SzakiVálasz
A legjobb tippek, trükkök első kézből, a legkiválóbb szakemberektől.
A SzakiVálaszon feltett kérdéseket végzettséggel és több tízéves szakmai tapasztalattal rendelkező mesterek válaszolják meg. Ráadásul ha valakinek szimpatikus a válasza, az ikonjára kattintva azonnal megismerheted munkáit, referenciáit, és akár közvetlenül is kapcsolatba léphetsz vele. Kérj további információt vagy személyes segítséget szakijainktól!
Keress a kérdések között vagy adj fel ingyenes ajánlatkérést.
1349 találatA hűtőnk aljában rendszeresen összegyűlik a víz, és néha kifolyik a padlóra is. Már megnéztem, hogy az ajtó jól záródik-e, és megpróbáltam kitisztítani a lefolyónyílást is, de a probléma továbbra is fennáll. Mi okozhatja ezt, és van-e valami más, amit érdemes ellenőrizni?
A radiátoroknál vettem észre, hogy egy ideje csak a tetejük melegszik fel, az aljuk kevésbé fűt, van amelyik egyenesen hideg. Utána olvastam és a levegősödés tűnt a leglogikusabb oknak, viszont megnéztem és van beszerelve automata légtelenítő. Javasolják ennek tisztítását, amit meg is csináltam, viszont ezután sem működnek rendesen a radiátorok. Ha nem a légtelenítővel van a baj, akkor miért levegősödik le a központi fűtés?
Az egyik konnektorunknál azt vettem észre, hogy amikor bedugok és kihúzok egy eszközt, szikrázik belül. Már ellenőriztem, hogy a csatlakozó aljzat szorosan a helyén van-e, és nincs-e látható sérülés, de úgy néz ki, nem ez lesz a baj. Miért szikrázik a konnektor? Mennyire veszélyes ez?
Az elöltöltős mosógép tisztítása már régóta gondot okoz. A kosz és a lerakódás kiül a gumis részre az ajtó körül, minden kis részbe bemegy. Aggaszt, hogy ez a kosz nem csak a látható részeken rakódik le, mert ezt még valahogy fülpiszkálóval, kis vattával letakarítom, de mi lehet belül? Rendszeresen átmosom magas hőmérsékletű programon és az ecet-szódabikarbóna kombinációt is alkalmazom időnként, de ezek sem használnak a makacs, kis résekben összegyűlt lerakódások ellen. Ez egy olyan probléma, ami minden mosógéppel megtörténik egy idő után, vagy valami módszer, amivel megelőzhető/javítható?
Van egy nagy öreg fa a házunk mellett, aminek a törzse már repedt, és több ága veszélyesen lóg. Aggódom, hogy rádőlhet a házra. Hogyan zajlik az alpin favágás? Esetleg ezzel a technikával megoldható ennek a biztonságos kivágása?
A lányom most haza költözik egy időre a munkája miatt, és szeretnénk gyorsan megoldani a lakhatását. A telkünk végébe szeretnénk neki építeni egy könnyűszerkezetes házat fából, amit a saját terveink alapján szeretnénk megvalósítani. Néztem a neten, hogy vannak előregyártott házelemek, amiket akár magam is össze tudnék rakni, de nem tudom pontosan, hogy ki építhet könnyűszerkezetes házat hivatalosan. Kell-e erre külön engedély, vagy magánszemélyként is nekiállhatok?
Szeretném megtanulni, hogyan javíthatok kisebb fém szerkezeteket, például acélt vagy alumíniumot, és több helyen hallottam az autogén hegesztésről. Mi az autogén hegesztés pontosan, hogyan működik, és milyen anyagokhoz ajánlott? Mire érdemes figyelni, ha ezt a technikát választanám a garázsban végzett javításokhoz?
Vízálló laminált padló vélemények miatt érdeklődnék, ugyanis a konyha felújítását tervezem, és azt hallottam, hogy ez a típusú padló jó alternatíva csempézés helyett. Tényleg jól bírja a vizet, vagy inkább csak reklámfogás? Köszönöm előre is a tapasztalatokat!
19 órával ezelőtt
Egy lejtős udvarra szeretnénk térkövet rakni, de aggódunk, hogy az esővíz a burkolaton fog megállni, vagy rossz irányba folyik majd. Hogyan oldható meg a térkő vízelvezetés ilyen esetben? Érdemes-e dréncsövet telepíteni, esetleg víznyelők beépítésével kombinálni a rendszert?
20 órával ezelőtt
A gyerekszobában lévő régi szekrény bútorlapjai már eléggé megkoptak és karcosak, de nem szeretném kidobni, mert még jó állapotban van maga a szekrényváz. Hallottam, hogy a bútorlap újra laminálása megoldás lehet. Szükség van speciális szerszámokra, esetleg szakemberre, vagy otthon is megoldható egyszerűbb eszközökkel? Esetleg van valakinek tapasztalata ebben?
A közösség ajánlásával