Coach
Pintér Bálint
Coach
Áraim
Üzleti/Business Coaching
Válaszaim
A barátnőmet évek óta pánikzavarral kezelik, szed gyógyszert, illetve terápiára is jár. Általában nagyon szépen tudja menedzselni, azonban most egy nehéz időszakon megy keresztül, és sűrűbben jelentkeznek a rohamok. Én a párjaként hogyan tudok neki segíteni pánikroham esetén? Létezik bármilyen figyelemelterelő technika?
Az én válaszom:
„Ákos, a legfontosabb, hogy nyugodt maradj, és érezze, hogy biztonságban van. Lélegezzetek együtt – Segíts neki lassan, mélyen lélegezni (4 mp belégzés, 4 mp tartás, 4 mp kilégzés). Horgonyzás a jelenbe – Kérd meg, hogy sorolja fel, mit lát, hall, érez (pl. „Mondj 5 dolgot, amit látsz!”). Fizikai kontaktus (ha engedi) – Egy kézfogás vagy finom érintés megnyugtathatja. Nyugodt hang, egyszerű mondatok – Pl. „Itt vagyok veled, biztonságban vagy.” Tereld el a figyelmét – Egy könnyű beszélgetéssel vagy ritmikus mozgással (pl. közös séta). A hosszú távú támogatásban is segíthetek, ha szeretnétek stabilabb stratégiát kialakítani! :)”
2025. febr. 6.
Már többször észrevettem magamon, hogy nagyon erősen ragaszkodom a páromhoz, és ha nem kapok tőle elég visszajelzést, elképesztő mértékben szorongani kezdek. Gyakran túlgondolom a dolgokat, és attól félek, hogy elveszíthetem, még akkor is, ha erre logikusan végiggondolva semmi okom nincs. Sajnos ugyanez a működési mód az előző kapcsolataimat is megnehezítette, volt amelyik emiatt ért véget. Mit tehetek, hogy jobb legyen? Hogyan valósítható meg a szorongó kötődés gyógyítása?
Az én válaszom:
„Kedves/Tisztelt Csenge! Nagyon sokan küzdenek ezzel. A legfontosabb lépések: Tudatosság – Már most is észreveszed a mintáidat, ami nagyszerű kiindulópont. Érzelmi szabályozás – A szorongás mögött gyakran mélyebb félelmek állnak. Segíthetnek relaxációs technikák, mindfulness vagy akár egy napló vezetése, hogy jobban átlásd az érzéseid eredetét. Önbizalom és önállóság fejlesztése – A kapcsolatod nem határoz meg téged teljesen. Fontos, hogy olyan tevékenységekre is fókuszálj, amik örömet és önbizalmat adnak. Kommunikáció – Ha biztonságosan és nyíltan tudod jelezni az igényeidet a párod felé anélkül, hogy túlzott elvárásokat támasztanál, az segíthet csökkenteni a szorongásodat. Múlt feldolgozása – Ha a korábbi kapcsolati tapasztalataidból hozol bizonytalanságot, érdemes lehet mélyebben dolgozni ezen, akár egy coach vagy terapeuta segítségével. Ha szeretnéd tudatosan felépíteni a belső stabilitásodat és megtanulni, hogyan kezelheted ezt az érzést a gyakorlatban, szívesen segítek neked egyéni coaching keretében! :)”
2025. febr. 6.
Egészségügyben dolgozom, és napi szinten rengeteg beteggel kerülök kapcsolatba. Az utóbbi időben vettem észre, hogy egyre gyakrabban érzem magam kimerültnek és közömbösnek, pedig régen szerettem, amit csinálok. A folyamatos stressz és a túlórák miatt úgy érzem, hogy kezdek teljesen kiégni. Tervezek elmenni szakemberhez, de addig valamilyen áthidaló megoldásra lenne szükségem. Önök milyen módszereket ajánlanának a munkahelyi kiégés kezelése érdekében?
Az én válaszom:
„Kedves/Tisztelt Gábor! A kiégés komoly jelzés, hogy változtatnod kell! Mikroszünetek – Napközben is iktass be pár perces pihenőket (pl. mély légzés, rövid séta). Határok meghúzása – Tanulj meg nemet mondani a túlórákra, amikor csak lehet. Lelki töltődés – Naponta szánj időt olyan dolgokra, amik örömet adnak (sport, zene, hobbi). Támogatás keresése – Oszd meg az érzéseidet kollégákkal vagy barátokkal. Tudatos lekapcsolódás – A munkaidőn kívül ne hagyd, hogy az egészségügy teljesen kitöltse a gondolataidat. Ha hosszú távú megoldást akarsz, segítek egyéni stratégiát kidolgozni!”
2025. febr. 6.