lapostető szigetelése árak 2025
Akár 5 árajánlat 24 órán belül
Az Árkalauz gombra kattintva megtalálod, hogy hogyan épül fel a lapostető szigetelése árazása. A Szakemberek, árak gombra kattinva pedig böngészni tudsz a szakemberek között. Minden árajánlatkérés ingyenes.
Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
lapostető szigetelése
10 500 Ft / ㎡
Ács ·
Tetőfedő ·
Gipszkarton szerelés
lapostető szigetelése
7 000 Ft / ㎡
Tetőfedő ·
Ács ·
Bádogos
lapostető szigetelése
7 500 Ft - 11 000 Ft / ㎡
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
lapostető szigetelése
3 999 Ft - 5 999 Ft / ㎡
Tartalomjegyzék
- Mennyibe kerül a lapostető szigetelés?
- Lapostető szigetelés ár
- A lapostető szigetelés munkadíja
- Bitumenes lapostető szigetelés árak (anyag- és munkadíj, Ft/m2)
- Bitumenes vízszigetelés ára
- PVC lapostető szigetelés ára (anyag- és munkadíj, Ft/m2)
- Kenhető lapostető szigetelés két rétegben
- Lapostető nedvesség- és hőszigetelés költségek és tényezők
- Gyakori kérdések a lapostető szigetelésről
- További kapcsolódó tetőfedés árak
A szakijaink megadott árait a fenti eloszlásban láthatod. Ha valaki olcsóbb, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem végez olyan jó munkát, mint mások!
Mutasd az összes áratTartalomjegyzék
- Mennyibe kerül a lapostető szigetelés?
- Lapostető szigetelés ár
- A lapostető szigetelés munkadíja
- Bitumenes lapostető szigetelés árak (anyag- és munkadíj, Ft/m2)
- Bitumenes vízszigetelés ára
- PVC lapostető szigetelés ára (anyag- és munkadíj, Ft/m2)
- Kenhető lapostető szigetelés két rétegben
- Lapostető nedvesség- és hőszigetelés költségek és tényezők
- Gyakori kérdések a lapostető szigetelésről
- További kapcsolódó tetőfedés árak
Mennyibe kerül a lapostető szigetelés?
A lapostető szigetelés ára speciális páratechnikai lemezzel átlag 9,000 Ft/négyzetméter, de a legtöbb árajánlat 7,600 Ft és 11,750 Ft közé esik. Viszonyításképp: a tetőszigetelés egy rétegben kb. 5,000 Ft/nm, de egy 10 cm-es PIR táblás szigetelés ára, zárt cellás keménytáblákból 10,000 és 14,000 Ft között várható.
Lapostető szigetelés ár
Lapostető vízszigetelés költségei
A lapostetőn sajnos sokkal könnyebben megáll a víz, lejtését mesterségesen, a szigeteléssel egy időben szokták megképezni, de esése közel sem azonos a hagyományos nyeregtetőkkel (kb. 2-3°-os). A vízszigetelésre a bitumen mellett különböző szintetikus fóliák (PVC, FPO (flexibilis poliolefin) és EVA / EBA), gyanták, bevonatok, PVC anyagok és más membránok használatosak.
Mivel lapostető esetén a ház vízszigetelése a legfontosabb, így cikkünkben részletesen kielemezzük a két legnépszerűbb vízszigetelés: a bitumenes és PVC vízszigetelési rendszerek költségeit.
Lapostető hőszigetelés költségei
A lapostető hőszigetelésének több módja is létezik, amelyek közül a választás függ a tető típusától, a tervezett terheléstől, és a tető jelenlegi állapotától. A lapostetők lehetnek nem járhatóak, járhatóak, vagy zöldtetők, és mindegyiknek megvan a saját szigetelési igénye.
