Vízszerelő
Lakatos Balog Sándor
Vízszerelő
Áraim
Referenciáim
Értékeléseim
Válaszaim
a fűtési rendszer gyakran levegős, hiába légtelenítem újra meg újra a radiátorokat. Nem értem, mi lehet az oka?
Az én válaszom:
„Levegő jut a nyitott tágulási tartályon keresztül is. Ha nyomásesés történik, akkor a légtelenítők légbeszívókká változnak, így levegősödik a rendszer. A levegődödésnek lehet az is az oka, hogy nem lett rendesen légtelenítve a készülék 🙂”
2023. dec. 12.
hány fokig lehet betonozni?
Az én válaszom:
„ha 15°C alatt vagy afölött házilag szeretnénk betonozni akor 0-15°C: használjunk összetevőként meleg vizet;-5-0°C: használjunk 5%-kal több cementet + némi fagyásgátló adalékszert;-10 és -5°C között a fenti kettő alkalmazása + a beton fűtése, takarása.-10°C alatt csak fűtött helyiségben betonozzunk”
2023. nov. 29.
Lehet, hogy most butát kérdezek, de a beltéri vakolat az ugyanolyan, mint a kültéri? Vagy anyagukban más az összetétel?
Az én válaszom:
„A kültéri homlokzatvakolatok nagyobb szilárdságúak, míg a belső vakolatok kisebb szilárdságúak – utóbbiból így létezik cementes, gipszes mészhabarcs és meszes gipszhabarcs is, míg előbbi minden esetben cementes mészhabarcs ”
2023. nov. 29.
Vegyes falazatú konyhánk fala az alsó részen salétromos. Azt javasolták nekem, verjük le a vakolatot és tegyünk rá szárító vakolatot, az megoldja. Mit gondoltok erről, van valakinek hasonló tapasztalata?
Az én válaszom:
„Első lépésként egy erős szőrű kefével (gyökérkefe vagy durvább esetekben drótkefe) el kell távolítani a hámló salétromos réteget a fal felületéről. Ajánlottan spaklival vagy vésővel célszerű ezt a munkafolyamatot elvégezni, sok esetben a tégláig le kell verni a vakolatot. Ha nagyon elterjedt már a salétrom a falban, célszerű a spriccelés helyett egy kefével vastagon felhordani a salétromeltávolító vegyszert. Öt-tíz perc eltelte után, ha szükséges a vegyszeres kezelést meg kell ismételni. Ne feledjük a salétrom újbóli kialakulásának elkerüléséhez a vizesedés okát kell feltárni és megszüntetni”
2023. nov. 29.
nem lett téliesítve a kerti csap, és közben megjött a fagy. Ilyenkor mi a teendő? Csak simán zárjam el, mikor melegebb az idő? Lehet, hogy kárt okoztam?
Az én válaszom:
„A kerti csap téliesítése úgy történik, hogy először elzárjuk a föld alatt, feltehetően a pincénkben található téli csapot. Ez úgy történik, hogy az óra járásával megegyező irányba egy ütközésig tartó negyed fordulatot tekerve zárjuk el a fagycsapot. Ha esetleg leürítő-szelepes téli csapunk van, akkor egy T-kulcs segítségével zárjuk el azt. A fagycsap elzárását mindenképpen ellenőrizzük le. Ha bizonytalanok vagyunk, akkor a vízmérő fogyasztásán keresztül juthatunk információhoz ezzel kapcsolatban. Ezután a locsolócsaphoz, azaz a kertben, a fölfelszín felett található kerti csapot megnyitjuk. Fontos, hogy egész télen hagyjuk nyitva. A csapban maradt víz így kifolyik, és nem fog a csap szétfagyni.”
2023. nov. 29.