oldalfal burkolás árak 2024

Akár 5 árajánlat 24 órán belül

Az Árkalauz gombra kattintva megtalálod, hogy hogyan épül fel a oldalfal burkolás árazása. A Szakemberek, árak gombra kattinva pedig böngészni tudsz a szakemberek között. Minden árajánlatkérés ingyenes.

Akár

Akár 8000 Ft / ㎡

Nincs időd böngészni?

Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!

Fogadok munkát
Kiss József

Melegburkoló, parkettázás

Szobafestő, tapétázó

Több éves tapasztalattal rendelkező kivitelező összeszokott csapat vagyunk!Akár teljes generál kivitelezés vagy csak egy lakás ,családi ház felújítása!Nemcsak nag, munkát vállalunk,mi a kicsinek is örülünk!Keressen minket bizalommal és győződjön meg tiszta és teljesen szakszerű munkavégzésre!
Bővebben
Budapest - XIV. kerület

oldalfal burkolás

3 700 Ft - 18 000 Ft / ㎡

10 megbízás
5 vélemény
2 válasz
195 fotó
Fogadok munkát
Pap-Gazsi Patrik

Burkoló

Gipszkarton szerelés

Hang-, tető-, hőszigetelés

Kedves jövendőbeli ügyfelek,ház/lakástulajdonosok! Pap-Gazsi Patrik vagyok Ács, Tető fedő, Bádogos. 5év szakmai tapasztalattal rendelkező személy vagyok aki precíz idős szakemberektől tanulhatott. Én és a társaim teljes oda adással,precizitással és elvárások szerint, tiszta és rendes munkát végzünk. Reális, kedvező és alkamzkodó áron dolgozunk.
Bővebben
Ózd

oldalfal burkolás

8 000 Ft / ㎡

1 megbízás
1 vélemény
5 válasz
69 fotó
Fogadok munkát
Szilben Construct KFT

Melegburkoló, parkettázás

Budapest

oldalfal burkolás

9 400 Ft - 15 000 Ft / ㎡

Fogadok munkát
Popovics Tamás

Melegburkoló, parkettázás

Gipszkarton szerelés

Generálkivitelezés

Csapatunk vállalja épületének, lakásának hideg-meleg burkolását ön egyedi igényei szerint, garanciával.🏠🏢
Bővebben
Budapest

oldalfal burkolás

9 000 Ft - 15 000 Ft / ㎡

Az oldalfal burkolás a padlóburkoláshoz hasonlóan kb. 5,000 Ft/nm-ártól érhető el. Kerámialapok esetén az oldalfal burkolás ára 7-10,000-20,000 Ft/nm, gránitlapok és üvegmozaik esetén valamivel drágább. Az extra nagy (60 cm feletti) és kis (10-15 cm alatti) lapok ragasztásának ára 20-30%-kal magasabb. A nyílászáró, spaletta burkolás 2-3,500 Ft darabonként.

Oldalfal burkolás

Az oldalfalak tökéletes burkolásához elengedhetetlen a tökéletesen sima, előkészített falfelület megképzése az első lépésben. Ez a falak száraz, tiszta állapotát jelenti - a vakolást pedig precíz glettelés követi.
Az oldalfalakra kerülhet hideg- és melegburkolat is: a fürdőszobába és konyhába jellemzően csempe, ugyanakkor az egyéb lakószobákba egyre nagyobb divat akár járólapokat, faburkolatokat elhelyezni a al síkjában.

Az oldalfalak burkolásának ára egyrészt függ a fal állapotától (hogy mennyi előkészítő munkára lesz szükség), másrészt a felhasználásra kerülő anyagoktól is. A különböző minőségű és méretű lapokkal eltérő nehézségű a munka, amit az ár is tükröz.

🧑‍🔧 Ha gyorsan szeretnél hozzávetőleges árat kalkulálni saját burkolási projektedhez, próbáld ki a JóSzaki árkalkulátorait a következő linkekre kattintva: Hidegburkolás árkalkulátor, Melegburkolás árkalkulátor

oldalfal burkolás

Oldalfal burkolás árak

Oldalfal burkolás művelet árak (bruttó nm- és fm-árak) Minimum ár Átlagár Maximum ár
normál fal és padló burkolás (hagyományos háló minta) 5000 8729 12065
- kerámia, gress 10 mm vastagságig 7500 8500 10500
- gránit, márvány 2 cm vastagságig 11000 11333 12000
- kerámia, üvegmozaik 11000 11667 12000
- nagy méret (60x60<) 8190 12499 19050
- kis méret (<15x15) 8190 10335 11050
diagonál fal és padló burkolás "kötés" 6800 9882 13970
élvédő, bordűr, díszcsík, fém fuga, listello, burkolatváltó rakása 900 2661 4445
falkiegyenlítés, glettelés 2500 3374 4445
vakolás burkoláshoz 3950 6392 8763
nyílászáró spaletta burkolás (/db) 2500 2875 3500
pillérek, padkák, pengefalak, kisebb sarkok burkolása (/db) 2500 3000 3350
falfülke készítése (/db) 8000 10000 12700

Hogyan értelmezzük az oldalfal burkolás árakat?

A JóSzaki.hu-n közölt árakat az adatbázisunkban található szakemberek által megadott árak, iparági normák és publikusan elérhető áradatok elemzésével és összevetésével állítottuk össze.