A lapostetők szigetelésének két fő típusa az egyenes és a fordított rétegrendű szigetelés. Az egyenes rétegrendű szigetelésnél az esővíz elleni réteg van legfelül, aminek köszönhetően a hőszigetelés is védve van a csapadéktól. A fordított rétegrendű szigetelésnél a hőszigetelés található legfelül és alatta van a vízszigetelés. Mindkét módszernek megvannak a maga előnyei és hátrányai.
A lapostető hőszigeteléshez használt anyagok között szerepel a poliuretán hab (PUR-hab), a kőzetgyapot, a polisztirol (EPS, XPS). A poliuretán hab szigetelés előnyei között szerepel a magas hőszigetelési érték, a gyors és egyszerű alkalmazás, és a hosszú élettartam. A kőzetgyapot szigetelés javítja az épület akusztikai komfortját, és növeli a tűzbiztonságot.
A lapostető utólagos hőszigetelése is lehetséges, és kifejezetten ajánlott minden ingatlantulajdonos számára, mivel a lapostető szigetelés modernizálásával nem csak rengeteg pénzt spórolhat meg, de növelheti az épület értékét, és ideálisabb lakó-, vagy munkakörülményeket biztosíthat.
Amennyiben hőszigetelést szeretnénk lapostetőnkre, akkor 20-25 cm-es szigeteléssel érdemes számolnunk, de a pontos vastagság függ a használt szigetelőanyag hővezetési tényezőjétől is. A jelenlegi előírások szerint a lapostetők esetében az U-értéknek, vagyis a hőátbocsátási tényezőnek 0,17 W/m²K vagy alacsonyabbnak kell lennie.
- Gondolkodhatunk szórt purhab szigetelésben, vagy táblás szigetelésben - utóbbiakból más sok cég gyárt kifejezetten lapostető szigetelésre való, járható anyagokat is:
- Kőzetgyapot: A Rockwool különösen híres direkt lapostetőre tervezett kőzetgyapot szigeteléseiről. Ezek négyzetméter ára vastagságtól függően 4-15,000 Ft közé tehető.
- XPS: Az XPS habokat gyakran használják lapostetők hőszigetelésére, mivel jó hőszigetelési tulajdonságokkal rendelkeznek és ellenállnak a nedvességnek. Vastagsága 2-20 cm, ára 5 cm esetén bruttó 2-3,000 Ft/m2, 10-12 cm esetén kb. Bruttó 5-6,000 Ft/m2, 15-20 cm esetén bruttó 9-13,000 Ft/m2
- Bauder PIR MF: Ez egy lapostető hőszigetelő tábla, amely kétoldali ásványpapír/alu kasírozással készül, és kiváló hőszigetelési értékekkel rendelkezik. Ára: 5-10,000 Ft/m2 (1-16 cm vastagságban kapható, minél vastagabb az anyag, annál magasabb a négyzetméter ár)
🧑🔧 Cseréptető vagy zsindely? Esetleg modern korcolt tetőlemez a terv? Ha gyorsan szeretnél hozzávetőleges árat kalkulálni saját tetőfedés projektedhez, próbáld ki a JóSzaki árkalkulátorát a következő linkekre kattintva: Tetőfedés árkalkulátor
A lapostető szigetelés munkadíja
Tétel | Ártartomány (bruttó ár/nm) |
---|---|
Lapostető javítás, szigetelés | 7,800 - 9,500 Ft |
Rezsióradíj /óra/fő (pl. kavics terhelés, járólap lerakás, bontás stb.) |
10,200 - 15,200 Ft |
Felmérés | 30,000 - 39,000 Ft |
Általában a tetőfedők és az ácsok komplett munkafolyamatokban gondolkodnak. A legtöbbször a projekt egészét nézik, és a szükséges idő- és munkaerő szerint árazzák a teljes folyamatot. Árajánlat előtt mindig szükség van helyszíni felmérésre: csak így derülhet ki, hogy pontosan milyen lépések, mennyi idő szükséges a munka kivitelezéséhez.
