Kell-e gépészeti terv?

Tóth Csenge kérdése:

Sziasztok! Egy 1992-es építésű ház felújítását tervezem, és azon gondolkodom, hogy szükséges-e gépészeti terveket készíttetni hozzá, például villany, víz és gáz rendszerekhez. Tudnátok ebben segíteni? Érdemes ezekre előre terveket készíteni, vagy csak akkor kell, ha komolyabb átalakításokat tervezek? Előre is köszönöm a válaszokat!

2 hónappal ezelőtt · szerkesztve 13 nappal ezelőtt

Nincs időd böngészni?

Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!

Szakemberek válaszai

2 válasz

Nem. Ha valami olyat változtat, amihez feltétlen szükséges - mert kéri a szolgáltató-, akkor igen, de általában megvan a módja annak, hogy minden a legegyszerűbb és mégis jó legyen.

1 hónappal ezelőtt
Herda Imre
4 válasz
4 válasz

Gázra kell terv engedély az biztos a többi a munka ha nem változik nagyon akkor szerintem felesleges

1 hónappal ezelőtt

Profi szakemberre bíznád a munkát?

Keresd meg a hozzád legközelebb lévő minősített szakembert és kérj árajánlatot 2 perc alatt!

Tovább a jószakira!
1 válasz

Üdvözöllek ! Nem fontos készíttetni, viszont csak profi szakemberekkel dolgozz !

1 hónappal ezelőtt
Horváth György
4.7
38 válasz
4.7
38 válasz

Felújítás során az elektromos és gépészeti tervek készítése több fontos okból is szükséges: Biztonság: Az épület elektromos és gépészeti rendszerei (víz-, fűtés- és szellőztetőrendszerek) kulcsfontosságúak a lakók biztonsága szempontjából. Az elektromos rendszer korszerűsítésére gyakran van szükség, hogy elkerüljük a túlterhelést, rövidzárlatokat vagy tüzeket. Ugyanígy a megfelelő gépészeti tervezés biztosítja a fűtési rendszerek hatékony működését, és segít elkerülni a szivárgásokat vagy más meghibásodásokat. Jogszabályi előírások: A helyi építési előírások és szabályok megkövetelhetik, hogy a felújításhoz részletes elektromos és gépészeti tervek készüljenek. Ezeket a terveket hivatalosan is engedélyeztetni kell a hatóságokkal, különösen nagyobb volumenű felújítások esetén, mint például egy teljes lakás átalakításakor. Hatékonyság és energiafogyasztás: A korszerűsített tervek segítségével az új gépészeti rendszerek (pl. fűtés, légkondicionálás, vízellátás) energiatakarékosabbá tehetők. Az energiatakarékos megoldások hosszú távon csökkentik a rezsiköltségeket, így a felújítás befektetésnek is tekinthető. Tervezhetőség és koordináció: A pontos tervek segítenek az összes szakág összehangolásában. Egy jól megtervezett elektromos rendszer biztosítja, hogy az áramellátás megfelelő legyen a háztartási gépekhez és egyéb eszközökhöz, míg a gépészeti terv biztosítja, hogy a fűtés és vízellátás megfelelően legyen kialakítva. Ez elengedhetetlen a kivitelezési fázis zökkenőmentességéhez. Esztétikai és praktikus elrendezés: Az elektromos és gépészeti tervek figyelembe veszik az esztétikai igényeket is. A tervezők optimalizálhatják a kapcsolók, konnektorok elhelyezését, illetve a fűtési csövek, légcsatornák és egyéb rendszerek elrejtését a falak vagy mennyezet mögött, ezzel biztosítva, hogy a belső tér esztétikailag is kellemes legyen. Ezek a tervek alapvetően segítenek abban, hogy a felújítás során minden technikai részlet a lehető legjobban és leghatékonyabban legyen megoldva.

1 hónappal ezelőtt
Koncz László
5.0
2 válasz
5.0
2 válasz

Kedves Csenge! Nyilván a tervek megkönnyítik a kivitelező dolgát,de először azt kell eldönteni milyen átalakítást szeretne! Én azt javaslom ha össze állt,hogy mit is szeretne akkor hívjon kivitelezőt és ha a vállalkozó szükségesnek érzi akkor szólni fog,hogy igen ezt meg kell terveztetni

1 hónappal ezelőtt
1 válasz

Tisztel Csenge! Villamos szakember lévén azt tudom mondani , hogy ha a megrendelő igényli a villamos rajzot , akkor kell. Általában nem szoktunk családi házaknál villamos dokumentáció. Békíteni dokumentumok szoktak lenni. Valamint a biztosíték táblánál egy kis szak rajz hogy melyik biztosíték mit kapcsol. Ha érdekli az ajánlatom keressen bizalommal. Üdvözlettel Keller Robert ev.

1 hónappal ezelőtt · szerkesztve 1 hónappal ezelőtt
4.7
2 válasz

Kedves Csenge Ha egy komolyabb rendszert szeretne akkor kell. Ha a gáz át lesz alakítva akkor kell gáz terv. Amúgy ha vannak tervek gyorsabb és átláthatóbb a munka Mi meg tudjuk oldani a terveket is, és a kivitelezést is Szép napot

1 hónappal ezelőtt
Horváth Noel
1 válasz
1 válasz

Szerintem te magad a saját lakásodban jobban eltudod dönteni, hogy mit hova szeretnél mint egy tervező.

1 hónappal ezelőtt

Olvasnál cikkeket hasonló témában?

Irány a blog!
1 válasz

Szia Csenge! Tervek soha nem haszontalanok, annak ellenére, hogy plusz költséget jelentenek. Ha bonyolult megoldást szeretnél akkor ajánlatos, de jó szakemberekkel a helyszínen is át tudod beszélni az igényeidet. Amúgy tervek alapján tudsz könnyebben ajánlatokat bekérni.

1 hónappal ezelőtt
4.5
2 válasz

Tisztelt Tóth Csenge! Ha a dél dunántúli régióban van az Ingatlan keressen bizalommal.

2 hónappal ezelőtt
1 válasz

Szia! Véleményem szerintem nem szükséges tervet készíttetni csak abban az esetben ha valami komolyabb rendszert szeretnél. (Okosotthon, fal- és mennyezet hűtés-fűtés……stb.) Amennyiben gáz kazán van/lesz vagy csere akkor egy gáz terv szükséges.

2 hónappal ezelőtt
1 válasz

Hello csak akkor kell ha komolyab a felijitás

2 hónappal ezelőtt
Nincs időd böngészni?

Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!

SZAKI

A közösség ajánlásával