lakáselosztó - felülvizsgálat szükséges?

Gábor kérdése:

Azt olvastam, hogy a lakáselosztókat 2 évente felül kellene vizsgáltatni. Ez igaz? És hogy zajlik? Kit kérjek meg erre kijön az eontól valaki vagy, külön ezért kihívjak egy szakembert? Nem tűnik túl költséghatékonynak...

11 hónappal ezelőtt

Szakemberek válaszai

Tari János
4 válasz
4 válasz

A lakás elosztót külön nem kell vizsgálni. Amennyiben nincs áramvédő kapcsoló akkor 6 évente kell elvégeztetni a biztonsági felülvizsgálatot. Ha van ÁVK akkor csak azt kell ellenőrizni.

9 hónappal ezelőtt
Lukács István
5.0
2 válasz
5.0
2 válasz

Üdv. Lakóingatlant nem kötelező felülvizsgáltatni.Csak abban az esetben,ha bérbeadás vagy tulajdonosváltás történik,illetve ha fázisonként 32A nál nagyobb a teljesítmény, és ha nincs 30mA áramvédő.("firelé").A felülvizsgálat semmiképp nem költséghatékony hiszen pénzbe kerül,de emberéletet is követelhet a ,kókányolt,vagy elavult szerelés.

11 hónappal ezelőtt

Profi szakemberre bíznád a munkát?

Keresd meg a hozzád legközelebb lévő minősített szakembert és kérj árajánlatot 2 perc alatt!

Tovább a jószakira!
4 válasz

Háromévente ajánlott, szakembert hívj, ő elvégzi a felülvizsgálatot.

11 hónappal ezelőtt
5 válasz

Tisztelt Uram ! A családja biztonsága érdekében én egyszer átnézetném . Hallottunk már olyat ,hogy szerelőnek mondott ember , a nulla vezetéket felkötötte a Pe sínre ( földelési ellenállásra ) , és a kislányát fürdés közben megrázta az áram és meghalt , mivel a nulla vezetékben folyó áram , bele került a kád csapjának fém részeibe . Ebből látszik hogy nem volt AVk felszerelve , mert ez azonnal megszakította volna az áramkört , mégmielőtt a kislány testébe kerül az áram . Tehát nem kérdés hogy egyszer szakemberrel vizsgáltassa át ,aki megnézi szabályosan van e bekötve , felszerel akár több biztonségi védelmet az elosztó táblába , és ellenőrzi az egyes áramkörök megfelelő méretezését .

11 hónappal ezelőtt
Torma Tibor
5.0
1 válasz
5.0
1 válasz

Üdv:Gábor! Ezt villamos biztonsági felülvizsgáló csinálja. Ez áll mérésekből, szemrevételezésből és jegyzőkönyv készítésből.

11 hónappal ezelőtt
Mestyán András
5.0
6 válasz
5.0
6 válasz

Üdvözlöm Gábor! Ha fázisonként 32A-nál nem nagyobb a villanyóránál vételezett teljesítmény és be van építve a lakáselosztóba ÁVK (más néven Fi relé, Életvédelmi relé, Hibaáram kapcsoló), akkor nem kell időközi felülvizsgálat. Értelemszerűen, ha nincs ÁVK, vagy fázisonként 32A-nál több a teljesítmény, akkor kell... és mindettől függetlenül, ha a lakást bérbe adja, vagy eladja, akkor is kell. 32A-ig 6 évente, 32A-felett 3 évente. Az is számít, hogy a lakásban folyik-e munkahelynek minősülő munkavégzés, mert akkor 32A alatt is 3 év. 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet

11 hónappal ezelőtt
Erdős Ferenc
1 válasz
1 válasz

Üdvözlöm Villanyszerelő szakember kell ehhez az eon nem foglalkozik ezzel . Telefonon keressen köszönöm.

11 hónappal ezelőtt · szerkesztve 11 hónappal ezelőtt
3 válasz

Fordítva: 32A alatt 6 évente, 32A felett 3 évente 😁

11 hónappal ezelőtt

Olvasnál cikkeket hasonló témában?

Irány a blog!
3 válasz

Ha a lakásban 32A alatt van a lekötött teljesítmény fázisonként és a lakáselosztóban van Hibaáram kapcsoló úgy a villamos biztonsági felülvizsgálat elhagyható. Ha nincs Hibaáram kapcsoló , akkor 32A alatt 3 évente, 32A felett 6 évente kell felülvizsgálni. Fontos tudni, hogy bérbeadáskor és tulajdonosváltáskor is kötelező a VBF!

11 hónappal ezelőtt
Bencze Roland
2 válasz
2 válasz

Fi relet szoktak foleg ha kint van vagy paras helyen. amugy nem sok embertol hallani hogy 2 evente atnezeti. ha jo minden ,akkor nemkell.

11 hónappal ezelőtt
SZAKI

A közösség ajánlásával