🧑🔧 Tudtad? A JóSzaki-n már készíthetsz előzetes költségkalkulációt magadnak! Csak 3 kattintás, és már mutatjuk is, hogy hozzávetőlegesen mennyibe kerül a saját tető ápítési vagy tetőcsere elképzelésed! Választhatsz zsindelyezést, klasszikus cserépfedést vagy modern tetőlemez fedést is! Próbáld ki most a JóSzaki Tetőfedés árkalkulátorát!
Bár a tetőfedési munkákat általában jó előre tervezik a megrendelők, egy-egy javítás vagy pótlás fontos és sürgős lehet. Az ilyen típusú munkák arányaiban magasabb költséggel járnak, mivel a szaki valószínűleg magasabb kiszállási díjat (kb. 30-35,000 Ft-ot) fog felszámolni az anyag- és munkadíjon felül.
💡TUDTAD? A szakik kínálnak tetőszervíz szolgáltatást is, ami a tető éves rendes karbantartását jelenti. Egy átalánydíjért cserébe a tetőfedők évente ellenőrzik a tető állapotát és elvégzik a szükséges megelőző karbantartásokat, apró javításokat, hogy soha ne okozzon bosszúságot a tető!
A JóSzakin közölt árakat az adatbázisunkban található szakemberek által megadott árak, iparági normák és publikusan elérhető áradatok elemzésével és összevetésével állítottuk össze.
Bitumenes lapostető szigetelés árak (anyag- és munkadíj, Ft/m2)
Tétel | Ártartomány (bruttó ár/nm) |
---|---|
Lapostető vízszigetelés bitumenes nehézlemezzel két rétegben, kellősítve | 4,000 - 6,200 Ft |
Lapostető szigetelés speciális páratechnikai lemezzel | 10,400 - 14,400 Ft |
Egyrétegű lapostető szigetelés felújítás (páraszellőzés, bádogos munkák) |
6,400 - 16,200 Ft |
Kétrétegű bitumenes lapostető szigetelés felújítás (filcalátét, palaőrlemény, páraszellőzés, bádogos munkák) |
10,200 - 16,100 Ft |
Kétrétegű bitumenes lapostető szigetelés 10 cm EPS-sel (filcalátét, palaőrlemény, páraszellőzés, bádogos munkák) |
7,900 - 15,200 Ft |
Bitumenes vízszigetelés ára
Bitumenes lemezek
Bitumenes lemezek számos fajtája létezik, amelyek különböző alkalmazásokra és igényekre szolgálnak. A bitumenes lemezeket gyakran használják lapostetők, teraszok, pincék és zöldtetők szigetelésére, valamint mélyépítmények szigetelésére.
Oxidált bitumenes lemez árlista
Az egyik leggyakrabban használt bitumenes lemez az oxidált bitumenes lemez, amely üvegfátyol hordozón van, és finomhomok hintéssel van ellátva a felső felületén.
Az oxidált bitumenes lemezek négyzetméter ára bruttó 1,000-1,400 Ft között alakul.
APP modifikált bitumenes lemez ára
A modifikált bitumenes lemezek között található az APP modifikált bitumenes lemez (attaktikus polipropilén), amely jó öregedésállósággal rendelkezik, könnyen bedolgozható, rugalmas bitumen. Téli és nyári időjárás esetén is ideálisan alkalmazható, mivel a melegben sem lágyul fel.
Az APP-modifikált bitumenes szigetelő anyagok ára már 1,200 Ft-tól is elérhetőek négyzetméterenként.
