családi ház- egyszerű bejelentéssel

Kovács Kinga kérdése:

Családi ház egyszerű bejelentéséhez kell statikai szakvélemény is?

3 hónappal ezelőtt · szerkesztve 3 hónappal ezelőtt

Szakemberek válaszai

Főző Krisztián
4.9
5 válasz
4.9
5 válasz

Tisztelt érdeklődő! Statikai szakvélemény szükségessége minden esetben az adott körülményektől függ. Magánépítkezések során statikai szakvélemény szinte kizárólag a tervezett építési tevékenységgel közvetlenül érintett meglévő tartószerkezetekről szokott készülni, pl melléépítés, ráépítés esetén. A szükségességét alapvetően a vonatkozó jogszabályok és az eljáró építési hatóság írja elő, erről első körben a bevont építész és statikus tervezőt célszerű megkérdezni.

1 hónappal ezelőtt
1 válasz

Családi ház bejelentési tervének része a tartószerkezeti tervfejezet, amennyiben a rendeleteben felsorolt kritériumkar átlépi. pl 5,4m fesztávolság feletti a vasbeton födém, egy szintnél több a tervezett épület, stb

3 hónappal ezelőtt

Profi szakemberre bíznád a munkát?

Keresd meg a hozzád legközelebb lévő minősített szakembert és kérj árajánlatot 2 perc alatt!

Tovább a jószakira!
1 válasz

Kedves Kinga! Az egyszerű bejelentés tartalmát a 155/2016. -os kormányrendelet szabályozza, aminek 1. sz. melléklete világosan fogalmaz a tartószerkezeti tervrészekről. Bemásolom a vonatkozó részt lejjebb, de pár szóval a válasz: - Kell jogosultsággal rendelkező tervező által aláírt tartószerkezeti kiviteli terv, és műszaki leírás - Ha nem csak új épületről beszélünk, hanem pl. meglévőt bővítünk, akkor a már létező épület megfelelősségéről külön statika szakvéleményben ad nyilatkozatot a tervező, hogy az épület felhasználható. 155/2016, 1. számú melléklet részlet: 5.4. Tartószerkezeti műszaki leírás: a) az építmény tartószerkezetének rendszere, az alkalmazott fesztávok, a fő teherhordó elemek kialakítása, jellemző fő méretei, a betervezett anyagok, gyártmányok minőségi és teljesítmény-követelményei, szükség esetén a megvalósíthatóságot biztosító technológiai leírások, b) meglévő építmény esetén a tehernövekedéssel érintett függőleges és vízszintes teherhordó szerkezetéről, valamint a meglévő teherhordó szerkezetek megfelelőségéről, illetve megerősítésére vonatkozó tartószerkezeti megoldások. 6. Tartószerkezeti terv, zártsorúan vagy ikresen csatlakozó épületek, emeletráépítés, monolit vasbeton szerkezet (kivéve az 5,4 m-es fal- vagy oszlopközű vagy annál kisebb fesztávú előregyártott födémszerkezethez csatlakozó vasbeton koszorút), vagy 5,4 métert meghaladó támaszközű tartószerkezet esetén, számítással igazolva * a) alapozás, zártsorú és ikres beépítés esetén a szomszédos, meglévő épületek feltárás útján meghatározott alapsíkjának megadása, b) teherhordó falak és pillérek, c) monolit és előre gyártott födémek és azok elemei, d) szintek áthidalására szolgáló szerkezetek.

3 hónappal ezelőtt
Faragó Sándor
4.0
1 válasz
4.0
1 válasz

Kedves Kinga! Igen kell statikai műszaki leírás, valamint épületgépész és elektromos is. Üdv Faragó Sándor építész

3 hónappal ezelőtt
Nyéki Tamás
2.8
2 válasz
2.8
2 válasz

Kedves Kinga! A családiház megtervezéséhez nem feltétlenül szükséges statikai terv, a legtöbb esetben elegendő tartószerkezeti műszaki leírás, amit akár az építesz tervező is elkészíthet. Biztos választ csak a tervezett épület pontos ismeretében lehet adni.

3 hónappal ezelőtt