Fontos megjegyezni:

  • ÁFA-kérdés: A szakik a listaáraikat attól függően szokták bruttó vagy nettó összegekben megadni, hogy jellemzően lakossági vagy vállalati megrendelésre dolgoznak, illetve hogy maguk, mint vállalkozók ÁFA-fizetők-e vagy sem. Lakossági megrendelőként nekünk mindig a bruttó összeget kell majd megfizetni, ha ÁFA-fizető vállalkozáson keresztül történik a megrendelés, az ÁFA később visszaigényelhető lesz. Mindig kérdezzünk rá, hogy a közölt árak nettó vagy bruttó árak, és hogy végül mennyi lesz a fizetendő összeg!

  • Tényleg ilyen olcsó? Néha a táblázatban egy bonyolultabbnak tűnő feladathoz látszólag olcsóbb minimálár tartozik. Ez azt jelenti, hogy valóban volt olyan szaki, aki ezt az árat közölte vállalási díjként.

  • Egy feladat, többféle ár: Egy adott burkolás feladatot a szakik többféleképpen választhatnak szét árkategóriákra: van, aki egyszerűen egy alapárat ad meg a kádburkoásra, de van, aki méret, típus, vagy forma szerint különböző ársávokat közöl. Vannak olyan burkolók is, akik márka vagy anyag szerint áraznak (vagy eleve csak bizonyos márkájú anyagokkal dolgoznak). Az áradatok között a teljesség igényével szerettük volna megmutatni, hogy a piacon melyek a legelterjedtebb árkategóriák.

  • Anyagárral vagy anélkül: Ahol kifejezetten tudjuk, hogy az adott ársávok anyagárat is tartalmaznak, ott ezt mindig jelezzük (jellemzően középkategóriás, standard anyagokat tartalmaznak az árak). Ugyanakkor lehetnek olyan tételek, ahol a minimálár anyag nélküli, míg a maximum ár már anyaggal együtt értendő. A burkolásra tipikusan jellemző, hogy a munkadíjak mellett feltüntetik, hogy az adott ár tartalmazza-e a segédanyagokat vagy sem. Erre akkor is érdemes rákérdezni, ha nincs feltüntetve az árajánlaton!

A szakik nem mindig teszik egyértelművé, hogy a közölt ár csak munkadíj, tartalmazza a segédanyagokat, vagy kompletten, minden beépítésre kerülő anyaggal együtt értendő. Ezért nagyon fontos egyedi árajánlatot kérni, és mindig rákérdezni ezekre a részletekre is, mert enélkül nem lehet összehasonlítani a kapott árajánlatokat!

💡TIPP: Van olyan szaki, aki eleve kiírja az árlistájára, hogy a munkadíj 400 Ft/nm-rel magasabb, ha a parkettát nem ő viszi a munkához. Mindig érdemes rákérdezni a burkolóknál, hogy milyen áron és milyen anyagokat tudnak beszerezni, és ez hogyan módosítja az árajánlatot.

  • A burkolók a legtöbb esetben megadnak egy minimum vállalási mennyiséget, amire az adott ár vonatkozik: pl. csak legalább 25-30 négyzetméteres terület burkolása esetén érvényes a listaár, ennél kisebb terület burkolása feláras. Ugyanez igaz az átlagosnál kisebb vagy nagyobb burkolólapok lerakására (a kis lapok jellemzően 15x15 vagy 20x20 cm-esek, a nagy lapok 40x40 cm vagy 60x60 cm-től indulnak).

  • Általában a burkolók komplett munkafolyamatokban gondolkodnak. Ritka az, amikor tételesen kiszámolják külön az aljzatkiegyenlítés, a parketta rakás, vágás, csiszolás, olajozás, lakkozás árát. Sokkal gyakoribb, hogy a projekt egészét nézik, és a szükséges idő- és munkaerő szerint árazzák a teljes folyamatot. Árajánlat előtt mindig szükség van helyszíni felmérésre: csak így derülhet ki, hogy pontosan milyen lépések, mennyi idő szükséges a munka kivitelezéséhez.

🧑‍🔧 Tudtad? A JóSzaki-n már készíthetsz előzetes költségkalkulációt magadnak! Csak 3 kattintás, és már mutatjuk is, hogy hozzávetőlegesen mennyibe kerül a saját lakásod burkolása! És igen: számolunk a felárral is, ha extra kicsi vagy nagy lapokat választanál! Próbáld ki most a JóSzaki Hidegburkolás árkalkulátorát vagy ha inkább parkettáznál vagy szőnyegpadlóznál, akkor a JóSzaki Melegburkolás árkalkulátorát!

  • Bár a burkolás a kevésbé időérzékeny munkák közé tartozik, egy-egy javítás vagy pótlás fontos lehet. Az ilyen típusú munkák arányaiban magasabb költséggel járnak, mivel a szaki valószínűleg magasabb kiszállási díjat (kb. 30-35,000 Ft-ot) fog felszámolni az anyag- és munkadíjon felül.

Célunk az itt közölt információkkal segítséget nyújtani a szakemberek árainak értelemezésében, és a reális piaci árak megtalálásában. Nem ritka, hogy akár egy egyszerű csempelap utólagos pótlására érkezik olyan szaki, aki 15,000 Ft-ért, egy másik viszont 10,000 Ft-ért vállalja az adott munkát, de felszámol még pluszban 35,000 Ft kiszállási díjat. Ezek reális árkülönbségek! Mindig mérlegeljünk az időfaktor (milyen sürgős a munka), mekkora a feladat, a költségvetés, és a legjobb szakember megtalálására szánt energia tekintetében! **Ha tehetjük, kérjünk be több árajánlatot, vessük össze az árakat az itt közölt árakkal, és azt a szakit bízzuk meg a munkával, aki nem csak szimpatikus, de kellő referenciákkal és gyakorlattal is rendelkezik.

