Vályog szigetelés - mi a legjobb?
Mező István kérdése:
Vályogházat szeretnék venni. A tapasztalatok szerint mi a legjobb szigetelés - akár utólagos is. Víz ellen gondolom. Hogyan lehet ellenőrizni, hogy tényleg az van, amit mondanak? Vagy a vályog mindenképp kerülendő ma már? Van aki kifejezetten vályoggal foglalkozik? Ehhez szigetelő embert keressünk vagy kőművest? Köszönöm!
1 évvel ezelőtt
Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!
Szakemberek válaszai
Üdvözlöm kedves István! A vályog háznak vannak jó és kevésbé jó tulajdonságai. Mindenek előtt meg kell vizsgálni a kész vályog ház alapját van e egyáltalán,és ha van akkor megfelelően van e szigetelve. Mennyire van el ázva a vályog fal és még egy tucat más szemszögből is vizsgálni kell. A jó tulajdonságai: jó hő tartó képessége miatt érdemes bele vágni. A jó állapotú ép vályog téglából állo épület alkalmas a külső hőszigetelésre.Csak is lég áteresztő kőzet gyapottal.
Tisztelettem. Horváth András vagyok. A vályog az egyik legjobb ház típus. Amit nézen meg van e alapja. Csak akkor vegye meg. Valószínűleg a vizesedès külső ok. De azt egyszerű kezelni. Talajvíz ne legyen. További kérdése van keressen meg. Vályog felújításban otthon vagyunk.
Üdvözlöm. Vályog házat érdemes hagyományos modszerrel víz szigetelni. Méterenként kibontani kátránypapirt berakni és visszafalazni ez biztos bevált módszer. Hőszigetelni nem ajánlatos. Festésnél mész alapú festéket ajánlott használni hogy a fal tudjon szellőzni Ez az én véleményem.
Üdvözlöm ! Természetesen érdemes foglalkozni vályog házzal. Több előnye is van, legfőbb képen a hő szigetelése és hogy természetes anyagból van. Ugyan megvételkor illetve felújításkor lelkiismeretes odafigyelést igényel, de meghálálja. Véleményem szerint élhetőbb lakhatóbb akár lakó ingatlan ként is hosszú távra a régebbi építésű vályog házak is. Az Ön esetében tudni kellene illetve legalább fotón látni a falakat kívül belül a problémás részeken hogy néz ki. A nedvesedésnek vizesedésnek több oka is lehet. A csapadék víz a külső részen a fal tövéhez folyik,vagy nyílászárók alatt nedvesedik,a belső padlózat hibája is akár ha padlós homokkal töltött alatta. A hibaelhárítást és a szigetelést is ennek függvényében kell megoldani. Ha alulról vizesedik nedvesednek a fő falak szigetelhető vágással injektálással. Ha belső felületek nedvesednek arra is vannak nagyon jó anyagok amivel a nedvesedés megszüntethető. Ha esetlegesen bővebben szeretne róla többet megtudni tegyen fel további kérdéseket fotóval, nagyon szívesen válaszolok. Ha pedig magát a munkát kell elvégezni abban is szívesen állok rendelkezésre. Üdvözlettel : Vitéz-Farkas Ferenc
Szervusz az én véleményem az hogy nem szabad nikecellel szigetelni de szerintem kőzetgyapottal sem érdemes maga a vájog ĵó hőszigetelö de ha szeretnéd hogy nedvesség ellen is jóállóképességü legyen a fal és a lábazat akkor inkább rabicolnikel a falakat és a lábazatot és aztán hőszigetelö gépivakolattal újra vakolni két rétegben ez a technologia a leg inkább elfogathatóbb a vályoghoz és utánna lehet szinezni burkolni mügyantázni nehalgas minden hüjeségetmeg mert amit leírtam a legjobb megoldás sok sikert
Szép napot kívánok vájog ház mindig is jól szigetelt mind a betonepuletek
Víz ellen bitumenes lemez (VG 45), homlokzati szigetelésnek pedig kőzetgyapot a legjobb. 50cm vastag falra elég 10-15cm is, önmagában a vályog sokat megtart. Víz elleni szigetelést bontás nélkül nem igazán lehet ellenőrizni, kivéve ha valahol kilátszódik a bitumenes lemez, vagy a saválló lemez.
Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!
A közösség ajánlásával