Mestyán András
Mestyán András

Riasztó szerelés

2
Megbízás

4 hónappal ezelőtt volt itt.

Budapest és 20 km-es körzetében kiszállok.

Mestyán András

Riasztó szerelés

Mérnök, villanyszerelő és vagyonvédelmi rendszerszerelő vagyok. Vállalok: - riasztó- és kamerarendszer telepítést, karbantartást és javítást, - lakáselosztó korszerűsítést, - tűz- és áramütés veszélyes pontok kiküszöbölését, - bojler, sütő és tűzhely bekötést, - lakás elektromoshálózat felújítását, - riasztó által vezérelhető elektromos berendezések, pl: világítás, kapu, stb... szerelését, - távolról elérhető és vezérelhető eszközök telepítését, "okos" otthon megoldások kivitelezését. Kisebb munkákhoz is házhoz megyek!
Mutass többet

Értékeléseim

Ildikó
Gyorsan idejött, gyorsan és jól dolgozott, kedves és udvarias volt.
Kovács József
Pontos volt és precíz, minden a megbeszéltek szerint zajlott.
Bogi
Szimpatikus szakember, gyorsan tudta vállalni a munkát és pontosan érkezett. Amellett, hogy segített a probléma megoldásában, extra tanácsokat is kaptam. Nagyon ajánlom mindenkinek, aki kedves, profi és megbízható villanyszerelőt keres! :)
Kovács
Pontosan érkezett, precízen dolgozott, válaszolt a felmerült kérdéseimre, kedves volt. Bátran ajánlom!
Tartozz Te is az értékelőim közé! Most kérj tőlem ajánlatot.

Válaszaim

A fi relé működésének a fizikai lényegét értem. De akkor milyen gyakorlati esetekben old le a kismegszakító és mikor old le a fi relé? Ha rövidzárlat van, akkor a kismegszakító old le, de ha engem ráz az áram, akkor a FI relé?

Az én válaszom:

„Kedves Zoltán! Gyakorlati esetek: 1. Falra szeretne szerelni egy polcot. Véletlenül belefúr a falban futó villanyvezetékbe. A fúró összezárja a fázis és nulla vezetékeket, rövidzár, leold a kismegszakító. 2. A mosógép elektronikájában valamilyen hiba következtében (pl víz kerül olyan helyre, ahol áram folyik) az áram egy része kijut a mosógép fém házára is. És a fizika miatt nem feltétlen az összes, a mosógépet működtető áram, csak egy nagyon pici "áthúz", ott is elfolyik. Egy mosógép simán felvehet 10A áramot. A halálos áramütéshez viszont elég lehet már 50mA. Tehát a mosógép simán működik tovább, de a burkolatán már ott van az életveszély. A fi relé, vagy ÁVK ezt gátolja meg, mert 30mA áramnál nagyon gyorsan, 100-200 ms (milisecundum) idő alatt leold. ”

2023. nov. 21.

Azt olvastam, hogy a lakáselosztókat 2 évente felül kellene vizsgáltatni. Ez igaz? És hogy zajlik? Kit kérjek meg erre kijön az eontól valaki vagy, külön ezért kihívjak egy szakembert? Nem tűnik túl költséghatékonynak...

Az én válaszom:

„Üdvözlöm Gábor! Ha fázisonként 32A-nál nem nagyobb a villanyóránál vételezett teljesítmény és be van építve a lakáselosztóba ÁVK (más néven Fi relé, Életvédelmi relé, Hibaáram kapcsoló), akkor nem kell időközi felülvizsgálat. Értelemszerűen, ha nincs ÁVK, vagy fázisonként 32A-nál több a teljesítmény, akkor kell... és mindettől függetlenül, ha a lakást bérbe adja, vagy eladja, akkor is kell. 32A-ig 6 évente, 32A-felett 3 évente. Az is számít, hogy a lakásban folyik-e munkahelynek minősülő munkavégzés, mert akkor 32A alatt is 3 év. 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet”

2023. nov. 19.

Kötelező ma már a Fi relét bekötése? Azt olvastam új háznál kötelező, de egy régi ház teljes újravezetékezése esetén is kell a Fi relé?

Az én válaszom:

„Kedves István! Igen, kötelező! De ha nem lenne kötelező, akkor is "kötelező", mert életet ment! Tényleg!”

2023. aug. 25.

Sziasztok! Még egy kérdés. Mi a reális ára a villanybojler vízkőtelenítésnek? 120 literes Hajdú bojlerem van és kaptam egy 55 ezer forintos árajánlatot, plusz kiszállás, amit kissé sokallok, de fogalmam sincs, mi manapság a villanybojler vízkőtelenítés árban a reális. Segítsetek!

Az én válaszom:

„Szia Zsófia! Szerintem 30-40 ezer között Budapesten. Ebben nincs semmi alkatrész. Kiszállással 40, ha pedig 30, akkor plusz kiszállás. Az még befolyásolhatja az árat, hogy álló, vagy fekvő bojler, a fekvő drágább szokott lenni, valamint, hogy le kell-e szerelni a falról a karbantartáshoz. Ha igen, akkor az 50 reális lehet.”

2023. aug. 23.

Vettem egy air fryert, és ha használat közben bekapcsolom a vízforralót is, akkor a biztosíték lecsapódik a konyhában. Van erre megoldás? (Azon kívül, hogy ne használjam egyszerre...)

Az én válaszom:

„Kedves Boglárka! Ha van a konyhában másik konnektor, akkor próbálja meg azzal, mert ha szerencséje van, akkor az egy másik áramkör. Ha ez nem megy, akkor valóban csak a külön-külön működtetés segít, vagy egy új áramkor kiépítése.”

2023. nov. 27.

Teljesítménybővítés esetén mi a jobb, a 32 amper vagy 3x16 amper? Én ezekhez tök hülye vagyok...

Az én válaszom:

„Kedves Zoltán! Ez attól függ, hogy milyen elektromos berendezéseket használ a lakásban. A 3x16A összességében több ugyan az 1X32A-nél, de a 16A lekorlátozza az egy fázisra köthető berendezések számát. Tudni kellene, hogy elektromos-, vagy gáztűzhelyet használ? A sütő gáz, vagy elektromos? Villanybojler, vagy gázbojler/kazán? Van-e elektromos fűtőberendezés a lakásban? Talán ezek a legfontosabb fogyasztók, amik ismeretében okos döntést hozhat. Ha gondolja, hívjon fel és pár perc alatt kimatekozzuk, hogy mi lenne a jobb megoldás. :-)”

2023. nov. 19.

Szakmáim

Riasztó szerelés 2 megbízás