🧑‍🔧 Ebben segít a JóSzaki! Olvasd el blogcikkeinket is, nézd meg szakijaink válaszait egy-egy fogós szakmai kérdés kapcsán a SzakiVálaszon! Keress szakit hozzád közel, vagy mondd el, hogyan segíthetünk még!

Oldalfal burkolás

Az oldalfal burkolás során a falakat különböző burkolatokkal fedik be, hogy a falfelületek számára dekoratívabb megjelenést és védelmet biztosítsanak.

Az oldalfal burkolható felületei általában a beltéri falak, azaz a nappalik, hálószobák, konyhák, fürdőszobák és más helyiségek falfelületei, melyeket védeni akarunk például víztől, felfröccsenő olajtól vagy egyéb szennyeződésektől, illetve a segítségükkel egyedi, kreatív, saját stílusunkhoz illő dizájnt tudunk létrehozni. Az oldalfal burkolatai számos lehetőséget nyújtanak a falak kreatív és személyre szabott díszítésére, és a lakás atmoszférájának kialakítására.

Milyen oldalfalburkolás árakkal számoljunk?

Az oldalfalak burkolásának (csempézésének) ára a padlóburkoláshoz hasonlóan kb. 5,000 Ft/nm-ártól érhető el. Kerámialapok esetén az oldalfal burkolás ára 7-10,000-20,000 Ft/nm, gránitlapok és üvegmozaik esetén valamivel drágább. Az extra nagy (60 cm feletti) és kis (10-15 cm alatti) lapok ragasztásának ára általában magasabb, olyan 20-30%-kal.

Legtöbb falburkolat esetében költségnövelő tényező lehet, ha bonyolultabb, mondjuk diagonál burkolást kérünk, ha a korábbi burkolatot bontani kell, illetve élvédőket kell felhelyezni vagy több nyílászáró körül kell falburkolatot kialakítani.

Az oldalfalburkolás árát befolyásoló tényezők

Az oldalfal burkolás árait számos tényező befolyásolhatja. A következők néhány olyan tényező, amelyek hatással lehetnek az árakra:

Burkolási anyagok típusa és minősége

Az alkalmazott burkolólapok, csempék, vagy egyéb anyagok ára jelentős mértékben befolyásolja a burkolás költségét. A minőségibb és divatosabb anyagok általában drágábbak lehetnek. Figyeljünk oda, hogy ha speciálisabb felületre burkolunk, például gipszkartonra, kültérre vagy vályogra, akkor ahhoz megfelelő segédanyagokat válasszunk, melynek az ára magasabb lehet.

Terület mérete

Az oldalfalak területének mérete az egyik alapvető tényező. Minél nagyobb a felület, annál több anyag és munkaerő szükséges, így az árak növekedhetnek, ha sokat kell vágni, illetve élvédőzni, az is növeli az árat.

Falak állapota

Ha a falak rossz állapotban vannak, előkészítő munkákra lehet szükség, például vakolásra vagy egyenetlenségek kijavítására, amely munkálatok megnövelik az alapárat.

Komplexitás és mintázatok

Ha olyan mintázatokat vagy burkolási technikákat szeretnél, amelyek nagyobb szaktudást és precíziót igényelnek, az árak ennek megfelelően magasabbak lehetnek.

Kiegészítő anyagok és eszközök

Ragasztók, fugázóanyagok, vakolatok és egyéb kiegészítők költségei hozzáadódnak az árhoz.

Időzítés és sürgősség

Ha gyorsan szükséges az oldalfal burkolása, a sürgős munkavégzés általában magasabb költségeket vonhat maga után.

Kivitelező választása

A burkolat lerakásához választott burkoló szakember vagy cég árképzési stratégiája szintén befolyásolja az árat. A munkadíjak és a szolgáltatás minősége eltérő lehet különböző vállalkozóknál, ezért érdemes lehet több árajánlatot is bekérni és összevetni, a kérdéses pontokat pedig átbeszélni a szakemberekkel.

Egyéb költségek

Egyéb költségeket jelenthetnek az esetleges utazási költségek, a parkolási díj, a munkagépek kölcsönzési díja, és esetleg az anyagbeszerzés, ezeket egyeztessük a szerződéskötés előtt.
Fontos, hogy az árajánlatot mindig szakértő hidegburkolótól](https://joszaki.hu/szakemberek/burkolo/) kérjük, aki felméri az adott helyzetet, az elvégzendő munkát és az anyagokat. Ez lehetővé teszi a pontosabb és reális árajánlat elkészítését. Az alapos tervezés és a megfelelő anyagok kiválasztása hosszú távon biztosítja a tartós és esztétikus burkolat létrejöttét.

Gazdaságossági tippek

  • Ha a burkoló szakemberrel több munkafolyamatot is elvégeztetünk, például hidegburkolást, [melegburkolást]( melegburkolás árak, falszegélyezés stb., akkor az egyes részfeladatok árából kaphatunk kedvezményt.
  • Szerezzük be a burkolatokat akciós időszakban! Keressük meg a kereskedők akciós időszakait, amikor akár magasabb kedvezményeket is kaphatunk, ezáltal jelentős összeget takaríthatunk meg.

Mit is tartalmaz az árajánlat?