Modifikált bitumenes lemezek ára
Egy másik fajta a SBS-modifikált bitumenes lemez, amely szintén üvegszövet hordozón van, és finomhomok hintéssel van ellátva a felső felületén. Az APP-s keveréknél jóval lágyabb, elasztikusabb bitumenes lemez. Kiváló öregedésállósági tulajdonságokkal rendelkezik – téli szigetelési feladatokhoz kiválóan alkalmazható, miután a hidegben sem veszíti el rugalmasságát. Kimondottan ajánlott többrétegű lapostető szigetelések alsó, vagy közbenső rétegéhez
Az SBS-modifikált bitumenes lemezek ára már inkább 2,300-3,200 Ft között mozog négyzetméterenként.
Bitumenes szigetelés további anyagköltségei
Kellősítő anyagok ára
A bitumenes lemezeket csakis sima, száraz, tiszta és egy bitumenes alapozóval kellősített felületre lehet fektetni, miközben betartják a bitumenes vízszigetelő technológiát.
Kellősítő anyagok, oldószeres alapozók beszerzésére szükség lehet. Ezek kb. bruttó 1,500-3,000 Ft/liter áron kaphatóak.
Az anyagszükséglet általában fél liter alatt van négyzetméterenként, így egy 100 nm-es tető kellősítéséhez 75-150,000 Ft-os költséggel számolhatunk. Ez az ár vetekszik egy egyszerűbb bitumenes lemez négyzetméter árával, így semmiképp nem elhanyagolható.
UV-védelem
Az SBS modifikált bitumen bevonat nem igényel plusz UV-védelmet, ugyanakkor egyéb bitumenes szigetelésekre szükség lehet plusz latex vagy emulziós bevonat a tartósság növelése érdekében. A kenhető, latex alapú és UV-védelemre kiképzett bitumenemulziók mellett a palaőrlemény bevonat is szavatolja a lemez hosszú élettartamát. Bizonyos feljavított tulajdonságokkal rendelkező, szálerősített, bitumenes vízszigetelő és javító keverékek is tökéletesen ellenáll az UV-sugárzásnak. A lemezalapú bitumenes vízszigetelő anyagok rugalmasabbak és jobb ellenálló képességgel rendelkeznek a hőingadozással és az UV-sugárzás hatásaival szemben, mint a kenhető típusok.
Ezek az anyagok különböző felületeken alkalmazhatóak, beleértve a bitumenes lemezeket, fémlemezeket, palát, kerámia- és betoncserépet, bitumenes zsindelyt, építőipari felületeket, betont, habarcsot, fémet és tetőlemezt, így az anyagok univerzálisan használhatók.
A kenhető UV-bevonatok ára literenként 3,500-5,000 Ft körül mozog, de rendkívül gazdaságosak: akár 3 négyzetméter lefedésére is elegendő egy liter anyag, így négyzetméter-ára: 1,000-1,500 Ft/m2. Bizonyos anyagokat érdemes két rétegben felhordani, ami duplázza az árat.
💡 TIPP: A kavicsréteges rögzítés egyfajta UV-védelmet is biztosít, mivel a kavicsok tökéletesen árnyékolják a szigetelő felületet, így védenek az UV-hatások ellen.
Páratechnikai lemezek
A páratechnikai lemezek, más néven párazáró lemezek, fontos szerepet játszanak a lapostető szigetelésben. Ezek a lemezek segítenek megakadályozni a pára bejutását a szigetelési rétegekbe. A páratechnikai lemezeket gyakran használják régi, páratechnikai problémákkal rendelkező lapostetők vízszigetelésének felújításában, ahol filces vagy perforált páratechnikai szigetelő lemez beépítésével javítják a tető állapotát. A páratechnikai lemezek sokszor speciális tulajdonságokkal kiképzett bitumenes lemezek. Áruk ennek megfelelően az alap bitumenes lemeznél drágább: 2,600-3,500 Ft/m2.
Hogyan kalkuláljunk bitumenes szigetelés árat?
