Betonozás · Gipszkarton szerelés · Bútorszerelő
Burai Sándor
Betonozás · Gipszkarton szerelés · Bútorszerelő
Áraim
Értékeléseim
Válaszaim
Sziasztok! Vannak itt olyan szakemberek, akik elkötelezettek a környezetvédelem iránt? Milyen alternatív, környezetbarát hőszigetelést ajánlanátok? Semmiképp nem szeretnék eps-t, inkább valami természetes anyagot, aminek a gyártása sem a csomagolása nem szennyezi a környezetet, és fenntartható hőszigetelés lehet egy családi házon.
Az én válaszom:
„Hatékony természetes szigetelő anyag a nádszövet is, vagy modernebb megoldás az udi-reco farost hőszigetelő lap.”
2024. márc. 2.
Mennyi idő alatt szárad ki a vakolat? Mi a minimum vakolat száradási idő? Mikortól lehet rádolgozni? Kültéren más, mint beltéren?
Az én válaszom:
„Erre pontos válasz nincs, de, a száradási idő függ a hőmérséklettől, a páratartalomtól, a vakolat vastagságától. Ha már kezd fehéredni az a kiszáradás jele. Szárítóvakolattal nem csak a fal nedvességét vezeti el de gyorsabb a kötés is mert a mélyebb vakolat rétegekből gyorsabban kipárolog a nedvesség, pl. az aquabau a leírás szerint is 24 óra alatt teljesen kiszárad 20 fokon.”
2024. febr. 21.
Valaki gyorsan el tudná nekem magyarázni, pontosan hogy néz ki a tetőtér szigetelés rétegrendje? Mi a kötelező, és mi opcionális? Mit nem szabad kihagyni, és mivel lehet olcsósítani?
Az én válaszom:
„Rétegrend belülről: 1. gipszkarton (vagy lambéria) 2. párazáró fólia, 3. üveggyapot/kőzetgyapot/hungarocel/szórt hab, 4. páraáteresztő fólia a kültér felé, erre jön a tető fedése. Erősen ajánlott a párazáró fólia a lakótér felől mert a nedves szigetelőanyag jobb hővezetővé válik, és az is hogy a ne csak a szarufák közé hanem aljára is kerüljön szigetelőanyag a páralecsapódás ellen , a szarufákon keresztül hőhidak keletkezhetnek, ezeken a helyeken hamarosan megjelenhet a penész. ”
2024. febr. 21.
Tényleg van olyan, hogy festék hőhíd ellen? Dolgoztatok már ilyesmivel? És van visszajelzés arról, hogy tényleg hatásos? Mi a működési elve?
Az én válaszom:
„Olyan festékek léteznek, amik hőszigetelő tulajdonsággal is rendelkeznek. Speciális hőszigetelő anyagot kerámiát vagy üveggyöngyöket tartalmaznak. De csak egy kis része a hőhidak megszüntetésének. mert a megfelelő hőszigetelő anyagok szakszerű használatán, és az épület szerkezetének megfelelő tervezésén múlik a lényeg. ”
2024. febr. 19.
gipszkarton élvédőzéshez tekercses élvédőt vagy alumínium élvédőt ajánlanátok? néztem ezt a Straitflex szalagot, de elég drága, vajon jó is-e annyira.
Az én válaszom:
„A tekercses élvédők műanyag vagy PVC anyagból készülnek, könnyűek és könnyen formálhatóak, kisebb védelmet biztosítanak. Az alumínium élvédő erősebb. Ezt választanám ha nagyobb védelmet kell biztosítani, pl. forgalmas helyen, bejárat közelében. ”
2024. febr. 19.
Azt hallottam, hogy felesleges drága penészölő szereket, lemosókat, festékadalékokat vásárolni, mert a falon a legjobb a hypo a penész ellen, és tulajdonképpen a drágább lemosókban is az van. Igaz ez? Kedves szakemberek, mi a véleményetek erről?
Az én válaszom:
„Igen, a hipó (nátrium-hipoklorit) hatékony lehet penész ellen. A hipó erős fertőtlenítő tulajdonságokkal rendelkezik, és képes elpusztítani a gombákat és penészt, amelyek a penészes foltok kialakulásáért felelősek. A penész eltávolításához a hipót vízzel hígítva alkalmazzák, fontos, hogy ne csak a látható foltokat távolítsa el, hanem a környező területet is fertőtlenítse, hogy megelőzze a penész továbbterjedését. Ezenkívül lényeges az is, hogy megfelelően szárítsa ki az érintett területet, mivel a nedvesség segíthet a penész újbóli megtelepedésében.”
2024. febr. 19.
egy ilyen fali posztert néztem ki, szerintetek fel tudja ragasztani az uram, vagy kellene szaki hozzá? Ezek öntapadósak vagy kenni kell rá a ragasztót? https://tapetatrend.hu/kedves-allat-es-legballon-mintas-vlies-fali-poszter-gyerekszobaba-p24866.html?
Az én válaszom:
„Ragasztó előkészítése: Öntsön egy vödörbe előre kimért mennyiségű vizet, majd folyamatos keverés mellett szórja bele a ragasztóport. Keverje legalább fél percig, hogy egyenletesen eloszlassa a ragasztót a vízben, majd hagyja állni 3 percig. Ezután újra keverje át alaposan, majd hagyja további 15-20 percig állni. Végül, miután újra átkeverte, a ragasztó felhasználásra kész. Tapéta felhelyezése: Kezdje el felhelyezni a tapétát a falfelületre, kezdve a felső részről és lefelé haladva. Ügyeljen, hogy a tapéta egyenes legyen, és finoman simítsa ki, hogy elkerülje a levegőbuborékokat vagy meggyűrődést. Simítás és szárítás: A tapétát óvatosan simítsa ki, hogy a felület teljesen sima legyen. Ha a tapétán ragasztómaradék látható, törölje le nedves ruhával. Hagyja megszáradni a tapétát és kész.”
2024. febr. 19.