Amikor megkapod a burkolótól az árajánlatot, fontos, hogy részletesen tisztázd a következő kérdéseket:

Anyag és segédanyag költség

Ha az árajánlatban fel van tüntetve anyagköltség, kérdezd meg, hogy az pontosan milyen anyagokra és mennyiségekre vonatkozik! Így pontosan tudod majd, hogy mennyit fogsz fizetni az anyagokért, és ha szeretnél, utána is tudsz számolni a szükséges mennyiségeknek. Burkolóanyagok esetén minimum 10%-kal többet érdemes vásárolni, de ha sok vágásra, méretre szabásra van szükség, akkor ez a szám akár 30%-ra is nőhet.
A számolást az is bonyolítja, hogy a burkolóanyagokat dobozonként tudjuk megvenni, nem négyzetméterre. A dobozokon mindig feltüneti a gyártó, hogy hány négyzetméterre elég, ami általában nem egy kerek szám, és fajtánként eltérő lehet.
A segédanyagok ára nagyban függ a kiszereléstől, ezért érdemes megnézni, mekkora mennyiségre lesz szükség és a leggazdaságosabb kiszerelés(eket) választani.
Az egyes anyagok kiadóssága is igen eltérő lehet, ennek nézzünk utána a csomagoláson vagy a műszaki adatlapokon! Lehet, hogy egy termék elsőre olcsóbbnak tűnik, de sokkal több kell belőle, mint egy magasabb árkategóriájú termékből, amivel ráadásul a szakink is szívesebben dolgozik….

Anyagbeszerzés

Ha esetleg anyagköltség nem szerepel tételesen az árajánlatban, akkor kérdezd meg, hogy az árajánlat tartalmazza-e az anyagokat.
Sok esetben a szakemberek a szükséges segédanyagok árát beleszámolják az árba, de ez nem általános szabály. Ha az anyagköltség nincs benne az árban, pontosan egyeztesd, mire és mekkora mennyiségre van szükség egy-egy tételből, és azt is, hogy a szaki megvásárolja-e ezeket vagy neked kell beszerezned. Ha az anyagokat a burkoló szakember szállítja, akkor előre tisztázd az árban foglalt anyagok minőségét és típusát, sőt a beszerzés helyét és a szállítás díját is.
Sok esetben előfordul, hogy a mesterek kedvezménnyel vásárolnak egy-egy szaküzletben, és ezt a kedvezmény fel is szokták ajánlani a megrendelőik részére.

Munkafolyamatok

Kérdezd meg, hogy az árajánlat pontosan mely munkafolyamatokat tartalmazza. Fontos, hogy tisztában legyél a burkolás pontos menetével, hogy ne legyenek rejtett költségek vagy hiányzó munkafolyamatok.
Mindig érdemes több szakembertől is árajánlatot kérni, és ezeket összevetni.
Könnyen előfordulhat, hogy az egyik szaki alapértelmezettnek tekinti például, hogy a fal sima, és burkolásra alkalmas, míg a másik számol azzal, hogy ki kell egyenlíteni a vakolatot. Fontos mindig egyeztetni a burkolólapok méretét és a lerakás módját is, mert ha különlegesebb igényeink vannak, és erről a szaki nem tud, az „váratlan” többletköltségként fog jelentkezni a végén. Például az extra nagy lapok, vagy a mozaik csempe lerakása magasabb áron fut, mint a hagyományos méretek.

Kiegészítő műveletek

Informálódj arról, hogy az árajánlat tartalmazza-e a „kiegészítő” műveleteket, mint például az élvédőzés, fugázás stb. Vannak szakemberek, akiknél ez mind egyben számolódik, és van, akinek mind-mind külön tétel. Nézzük meg az árajánlatot, és kérdezzünk rá ezekre a tételekre, ha nincsenek feltüntetve!

A munkadíjon és anyagköltségen felüli egyéb költségek

Kérdezd meg, hogy az árajánlat tartalmazza-e az összes költséget, vagy esetleg várhatóan keletkezik még egyéb kiadás is a munkálatok során. Ha igen, ezeket is egyeztesd előre, legalább hozzávetőleges nagyságrendben, hogy ne érjen váratlanul. Ilyenek lehetnek például az utazási vagy szállás költségek, parkolási díj, munkagép bérlés díja, és a sittelszállítás díja is.

Határidők és fizetési feltételek

Kérdezz meg a szakembert arról is, hogy milyen határidővel számolhatsz a munkával kapcsolatban, és milyen fizetési feltételek vonatkoznak az árajánlatra!
Fontos, hogy csak olyan munkáért fizess, amit előzetesen „átvettél”, azaz ellenőriztél, és rendben találtad. Ez történhet munkafolyamatonként vagy a munkálatok végén egy összegben, ezt ti döntitek el a szakival közösen.
Ha fontos, hogy egy adott időpontra kész legyen a munka, akkor belevehetitek a szerződésbe azt is, hogy a szaki kötbért fizet késés esetén.

Garancia és referencia munkák

Érdeklődj az árajánlatban szereplő munkára vonatkozó garanciáról és az esetleges referencia munkákról! Fontos, hogy megbízható szakembert válassz, aki garanciát vállal a munkájára.
Az árajánlat pontosítása és részletes megbeszélése segít elkerülni a későbbi félreértéseket és problémákat, valamint lehetőséget ad arra, hogy tisztán láss a várható költségekkel és a munkafolyamatokkal kapcsolatban.