A bitumenes szigetelőanyagok jellemzően tekercsben kaphatóak, 1 méteres szélességben, a legtöbbször 10 méteres hosszúságban. A különböző kellősítő anyagok, alapozók, folyékony szigetelő anyagok, emulziók és gyanta bevonatok vödrös kiszerelésben, általában 5 literes vagy 5 kg-os egységekben kaphatók. Ez biztosítja, hogy ne kelljen jelentős anyagfelesleggel számolni egy-egy beruházás során.
A végső árat a tető nagysága, a tető állapota, a tervezett szigetelés rétegszáma, rétegeinek típusa, és az ennek megfelelő anyagszükséglet, illetve a kivitelezés bonyolultsága fogja meghatározni.
Néhány tipp és mennyiségi norma a kalkulációhoz:
- Mivel a bitumen csíkokat egymással fedésben kell leteríteni, a lemezigényt 1.18-as szorzóval érdemes kalkulálni.
- A szigetelő szakemberek általában napidíjban kalkulálnak. De ha építőipari normákra vagyunk kíváncsiak, akkor egy négyzetméter leszigetelését kb. 8,5 perc alatt teljesítik. Így ha ismert a szigetelők óradíja, 0,14-es szorzóval lehet számolni négyzetméterenként.
- A szigetelést általában egy mester és egy segédmunkás együtt végzi. A tekercset gurítani és igazítani kell, közben az illesztéseknél nyílt lánggal történik az anyag melegítése és összeolvasztása. A segédmunkás részvétele a munkafolyamatban a mester idejének fele: 0,07 óra/m2.
Ez azt jelenti, hogy egy 100 m2-es tetőn egy rétegű bitumen szigetelés elkészítése:
- 118 nm szigetelő anyagot igényel
- 14 mesteri munkaórát és
- 7 segédmunkás munkaórát.
Aktuális árakkal a szorzás könnyen elvégezhető.
Ehhez jön hozzá a további bevonatok, szigetelőrétegek anyagára és munkadíja.
Bitumenes szigetelés fenntartási költségei
A bitumenes szigetelést évente kétszer érdemes ellenőrizni. Házilag is érdemes gondoskodni tisztántartásáról: távolítsuk el a ráhullott faleveleket, hordalékot, biztosítsuk a víz elvezetésére szolgáló berendezések akadélymentes működését. Ha bármilyen anyagfolytonossági hiányt, repedést, hólyagosodást észlelünk a szigetelőanyagok felületén, hívjunk szakembert. A javítást általában helyileg, kisebb bontásokkal el tudják végezni.
PVC lapostető szigetelés ára (anyag- és munkadíj, Ft/m2)
Tétel | Ártartomány (bruttó ár/nm) |
---|---|
PVC tetőszigetelés (anyag- és munkadíj) /nm | 7,600 - 11,400 Ft |
Terhelt PVC tetőszigetelés 1.5 mm | 7,000 - 12,100 Ft |
Mechanikai rögzítésű PVC tetőszigetelés 1.5 mm | 8,900 - 15,900 Ft |
Lépésálló polisztirol, PIR, kőzetgyapot XPS hőszigetelések lerakása (csak munkadíj) egyenes és lejtésképző kialakításban |
1,100 - 3,700 Ft |
A JóSzakin közölt árakat az adatbázisunkban található szakemberek által megadott árak, iparági normák és publikusan elérhető áradatok elemzésével és összevetésével állítottuk össze.
PVC szigetelőanyag költségek összehasonlítása
A lapostetők PVC szigetelésére számos termék áll rendelkezésre, amelyek különböző tulajdonságokkal és alkalmazási területekkel rendelkeznek.
Íme néhány példa a PVC szigetelőanyagokra:
- RHENOFOL (Rhepanol): A RHENOFOL egy szintén PVC alapú szigetelőlemez, amelyet lapostetők szigetelésére használnak. Ára átlagosan bruttó 4,500 Ft/m2.
