olyan dolgokat, amelyek megkönnyíthetnék az életüket. A professzionális személyiségfejlesztés arra irányul, hogy megszüntesse azokat a gátakat, amelyek megakadályozzák a személy belső egyensúlyának tartós megtartását, oldja a szorongásokat, félelmeket, fóbiákat. Célja, hogy a tudomány kipróbált és hatékony eszközeivel többek között emelje az egyén Én-erejét, önbecsülését, önbizalmát, örömkészségét, kapcsolatainak minőségét.
Megjegyzés!
Kedves látogató.
Szeretettel üdvözöllek oldalamon és kérlek, hogy ezt a megjegyzést figyelmesen olvasd el.
Amikor egy fejlesztő szakembert keresel, nézz utána az interneten. Használd a Google-t. Ha nem hoz a nevére semmit akkor azt vedd figyelmeztető jelnek. Egy magára adó és ilyen tevékenységet végző ember publikál írásokat a témában. Képzéseinek regisztrációs számait nyilvánossá teszi. Rendszeresen jár tovább képzésekre, egyetemi szintűekre is!
Rendelkezik referenciával, nyelveket beszél. Irodája van, ahol illő környezetben képes fogadni.
Kérdezz, ez a te érdeked is!
Kompetenciák:
Life Coaching: Bizonyítvány akkreditációs lajstrom szám: PL 6821 LC-24
A sportolás lelki háttere és a mentális felkészülés lehetőségei. (sportpszichológia)
Bizonyítvány: E-001522/2016/D002.
Szakmai életút:
Szociálpszichológia, kommunikáció magántanulmányok 2009-2014
Életvezetés, sportpszichológia 2014 – 2016
Továbbképzések – folyamatos.
Coaching-ban eltöltött idő: + 1800 óra
Előadások: + 400 óra
Idegen nyelvű ülések: angol, orosz.
Munkahelyek:
Bajcsy-Zsilinszky Kórház
The WORKLIFE COMPANY – Egyéni Coaching, tematizált előadások
Privát praxis: Budapest, Szentpétervár: Sportolók mentális felkészítése, egyéb lelki elakadások: Gyász, Elfojtások, stressz, burn out, férfi-nő kommunikáció, játszmák, siker-kudarc feldolgozás.
Cég referenciák: General Electric, AUCHAN, Boksz Akadémia, Berki Boksz team.
Szakvélemény készítést nem vállalok.