Az oldalfal burkolatok főbb fajtái

A festésen és tapétázáson túl az oldalfalak burkolására számos burkolat típus áll rendelkezésre, például csempe, mozaikcsempe, dekor falipanelek, vagy természetes anyagok, mint a kő vagy a fa, sőt manapság egyre elterjedtebb a laminált lapokkal való burkolás is. A választás attól függ, hogy milyen stílust és hangulatot szeretnénk elérni, valamint érdemes figyelembe venni az adott helyiség funkcióját is.
A burkolatok között számos különbség van, a külső megjelenésben, anyagösszetételben, telepítési módban, tartósságban, vízállóság és időtállóság tekintetében, és természetesen az árakban is. Fontos a kiválasztott burkolat jellemzőinek és előnyeinek megértése annak érdekében, hogy megfelelő döntést tudjunk hozni.

Csempe és mozaikcsempe

Előnyök

A különböző falburkolatoknak különböző előnyei vannak. Például a csempe vagy a mozaikcsempe burkolatok tartósak, könnyen tisztíthatók és vízállók, ezért ideálisak fürdőszobákban és konyhákban. Rengeteg féle színben, formában, méretben kaphatóak, így a csempézés méltán az egyik legismertebb és legelterjedtebb falburkolási mód. Ráadásul a mai modern csemperagasztókkal már könnyedén ragaszthatunk csempét akár felülről lefelé a lecsúszás veszélye nélkül, vagy speciálisabb – például gipszkarton – felületre is burkolhatunk.
Manapság szinte végtelen a fali csempékből a kínálat, így viszonylag nehéz lehet döntést hozni. A kiválasztott csempe nagyban meghatározza majd az összképet, amivel nap mint nap találkozni fogunk a fürdőszobában és a konyhában, amik a fali csempék első számú megjelenési helyei.

Milyen csempét válasszak?

Fontos, hogy olyan csempét válasszunk, amely ellenáll a nedvességnek és a víznek, így hosszú élettartammal rendelkezik. Ez pedig nem csak a csempére, de a fugára és a csemperagasztóra is igaz kell hogy legyen! Léteznek olyan vízálló és flexibilis fugák és ragasztók, amikkel sokkal jobb minőségű, tartósabb és esztétikusabb lesz a végeredmény, ezért érdemes tájékozódni a piacon, és nem minden esetben a legolcsóbb (általában cement alapú) termékekre beruházni.

💡TIPP: Érdemes azt is megfontolni, hogy a sima felületű csempék egyszerűbb tisztítást tesznek lehetővé.
A praktikum mellett az esztétikai követelmények is ugyanolyan fontosak, ám a személyes preferenciáinkon és a csempézendő tér stílusán, hangulatán túl érdemes ezeket is megfontolni. Például míg a nagyobb illetve a világosabb burkolólapok tágítják a teret, a kis méretű (például mozaikcsempék) illetve a sötét árnyalatú csempék összenyomják, szűkítik azt. Ugyanakkor egy kifejezetten kicsi fürdőben nem fog jól mutatni a nagy burkolólap, ide érdemes a klasszikus méretekből választanunk. Egy nagyobb méretű burkolólaphoz speciális ragasztóra lesz szükségünk, és ha nem a hagyományos méretek közül választunk, akkor számoljunk vele, hogy nem csak az anyag, de a munkadíj is megnövekedhet.

Mennyi csempére lesz szükségem?

A csempevásárlásnál észnél kell lennünk a megfelelő mennyiség kiszámolásában. Kérjük burkoló szakember segítségét, de legelőször el kell döntenünk, pontosan mekkora felületet szeretnénk burkolni. Nem mindegy, hogy a fürdőszobát például telibe burkoljuk a plafonig, vagy csak mondjuk szemmagasságig.
A zuhanyzó, a kád, a mosdó körül vagy az egész falon szeretnénk csempét elhelyezni?
Az sem mindegy, hogy a beépített bútorok mekkora helyet foglalnak el, mögéjük nem szokás csempét tenni, de például a fürdőkád elejét lehet csempézni is, vagy kád előlappal megoldani, ez is döntés kérdése, ami befolyásolja a megvásárolandó csempe mennyiségét.
Minden esetben érdemes plusz 10-15% anyagveszteséggel számolni, a kiszámolt szükséges mennyiségen felül, de ez nagyobb lapok esetén, ha sok vágásra van szükség, akár 30% is lehet. Ezért egyrészt érdemes előre megtervezni a csempe kiosztást, hogy lássuk, mennyi lehulló darabra számíthatunk (ebben kérjük a burkoló segítségét), illetve tájékozódni arról is, milyen kiszerelésben forgalmazzák az általunk választott csempét.

💡 TIPP: Általában dobozt nem lehet bontottan vásárolni, illetve az sem árt, ha marad a lapokból tartalékban is a későbbi esetleges javításokhoz, mert sokszor előfordul, hogy évekkel később ugyanazt a fajtát vagy színárnyalatot már nem tudjuk beszerezni.
A szemet gyönyörködtető dekor lapok csábítóak tudnak lenni, ám amellett, hogy rendkívül drágák, könnyedén ellentétes hatást válthatunk ki velük, és megtörhetik az összhangot, ha nem jól lettek kiválasztva, illetve elhelyezve, ezért körültekintően járjunk el a kiválasztásuk és a felhelyezésük során.

Bízzuk szakemberre!

Mivel a csempét és a járólapot jellemzően nem 1-2 évre tervezzük, így a minőség mellett rendkívül fontos a megfelelő szakértelem is a munkálatok során. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy a csempézést házilag szeretnék megoldani, és a drága minőségi lapok a szakszerűtlen felrakás vagy a nem megfelelő ragasztó vagy fuga anyag vagy fuga méret kiválasztása miatt rövid időn belül elrepednek, feljönnek, vagy csak pusztán nem olyan esztétikai látványt nyújtanak, mint ami elérhető lett volna a megfelelő kivitelezéssel.

