SzakiVálasz
A legjobb tippek, trükkök első kézből, a legkiválóbb szakemberektől.
A SzakiVálaszon feltett kérdéseket végzettséggel és több tízéves szakmai tapasztalattal rendelkező mesterek válaszolják meg. Ráadásul ha valakinek szimpatikus a válasza, az ikonjára kattintva azonnal megismerheted munkáit, referenciáit, és akár közvetlenül is kapcsolatba léphetsz vele. Kérj további információt vagy személyes segítséget szakijainktól!
Keress a kérdések között vagy adj fel ingyenes ajánlatkérést.
8 találatA házunk körül meg kell oldani az esővíz elvezetését, mert egy domb alján lakunk és a nagy esőknél a víz összegyűlik a ház alapja körül. Melyik módszert ajánlanátok, például zárt csőrendszeres elvezetést vagy szikkasztó kialakítást? Olvastam, hogy a szikkasztás nem mindig hatékony, ha kötött a talaj, míg a zárt rendszer költségesebb lehet. Ti melyik megoldást tartjátok jobbnak az esővíz elvezetésére a ház körül?
A kéményünk látott már jobb napokat, mindenképp javításra szorul a külső része, hogy védve legyen az időjárás ellen és ne kelljen elbontani meg újraépíteni. A kőműves ismerős, akivel beszéltem, esküszik az újravakolásra, akkor is ha ez drága lenne. Utánaolvasva merült fel lehetőségként a kémény burkolása lemezzel. Mennyire tartós és hatékony megoldás a lemezburkolat? Érdemesebb lehet ezt választani a hagyományos vakolás helyett?
Az előző házunk ereszcsatorna szerkezete nagyon igényes volt, ott azt mondták, hogy az oromszegély mindenképp fontos, ha teljes védelmet akarunk a tetőszerkezetnek és a házfalaknak is. Most, költözés után viszont aggaszt, hogy az új tetőn bitumenes tetőzsindely van, abból sem az újonnan felszerelt állapotú. A csere/javítás mindenképp indokolt, de azt nem tudom, hogy az oromszegély felrakása milyen módon kivitelezhető, ha már van felszerelt bitumenes tetőzsindely. Az egész csatornarendszert cserélik ilyenkor, vagy elég az említett szegélyezést javítani?
Próbálom megérteni az ereszcsatorna méreteket, hogy valamennyi fogalmam legyen róla, mire az ereszépítés következik, de egyre inkább belezavarodok. A 33-as azt jelenti, hogy az átmérője 33 cm-es és ha ez így van, miért mondják ugyan erre, hogy ez 100-as? Mit jelent a 33-as ereszcsatorna?
Egy kb. 6,5 méteres szakaszon a 125 mm-es (szélesség 280 mm), 100 mm-es lefolyócsővel milyen távolságokra kell lennie egymástól a csatornavasaknak? Csatornavas felrakása előtt ezt hogyan számolják ki?
Hogyan számolják az ereszcsatorna lejtés beállítását, ha ezt 14 méter hosszúságú alumínium anyagúra kell megadni? Mekkora lejtés kell ilyen hosszú szakaszon?
A fatárolónk teteje cserepeslemezből van, de mivel nagyon kicsi a mérete (kb. 6 nm), ezért nincsenek szarufák, semmi, amihez rögzíteni lehetne az ereszt, így marad a falhoz való rögzítés. Ráadásul a cserepeslemez csak 1-2 centit lóg túl a falon, ilyen rövid szárú csatornatartó vasat nem találtam. Milyen megoldást javasoltok ilyen helyzetben? Hogyan oldható meg az ereszcsatorna tartó vas felszerelése?
Sziasztok! Az ereszcsatorna kiválasztásában szeretnék segítséget kérni. Tudja valaki, hogy milyen ereszcsatorna méretek közül lehet választani, és mi alapján érdemes dönteni? Van valami szabvány vagy ajánlás, hogy mekkora csatorna szükséges egy adott tetőfelülethez?
A közösség ajánlásával