- MAPEPLAN: A Mapeplan PVC szigetelőrendszer műanyag lapostető vízszigetelő lemezei és tartozékai megfelelnek minden vonatkozó európai uniós szabványnak, magas minőséget és hosszú távú megbízhatóságot kínálva. Ára átlagosan bruttó 3,500-4,000 Ft/m2.
- Monarplan: A BMI Group által gyártott Monarplan PVC tetőszigetelő lemezek kiváló tulajdonságokkal rendelkeznek, és széles körben alkalmazhatók különböző tetőtípusok esetében. Ára átlagosan bruttó 4,000-6,000 Ft/m2.
- Multiplan, Wolfin, Cosmofin: A BMI Wolfin almárkájaként megjelenő Cosmofin szigetelő lemezek szintén PVC alapúak és kiválóan alkalmazhatók lapostetők szigetelésére. Ára átlagosan bruttó 4,500-7,000 Ft/m2.
Ezek a termékek különböző vastagságokban és színekben érhetők el, és a modern lapostetők szigetelésére tervezték őket, figyelembe véve a hő- és páratechnikai mutatókat, valamint a vízzárás biztosítását. Az alkalmazás módja és a szigetelési technológia a projekt specifikációitól függően változhat.
A PVC vízszigetelés ára négyzetméterenként a bitumenes anyagokénál jóval magasabb: 3,500 - 6,200 Ft/m2. A PVC általában a bitumennél nagyobb tekercsekben, 25-30 négyzetméteres egységekben kaphatók, így több lehet a leeső anyag a szabásoknál.
PVC szigetelés karbantartási költségei
A PVC szigetelés az egyik legjobb szigetelése a lapostetőknek. Rendkívül tartós és ellenálló, könnyen felveszi a tető mozgásait, így nem reped, nem szakad. A nedvesség nem árt a felületének, így a tetőn megálló víz kevésbé károsítja, mint a bitument. Mégis érdemes évente egyszer-kétszer ellenőrizni állapotát, és ha bárhol sérülést fedezünk fel rajta, hívjunk mihamarabb szakembert a javításához. A PVC nagyon jól javítható helyileg, kisebb darabok cseréjével vagy pótlásával.
Kenhető lapostető szigetelés két rétegben
A lapostetők vízszigetelésére számos kenhető anyag áll rendelkezésre, amelyek között megtalálhatók a poliuretán és akril alapú termékek, valamint a hagyományos bitumenes alapú szigetelőanyagok is. Néhány kenhető lapostető szigetelés ára:
- Kenhető vízszigetelő habarcs: Ez a termék egy rugalmas, folyékony fólia, amely bel- és kültéri használatra is alkalmas.
- Polieuratán alapú kenhető szigetelőanyagok: A polieuratán alapú szigetelőanyagok, mint például a Sikalastic-614, hidegen feldolgozhatóak és nagy ellenállóképességűek. Alkalmazhatóak lapos- és magastetők vízszigetelésére, új szerkezetek szigetelésére és meglévő szigetelések utólagos felújítására.
- Akril alapú kenhető szigetelőanyagok: Az akril alapú szigetelőanyagok szintén használhatóak lapostetők vízszigetelésére. Ezek az anyagok gyorsan és könnyen felhordhatók az adott felületre.
- Cementkötésű, kenhető vízszigetelő anyagok: A cement kötésű, kenhető vízszigetelő anyagok szintén használhatóak lapostetők vízszigetelésére. Ezek az anyagok folyékony fóliaként működnek és alkalmasak különböző környezetekben való használatra.
Hogyan kalkuláljunk kenhető szigetelés árat?
A kenhető szigeteléssel készülő lapostető szigetelés rétegrendje általában a következő lépéseket tartalmazza:
- Alapfelület előkészítése: A szigetelendő felületet meg kell tisztítani, simítani és szükség esetén alapozni kell.
- Párazáró réteg: Amennyiben szükséges, egy párazáró réteget helyeznek el, hogy megakadályozzák a pára bejutását a szigetelési rétegekbe.