A fuga

A fugázás a csempézés elengedhetetlen velejárója. Az, hogy mekkora fugát válasszunk, függ a csempe típusától, (élvágott csempék egészen kicsi, akár 2 mm-es fugával is rakhatók, speciális fugával, míg a rusztikusabb lapokhoz nagyobb fugaméret javasolt), és az elérendő hatástól is. A fuga színével is játszhatunk, és kiemelhetjük a csempék mintázatát, kontrasztot adhatunk neki, vagy épp homogenizálhatjuk a felületet.
A fugákról bővebben itt olvashatsz.

Kő- és faburkolatok

A természetes anyagok, mint a kő vagy a fa, egyedi és természetes megjelenést nyújtanak, időtállóak, de fokozott karbantartást igényelnek és az áruk és a telepítési költségeik is magasabbak.

Kőburkolatok

A kőburkolatok klasszikus, rusztikus vagy elegáns, egyedi és természetes hangulatú környezetet képesek teremteni. Kül-, és beltérben egyaránt alkalmazhatóak, de a beépítésnél szakértelmet, később pedig odafigyelést, ápolást igényelnek. A megfelelő burkolási segédanyagok, mint a kőragasztó és fugázóanyag kiválasztása kiemelten fontos a tartósság érdekében. Ezek az anyagok nehezebbek, ezért erősebb ragasztást igényelnek, és porózusak, ami miatt az impregnálás elengedhetetlen a felületvédelemhez, hogy megakadályozzuk a szennyeződések és penész kialakulását. Az impregnáló szerek víztaszítóak, megakadályozzák a penészedést, valamint védenek az esetlegesen kifröccsenő ételek, italok, és egyéb foltok ellen.

💡 TIPP: Az impregnálást érdemes néhány évente újra elvégezni.

Lambéria

A lambériázás egy olyan technika, amely során fából készült lambériapaneleket helyeznek el a falakon vagy a mennyezeteken. Ez a módszer dekoratív és praktikus megoldás a falak burkolása, díszítése és védelme szempontjából.
A lambériapanelek leggyakrabban fából készülnek, például fenyőből, tölgyből, cseresznyéből vagy egyéb keményfából. A panelek lehetnek természetes színűek, festettek, pácoltak vagy lakkozottak. Emellett léteznek műanyag vagy MDF alapú lambériapanelek is, amelyek különböző szín- és mintaválasztékkal rendelkeznek.
A lambériapaneleket általában szegeléssel rögzítik az előzetesen felrakott párnafákhoz. Bizonyos típusú panelek rendelkezhetnek öntapadó hátlappal, ami lehetővé teszi a könnyű felhelyezést.
A lambériázás számos előnnyel jár. A panelek meleg és meghitt hangulatot teremtenek a helyiségben. Egyedi textúrájuk és a természetes fa megjelenésük otthonosságot kölcsönöz a térnek. Emellett a lambériázás lehetőséget ad a falak állapotának javítására, például repedések vagy egyenetlenségek elrejtésére is. A lambériázás nemcsak esztétikai, hanem funkcionális előnyöket is nyújt. A panelek hő- és hangszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek, ami segít a helyiség hőmérsékletének szabályozásában és a zaj csökkentésében. Továbbá a falak védelmére is szolgálhatnak,védik a falat a a foltok vagy sérülések kialakulásától.
A lambériázás sokféle helyiségben alkalmazható, gyakran használják nappalikban, hálószobákban, étkezőkben, előszobákban és folyosókon is. Emellett a mennyezetek lambériázása is népszerű megoldás, mellyel a tér vizuálisan érdekesebbé válik.

Fa falpanelek

A fa falpanelek előnye, hogy könnyen és gyorsan telepíthetőek, akár szakember segítsége nélkül is. Ezek a panelek pozitív hőérzetet keltenek és otthonos hangulatot sugároznak.
Általuk komplex belsőépítészeti megoldások hozhatók létre, amelyek újradefiniálhatják a tér funkcióit és a térhangulatot. Használhatjuk őket nappaliban, önálló dizájn elemként is akár, de akár hálószobában, ágytámla kiváltására is alkalmasak lehetnek.
Ezek a beltéri fa falburkolatok nyitott pórusú fafelületek így sokkal hatékonyabban nyelik el a hangot, mint a sima falak vagy a kerámiaburkolatok, így bár nem kifejezetten hangszigetelő funkciójúak, mégis hatékonyan segítik a zajcsökkentést.

💡 FONTOS: Fontos tudnivaló, hogy a fa fapanelek falfűtés esetén nem alkalmazhatóak.

Laminált parketta a falon

A laminált parketta falra való burkolása egy kreatív és egyedi megoldás lehet a belső térben, azonban fontos figyelembe venni néhány tényezőt és szempontot a folyamat során.
A falra burkolás előtt fontos megfelelően előkészíteni a felületet. Ellenőrizzük a fal állapotát, és győződjünk meg róla, hogy az sima, tiszta és szilárd. Szükség lehet a felület simítására vagy glettelésére a tökéletes eredmény érdekében.
A laminált parkettát a falra ragasztóval vagy szegeléssel lehet rögzíteni, és függőlegesen vagy vízszintesen is lehet telepíteni a falra. A függőleges telepítés a gyakoribb, ez hosszanti irányban történik, így optikailag nyújtja a helyiséget és elegánsabb megjelenést biztosít. A vízszintes telepítés esetén a parketta rövidebb oldala felfelé néz. Ez vizuálisan szélesíti a teret, de kevésbé elterjedt módja a laminált parketta felrakásának.
A laminált parketta könnyen tisztítható, és mivel a falon nincs fokozott igénybevételnek kitéve, ezért az olcsóbb, vékonyabb változatok is megfelelőek lehetnek – sőt a vékonyabb, könnyebb lapokat egyszerűbb is rögzíteni, mint a vastagabb, súlyosabb típusokat.
Amire érdemes figyelni, az ugyanaz, mint a padlóburkolatként használt laminált lapok esetén, hogy a hő- és páratartalomra a laminált lap nagyon érzékenyen reagál, tehát mielőtt felragasztanánk a falra, minimum 48 órán át kell tárolni a burkolni kívánt helyiségben.

