3d látványterv vs vázlatos belsőépítészeti tervezés
Nagy Zsófia kérdése:
mi a különbség a 3d látványterv vs vázlatos belsőépítészeti tervezés között? Ezek a tervek valamiféle konzultációt vagy tanácsadást is tartalmaznak az árban?
8 hónappal ezelőtt
Szakemberek válaszai
Szia! A vázlatos látványtervek a színek, elrendezés kialakításàban segítenek. A 3d làtványtervek élethűek, fény árnyék hatást, felületi struktúrát is megmutatnak, sokszor teljesen fotorealisztikusak. Én minden esetben konzultációval, tanácsadással kötöm össze a tervezést.
Jó napot! 3d látványtervezés és vázlatos tervezés is lehetséges. 3D-s tervezésben olyan színte, mintha előtted lenne a kész konyha a vázlatos tervezésnél, pedig színek nélkül, csak a formát látod a rajzon. Mindenképp méret és színválasztás szükséges hozzá, így konzultálni kell hozzá.
A látványtervezés egy valósághű kèpet ad, a tervezés pontos méretek alapján dolgozik. Ma már egyik nincs a másik nélkül, a 3d látványtervek ha valóban fotorealisztikus képet szeretnénk elég aprólékos munkát igényelnek. Mi a cél?
Kedves Nagy Zsófia, Minden tervezést egy részletes konzultáció előz meg, ahol a stílus és színtanácsadás is része a beszélgetésnek. A vázlat lehet csak alaprajzi vagy rajzos nézet. A 3D látványterv lehet kép, 360 panoráma, vagy VR terv. Mind külön árazással. Minden projekt más, így nincs két egyforma ajánlat sem.
Kedves Zsófia, A 3D látványterv már belsőépítészeti tervek alapján készül - először alaprajzokon, falnézeteken, esetleg kézzel készült skicceken, illetve kollázs technikával készült terveken mutatjuk meg az elképzeléseket az ügyfeleinknek, és ha ezek tetszenek, és már van egy kialakult irányvonal, akkor modellezzük meg a teret 3D-ben. Mivel egy 3D tervezőprogram nem olcsó, és a látványtervek elkészítéséhez rutin és tudás kell, a következő kérdés, hogy fotorealisztikus tervet készíttetsz-e, vagy sem. A fotorealisztikus képek a valósághoz hasonló, fényképszerű tervek, amik nagyon valósághűen mutatják meg az elképzelt teret. A 3D látványtervek azonban lehetnek terv minőségűek is, azaz mindent látsz, hogy milyen lesz, de nem fotó szerűen. Meglátásom szerint egy átlagos otthon kialakításához ez bőven elég, hiszen a fotorealisztikus tervek sem egyeznek 100%-ban a valósággal soha. De ha van térlátásod, és a belsőépítészed/lakberendeződ segítségével értelmezed a tervrajzokat, egy kisebb munkához a 3D tervre sem feltétlenül van szükség, nézeti ábrákkal is tökéletesen megmutatható a tervezett elképzelés.
A közösség ajánlásával