- Hőszigetelés: A hőszigetelő anyagot, például expandált polisztirol habot vagy kőzetgyapotot helyeznek el a beton födémen.
- Kenhető szigetelő réteg felhordása: Az előírás szerinti arányban összekevert szigetelő masszát két rétegben kenik a felületre. A szigetelő rétegek felhordása között be kell tartani az előírt száradási időt.
- Erősítő szalag alkalmazása: A hajlatok és csatlakozások kialakításához nagy rugalmasságú erősítőszalagot használnak, amelyet az első réteg szigetelésbe ágyaznak.
- Végső réteg: A kenhető szigetelés utolsó rétegét felviszik, amely biztosítja a vízszigetelést és az időjárásállóságot.
Láthatjuk, hogy a kenhető szigetelés felhordása munkadíj-költséges szigetelési mód: a rétegek felhordása között megfelelő száradási időket kell tartani, az erősítő szalagok beillesztése szakértelmet kíván, és anyagismeretre is szükség van a megfelelő szigetelőhatás eléréséhez. Fontos, hogy a szigetelés egyenletes rétegvastagságú legyen, és a hálót teljesen beágyazzák a szigetelő masszába.
Ugyanakkor megéri a plusz vesződséget, hiszen a kenhető szigetelés előnyei közé tartozik a varratok nélküli szigetelő bevonat, a gyors és könnyű felhordhatóság, valamint a nehezen hozzáférhető helyek szigetelésének lehetősége.
Lapostető nedvesség- és hőszigetelés költségek és tényezők
A lapostető szigetelés költségének végső árát elsősorban a rétegszám, és a felhasznált anyagok minősége fogja meghatározni. Bár a fenti árak részletes útmutatót adnak az egyes részköltségek meghatározásához, egy teljes árajánlat elkészítésében számos további árképző tényező kerül majd meghatározásra.
A legjobb megoldás a lapostető szigetelés árának meghatározására, ha árajánlatot kérünk a szakemberektől. Fontos, hogy az árat azonos műszaki tartalomra kérjük, hogy a kapott ajánlatok összehasonlíthatóvá váljanak! Ügyeljünk rá, hogy mindig átlássuk, nettó vagy bruttó árakkal számoltak-e a szakik.
A lapostető szigetelő mesterek a legtöbbször maguk gondoskodnak az anyagok beszerzéséről - ezt sokszor a piaci áraknál kedvezőbben, nagyker áron szerzik be. Előnyös lehet az is, hogy az ajánlatot pontos felhasznált anyagmennyiségekre tudják adni, hiszen ugyanazt a készletet több tetőszigetelő projektre is fel tudják használni, így nincs anyagveszteség.
Gyakori kérdések a lapostető szigetelésről
Milyen gyakran szükséges a lapostető szigetelését felújítani?
A szigetelés élettartama az anyagok minőségétől és a telepítés szakszerűségétől függ. Általánosságban elmondható, hogy a modern szigetelőanyagok akár több évtizedig is megőrzik hatékonyságukat.
Mennyire hatékonyak a különböző szigetelő anyagok?
Különböző anyagok különböző hatékonysággal rendelkeznek. A polisztirol és poliuretán hab kiváló hőszigetelést nyújt, míg a PVC és bitumenes anyagok különösen jók a vízszigetelésben. A választás során fontos figyelembe venni az adott épület specifikus szükségleteit és az éghajlati viszonyokat.
Hogyan lehet csökkenteni a lapostető szigetelés költségeit?
A költségek csökkentésének egyik módja a hatékony anyagok kiválasztása, amelyek hosszú távon megtakarítást jelentenek az energiaköltségekben. Továbbá, a szigetelést szakszerűen elvégezve csökkenthetők a későbbi karbantartási költségek.