A burkolás módja

Az oldalfal burkolása, ahogy az anyagok részletezéseiből már kitűnt, lehetséges hidegburkolással és melegburkolással is, melyekkel teljesen különböző esztétikai hatást érhetünk el az egyes helyiségekben.
A burkoló anyag kiválasztása mellett azonban az is nagyban befolyásolhatja a térérzetünket, hogy milyen burkolási technikával telepítik az adott burkolatot.

Hidegburkolási technikák

Hidegburkolás esetén az alábbi technikákat szokták alkalmazni:

Háló mintás burkolás

Ez a burkolási mód klasszikusnak számít. A csempék vagy mozaik csempék telepítése a fal síkjával párhuzamosan történik, így egy háló minta alakul ki, amit a fuga megválasztásával tudunk erősíteni vagy épp tompítani. A háló mintás burkolás előnye, hogy viszonylag kevés vágással és kis mennyiségű anyagveszteséggel felrakható, így ez a legolcsóbb.

Diagonál burkolás

A diagonál burkolás egy speciális burkolási technika, amelyet gyakran alkalmaznak a falak (és a padlók) burkolásakor. A lényege az, hogy a burkolólapokat 45 fokos szögben helyezik el a felületen, így létrehozva egy átlós mintázatot. A diagonál burkolás számos előnyt kínál az esztétikai megjelenés és a térhatás szempontjából. Az átlós mintázat optikailag tágasabb hatást kelt, mivel az elrendezés iránya megtöri a hagyományos vízszintes vagy függőleges vonalakat. Ez különösen előnyös lehet kisebb helyiségekben vagy olyan területeken, ahol a térérzet növelése a cél. A szokásosnál eltérő szögben történő burkolás izgalmas és egyedi megjelenést eredményezhet, és lehetőséget ad a szabályos vagy szimmetrikus mintázatok létrehozására. A diagonál burkolás a térben való mozgást is hangsúlyozhatja, így dinamizmust ad a helyiségnek. Ennél a technikánál több vágásra lesz szükség, így az anyagveszteség is nagyobb lesz (minimum 15%-kal számoljunk) A diagonál burkolást mindig bízzuk burkoló szakemberre, hiszen elsőrendűen fontos a pontos tervezés, a precíz illesztés és a megfelelő fugaméretek kialakítása. A burkolólapokat nagyon precízen kell elhelyezni, az elcsúszó minta olyan burkolási hiba, ami teljesen tönkreteszi a várt hatást.

Chevron burkolás

Speciális burkolási mód, amely a padlóra vagy falra helyezett burkolólapokat 45 fokos szögben helyezi el, hasonlóan a diagonál burkoláshoz. Azonban a chevron burkolás esetében a burkolólapokat egymással szembeni irányba rendezik, így egy V-alakú mintázatot hozva létre. Ez a burkolási mód dinamikus és modern hatást kelt, elsősorban parkettáknál alkalmazták, de manapság már hidegburkolatok esetén is divatba jött.

Íves és kör alakú burkolás

Ebben a burkolási módban a burkolólapokat kör alakban vagy íves vonalak mentén helyezik el a padlón vagy a falon. Ez a módszer különleges és dekoratív megjelenést eredményez, és lehetőséget ad egyedi minták, fókuszpontok létrehozására.

Mozaik burkolás

A mozaik burkolás során apró mozaik csempéket használnak a felület burkolásához. A mozaik csempék különböző formájúak és anyagúak lehetnek, például üveg, kerámia, porcelán vagy természetes kő. A mozaik burkolás lehetővé teszi a kreatív és részletgazdag minták, képek létrehozását. Léteznek hálóra vagy papír hordozóra ragasztott mozaikcsempék, üvegmozaikok is, amikkel gyorsabban lehet dolgozni, mint az egyedi mozaik darabkákkal – ha nagyobb felületet akarunk burkolni, akkor mindenképpen érdemes megfontolni ezek használatát - de igazán egyedi felületek az apró, egyedi mozaikok időigényes kirakásával érhetők el.

Melegburkolási technikák

Melegburkolás esetén főleg a parkettákat szokták különféle mintákban lerakni, de különleges térhatást érhetünk el a falon elhelyezett burkolatok mintázatának kialakításával is.

Vertikális elhelyezés

A leggyakoribb módja a melegburkolatok falon történő elhelyezésének a vertikális elrendezés. Ez azt jelenti, hogy a parkettalapokat vagy más melegburkolatokat függőlegesen helyezzük el a falon, hasonlóan a padlóburkoláshoz. Ez a minta egyszerű, letisztult és időtálló megjelenést eredményez.

Horizontális elhelyezés

Bár kevésbé gyakori, de néhány esetben a melegburkolatokat, például a laminált parkettát, horizontálisan is el lehet helyezni a falon. Ez különleges és egyedi megjelenést eredményezhet, és eltér a hagyományos falburkolásoktól.

