lakáselosztó - felülvizsgálat szükséges?

Gábor kérdése:

Azt olvastam, hogy a lakáselosztókat 2 évente felül kellene vizsgáltatni. Ez igaz? És hogy zajlik? Kit kérjek meg erre kijön az eontól valaki vagy, külön ezért kihívjak egy szakembert? Nem tűnik túl költséghatékonynak...

1 évvel ezelőtt

Nincs időd böngészni?

Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!

Szakemberek válaszai

Tari János
4 válasz
4 válasz

A lakás elosztót külön nem kell vizsgálni. Amennyiben nincs áramvédő kapcsoló akkor 6 évente kell elvégeztetni a biztonsági felülvizsgálatot. Ha van ÁVK akkor csak azt kell ellenőrizni.

10 hónappal ezelőtt
Lukács István
5.0
2 válasz
5.0
2 válasz

Üdv. Lakóingatlant nem kötelező felülvizsgáltatni.Csak abban az esetben,ha bérbeadás vagy tulajdonosváltás történik,illetve ha fázisonként 32A nál nagyobb a teljesítmény, és ha nincs 30mA áramvédő.("firelé").A felülvizsgálat semmiképp nem költséghatékony hiszen pénzbe kerül,de emberéletet is követelhet a ,kókányolt,vagy elavult szerelés.

11 hónappal ezelőtt

Profi szakemberre bíznád a munkát?

Keresd meg a hozzád legközelebb lévő minősített szakembert és kérj árajánlatot 2 perc alatt!

Tovább a jószakira!
4 válasz

Háromévente ajánlott, szakembert hívj, ő elvégzi a felülvizsgálatot.

1 évvel ezelőtt
5 válasz

Tisztelt Uram ! A családja biztonsága érdekében én egyszer átnézetném . Hallottunk már olyat ,hogy szerelőnek mondott ember , a nulla vezetéket felkötötte a Pe sínre ( földelési ellenállásra ) , és a kislányát fürdés közben megrázta az áram és meghalt , mivel a nulla vezetékben folyó áram , bele került a kád csapjának fém részeibe . Ebből látszik hogy nem volt AVk felszerelve , mert ez azonnal megszakította volna az áramkört , mégmielőtt a kislány testébe kerül az áram . Tehát nem kérdés hogy egyszer szakemberrel vizsgáltassa át ,aki megnézi szabályosan van e bekötve , felszerel akár több biztonségi védelmet az elosztó táblába , és ellenőrzi az egyes áramkörök megfelelő méretezését .

1 évvel ezelőtt
Torma Tibor
5.0
1 válasz
5.0
1 válasz

Üdv:Gábor! Ezt villamos biztonsági felülvizsgáló csinálja. Ez áll mérésekből, szemrevételezésből és jegyzőkönyv készítésből.

1 évvel ezelőtt
Mestyán András
5.0
6 válasz
5.0
6 válasz

Üdvözlöm Gábor! Ha fázisonként 32A-nál nem nagyobb a villanyóránál vételezett teljesítmény és be van építve a lakáselosztóba ÁVK (más néven Fi relé, Életvédelmi relé, Hibaáram kapcsoló), akkor nem kell időközi felülvizsgálat. Értelemszerűen, ha nincs ÁVK, vagy fázisonként 32A-nál több a teljesítmény, akkor kell... és mindettől függetlenül, ha a lakást bérbe adja, vagy eladja, akkor is kell. 32A-ig 6 évente, 32A-felett 3 évente. Az is számít, hogy a lakásban folyik-e munkahelynek minősülő munkavégzés, mert akkor 32A alatt is 3 év. 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet

1 évvel ezelőtt
Erdős Ferenc
1 válasz
1 válasz

Üdvözlöm Villanyszerelő szakember kell ehhez az eon nem foglalkozik ezzel . Telefonon keressen köszönöm.

1 évvel ezelőtt · szerkesztve 1 évvel ezelőtt
3 válasz

Fordítva: 32A alatt 6 évente, 32A felett 3 évente 😁

1 évvel ezelőtt

Olvasnál cikkeket hasonló témában?

Irány a blog!
3 válasz

Ha a lakásban 32A alatt van a lekötött teljesítmény fázisonként és a lakáselosztóban van Hibaáram kapcsoló úgy a villamos biztonsági felülvizsgálat elhagyható. Ha nincs Hibaáram kapcsoló , akkor 32A alatt 3 évente, 32A felett 6 évente kell felülvizsgálni. Fontos tudni, hogy bérbeadáskor és tulajdonosváltáskor is kötelező a VBF!

1 évvel ezelőtt
Bencze Roland
2 válasz
2 válasz

Fi relet szoktak foleg ha kint van vagy paras helyen. amugy nem sok embertol hallani hogy 2 evente atnezeti. ha jo minden ,akkor nemkell.

1 évvel ezelőtt
Nincs időd böngészni?

Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!

SZAKI

A közösség ajánlásával