További kapcsolódó tetőfedés árak
- Ácsszerkezet készítés árak
- Cserép bontás árak
- Cserepeslemez fedés árak
- Tetőcsere árak
- Tetőfedés árak
- Bádogozás árak
- Korcolt lemezfedés árak
- Lapostető szigetelés árak
- Tető bontás árak
- Tető felújítás árak
- Tető készítés árak
🏡 A saját költségeidre vagy kíváncsi? Kérj árajánlatot tetőfedésre, böngéssz tetőfedő, ács vagy statikus szakembereink között, vagy próbáld ki gyors és egyszerű tetőfedés kalkulátorunkat: JóSzaki Tetőfedés Árkalkulátor
Szakemberek
Így azokat a szakikat látod, akik vállalnak kiszállást hozzád.
Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
lapostető szigetelése
10 500 Ft / ㎡
Ács ·
Tetőfedő ·
Gipszkarton szerelés
lapostető szigetelése
7 000 Ft / ㎡
Tetőfedő ·
Ács ·
Bádogos
lapostető szigetelése
7 500 Ft - 11 000 Ft / ㎡
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
lapostető szigetelése
3 999 Ft - 5 999 Ft / ㎡
Tetőfedő ·
Ács ·
Bádogos
lapostető szigetelése
3 900 Ft / ㎡
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Tetőfedő ·
Ács ·
Bádogos
Tetőfedő ·
Ács ·
Bádogos
Hang-, tető-, hőszigetelés ·
Gipszkarton szerelés
Tetőfedő ·
Ács ·
Bádogos
Hang-, tető-, hőszigetelés
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Hang-, tető-, hőszigetelés ·
Gipszkarton szerelés ·
Kőműves
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Hang-, tető-, hőszigetelés
Hang-, tető-, hőszigetelés ·
Betonozás ·
Térkövezés
Hang-, tető-, hőszigetelés ·
Térkövezés ·
Melegburkoló, parkettázás
Tetőfedő ·
Ács ·
Bádogos
Tetőfedő ·
Ács ·
Bádogos
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Hang-, tető-, hőszigetelés
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Tetőfedő ·
Ács ·
Bádogos
Ács
Hang-, tető-, hőszigetelés ·
Gipszkarton szerelés ·
Kőműves
Tetőfedő ·
Ács ·
Gipszkarton szerelés
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Hang-, tető-, hőszigetelés
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Hang-, tető-, hőszigetelés ·
Szobafestő, tapétázó
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Ács ·
Tetőfedő
Tetőfedő ·
Ács ·
Bádogos
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Ács ·
Tetőfedő ·
Térkövezés
Hang-, tető-, hőszigetelés ·
Szobafestő, tapétázó
Hang-, tető-, hőszigetelés ·
Gipszkarton szerelés ·
Kőműves
Ács ·
Tetőfedő ·
Betonozás
Hang-, tető-, hőszigetelés
Tetőfedő ·
Ács ·
Kertész
Hang-, tető-, hőszigetelés ·
Ablakcsere, nyílászáró beépítés ·
Generálkivitelezés
Ács ·
Tetőfedő ·
Bádogos
Nem találod, akit keresel?
Ha nem szeretnél közülük választani, nézz vissza a szakikhoz, akik még nem adtak meg árat, és kérj tőlük ajánlatot!
<<< Vissza: Ács listaVagy kérj ajánlatot az összes Ács szakembertől
Írd le, mire van szükséged!
Aktuális kérdések
lapostető szigetelése témában
Panelok esetében milyen tetőszigetelés válik be a legjobban? Mire kérjünk árajánlatot?
1 évvel ezelőtt
Foglalkozik itt valaki speciálisan lapostető készítéssel? Valami bombabiztos megoldás kell, hogy tuti ne ázzon be. Valaki? Milyen anyagot ajánlotok hozzá? Álmaim netovábbja a zöldtető lenne, de nem tudom ,hogy ez lapostető esetén megoldható-e?
1 évvel ezelőtt
A közösség ajánlásával