Mozaik burkolás

A melegburkolatokból, például parkettalapokból vagy fapanelokból létrehozhatunk mozaikos mintázatot is a falon. Az apróbb darabokból álló mozaik elképesztően dekoratív és részletgazdag megjelenést eredményezhet.

Kocka minta

A kocka minta során a melegburkolatokat négyzet alakú mintázatban helyezzük el a falon. A burkolatok szimmetrikus és egyenletes elrendezése nem mindennapi, elegáns megjelenést hoz létre.

Egyedi mintázatok

A melegburkolatok falon való elhelyezése lehetőséget ad a kreativitásra és saját tervezésű, egyedi minták, elrendezések kialakítására. Például létrehozhatunk csillagmintát, chevron mintát vagy bármilyen más egyedi elrendezést, amely kiemeli a falat, és egyedi megjelenést kölcsönöz a helyiségnek.

További burkolás árak

Ha jobban belemélyednél a burkolás rejtelmeibe és a burkolás árakba, javasoljuk az alábbi oldalakat is:

👛 A saját költségeidre vagy kíváncsi? Kérj árajánlatot burkolóinktól vagy próbáld ki gyors és egyszerű kalkulátorunkat:

Szakemberek

Válaszd ki a lakhelyed!

Így azokat a szakikat látod, akik vállalnak kiszállást hozzád.

Nincs időd böngészni?

Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!

Fogadok munkát
Kiss József

Melegburkoló, parkettázás

Szobafestő, tapétázó

Több éves tapasztalattal rendelkező kivitelező összeszokott csapat vagyunk!Akár teljes generál kivitelezés vagy csak egy lakás ,családi ház felújítása!Nemcsak nag, munkát vállalunk,mi a kicsinek is örülünk!Keressen minket bizalommal és győződjön meg tiszta és teljesen szakszerű munkavégzésre!
Bővebben
Budapest - XIV. kerület

oldalfal burkolás

3 700 Ft - 18 000 Ft / ㎡

10 megbízás
5 vélemény
2 válasz
195 fotó
Fogadok munkát
Pap-Gazsi Patrik

Burkoló

Gipszkarton szerelés

Hang-, tető-, hőszigetelés

Kedves jövendőbeli ügyfelek,ház/lakástulajdonosok! Pap-Gazsi Patrik vagyok Ács, Tető fedő, Bádogos. 5év szakmai tapasztalattal rendelkező személy vagyok aki precíz idős szakemberektől tanulhatott. Én és a társaim teljes oda adással,precizitással és elvárások szerint, tiszta és rendes munkát végzünk. Reális, kedvező és alkamzkodó áron dolgozunk.
Bővebben
Ózd

oldalfal burkolás

8 000 Ft / ㎡

1 megbízás
1 vélemény
5 válasz
69 fotó
Fogadok munkát
Szilben Construct KFT

Melegburkoló, parkettázás

Budapest

oldalfal burkolás

9 400 Ft - 15 000 Ft / ㎡

Fogadok munkát
Popovics Tamás

Melegburkoló, parkettázás

Gipszkarton szerelés

Generálkivitelezés

Csapatunk vállalja épületének, lakásának hideg-meleg burkolását ön egyedi igényei szerint, garanciával.🏠🏢
Bővebben
Budapest

oldalfal burkolás

9 000 Ft - 15 000 Ft / ㎡

Gerencsér Attila

Burkoló

Térkövezés

Kőműves

Munkájára igényes károsszenvedélyetktől mentes, meg bizható pénztárca barát kőműves vagyok.
Bővebben
Balatonboglár

oldalfal burkolás

3 000 Ft / ㎡

Nagy gábor

Burkoló

Tetőfedő

Kőműves

Heló bádogos munkát vállalok tetőfedes ablak párkány kupas eresz csatorna saját anyaggal javítás régi tető felújítás akár tetö takarítás betonozás kerítés festés és javítás tél 06304688991 vagy viberen
Bővebben
Tatabánya

oldalfal burkolás

10 425 Ft / ㎡

17 fotó
Sipos Zoltán

Melegburkoló, parkettázás

Szobafestő, tapétázó

Gipszkarton szerelés

Üdv! 30 éves szakmai gyakorlattal rendelkező szakmunkás vagyok.
Bővebben
Debrecen

oldalfal burkolás

13 800 Ft / ㎡

79 fotó

Nem találod, akit keresel?

Ha nem szeretnél közülük választani, nézz vissza a szakikhoz, akik még nem adtak meg árat, és kérj tőlük ajánlatot!

<<< Vissza: Burkoló lista

Vagy kérj ajánlatot az összes Burkoló szakembertől

Gyorsított ajánlatkérés (ezt válaszd, ha nincs időd)

Írd le, mire van szükséged!

Aktuális kérdések
oldalfal burkolás témában

Kaptam egy adag falburkoló követ, de nem tudom, fagyálló-e. Vagy minden kőburkolat fagyálló? Kintre tenném, fontos lenne tudnom, hogy rendben lesz.

4 hónappal ezelőtt

+17

Nagyon tetszik ez a bauhaus kőburkolat: https://www.bauhaus.hu/fabrostone-mediterran-falburkolo-46x12-5cm-0-5m2.html és most az ára is elég jó, viszont nem tudom, hogy az ilyen jellegű kőbukolat felrakása feláras-e. Illetve, hogy hogyan érdemes ezt a bauhaus kőburkolatot felhelyezni, hogy szabálytalan hatást keltsen? Van erre valami jó praktika, vagy ne is álmodjak róla, hogy nem fog látszani az ismétlődés?

7 hónappal ezelőtt

+6