agiba studio
agiba studio

Lakberendező · Látványtervező · Belsőépítész

0
Megbízás

19 nappal ezelőtt volt itt.

Országosan kiszállok

agiba studio

Lakberendező · Látványtervező · Belsőépítész

Belsőépítészeti tervezés és lakberendezés 10+ év tapasztalattal. Vállaljuk otthonok, üzlethelyiségek, irodák, időszakos kitelepülések belsőépítészeti ki- ill. átalakításának tervezését, lakberendezési tervek készítését, ill. tervezői művezetést és kivitelezési projektmenedzsmentet.
Mutass többet

Áraim

Belsőépítészeti tervezés - teljeskörű

6 000 Ft - 18 500 Ft / ㎡
A teljeskörű tervezésre minden esetben EGYEDI AJÁNLAT készül, a feladatok komplexitásától, a megoldandó térszervezési feladatoktól, és a kért tervek részletességétől, valamint a vállalási határidőtől függően.

Fürdőszoba tervezés (új / felújítandó)

120 000 Ft - 350 000 Ft / egység
Több, mint száz elkészült fürdőszobával a hátam mögött vállalom fürdőszobák átalakításának, ill. új építésű projektek esetében kialakításának a megtervezését - alaprajzok, falnézetek, látványtervek, burkolatkiosztási tervek, gépészeti- és elektromos csatlakozások tervei, bútortervek, szaniter, lámpa és mobilia bevásárlólisták.

Referenciáim

Tetszenek a referenciáim? Kérj tőlem ajánlatot , hogy kiderüljön nálad mennyibe kerülne a munka.

Válaszaim

Melyek a legtrendibb lakberendezési stílusok mostanában?

Az én válaszom:

„A "trendi" egy érdekes kifejezés, hiszen "divatos", "menő", "friss", "vagány", számtalan stílusban lehet egy lakás. Sok múlik a megrendelő egyedi ízlésén, a büdzsén, és a Magyarországon elérhető termékeken is. Nézzük azt, hogy ma milyen stílusban lehet sokféle terméket, sokféle árkategóriában könnyen megvásárolni az országban? Ha ezt nézzük, a skandináv minimalista, és a skandináv hagyományos, illetve az indusztriális, ipari ihletésű stílusokhoz rengeteg bútor és kiegészítő elérhető. A hagyományosabb, paraszti tárgykultúrából merítő "country", valamint a toszkán/provance-i, illetve a viktoriánus ihletésű, kicsit nőiesebb, dekoratívabb stílusok sem nagyon mennek ki a divatból, bizonyos helyszíneken kifejezetten sokat adnak hozzá az életérzéshez, és rengeteg bútor elérhető hozzá, a megfizethetőbb, szélesebb rétegek számára elérhető árakon is. A nagypolgári otthonokban a klasszicista vonalvezetésű, elegánsabb stílusok és a Budapesten valószínűleg örök art deco szintén olyan stílusirányzatok, amiket sokan keresnek, hiszen ezekhez az otthonokhoz hangulatukban, térformálásukban nagyon is jól illeszkednek. Az eklektika, mint stílus is sokszor jelen van (a régi és modern stílusok ízléses keverése egy enteriőrön belül), szintén történeti adottságaink miatt. Ezekhez például rengeteg kárpitos bútor, lámpa, szőnyeg, és dekoráció fellelhető a piacon. Az elmúlt években világszerte nagy divat, tele van vele a social media is, a "japandi" - azaz a japán és skandináv ízlésvilág keveredéséből kialakult letisztult, természetes anyagokat preferáló, alapvetően nagyon barátságos, mégis monokróm-minimalista stílus. De az ellenkező végletből az 1980-as évek világát idéző, élénk színeket és retro formákat felvonultató vidám enteriőrökkel is lehet találkozni. Mivel az embert az otthona, és a benne levő tárgyak minden nap körülveszik, ezért az otthonunk valahogyan mindig a személyiségünk leképeződése lesz, ugyanúgy, ahogy a ruházkodásunk, vagy a hajviseletünk is. A divat segíthet ezt kihangsúlyozni, felerősíteni, de az is lehet, hogy éppen teljesen távol áll tőlünk. Személyiségtől, életstílustól és kortól függetlenül érdemes egy időtlen, letisztult alapot teremteni az otthonunknak, ami azután az éppen nekünk tetsző stílusban, az aktuális élethelyzetünkre, problémáinkra reagáló változásokkal együtt képes alakulni, és a ruhatárunkhoz hasonlóan, az alapdarabokat megtartva, megújulni. ”

2024. febr. 25.

Látványterv készítés esetén a világításterv is benne van a tervben vagy azt külön kell megrendelni?

Az én válaszom:

„Kedves Zoltán, a látványtervben meg lehet mutatni a betervezett világítótesteket, sőt, a fényhatásokat is. A világítási terv viszont egy olyan tervrajz, amelyből egy villanyszerelő (komolyabb esetben egy villamosmérnök) tud tovább dolgozni, tehát: tartalmazza a világítótestek pontos helyét, típusát (adatokkal együtt), a villanykapcsolók és konnektorok helyét, típusát, illetve a kapcsolási rajzot (melyik kapcsolóval, melyik világítást kapcsoljuk), szükség szerint felülnézeti (alaprajzi) tervrajzon ill. falnézeteken. Ezek az információk egy látványtervből nem látszanak.”

2024. febr. 16.

Mik a skandináv stílus főbb jellemzői? Tényleg ez most a divat?

Az én válaszom:

„Kedves Katalin, A skandináv stílus nem feltétlenül "divat", hiszen már nagyon régóta (nagyjából a 20.sz. elejétől fogva) hatással van a lakberendezési trendekre, és a nagy lakberendezési áruházak közül több is erről a területről származik, így sok az elérhető árú és elfogadható minőségű termék. A stílus kicsit árnyalható (modern/rusztikus vonal, minimalista/grafikus vonal), de alapvetően a praktikumról, funkcionalitásról, letisztultságról és a fényekről szól, hiszen az alapja, kiindulópontja a svéd vidéki házak berendezése volt. Minden esetben jellemző rá a természetes faanyagok használata (Északon jellemző fák tipikusan: nyír és fenyő, illetve ezek pácolt, festett változatai). Nagyon fontos eleme a világítás, és a sok különböző világítótest használata (az északi telek elég sötétek ugyanis). Színek közül a natúr fa, a fekete és a fehér az alap, de előszeretettel dolgozik világos szürke ill. bézs árnyalatokkal, amelyeket játékos, élénk színekkel lehet kiegészíteni. Mindig a természetesség, az otthonosság a skandináv otthonok egyik kulcsszava, és a textíliákban, dekorációkban is ez jelenik meg: natúr, durva szövésű anyagok, meleg gyapjú, kerámiák ill. üveg tárgyak szépen kiegészítik. Dekorációban a kézi készítésű, egyedi darabok jól működnek ebben a stílusban (legyen szó egyedi, modern grafikákról, bohókás, színes festményekről), de a fekete-fehér illusztrációk, fotók tökéletesebb egy minimalista irányba menő enteriőrnél. Remélem, tudtam segíteni, ha érdekel ez a stílus, keress bátran, több év IKEA múlttal szerintem tudok egyet-mást erről a stílusról! :-) ”

2024. febr. 16.

mi a különbség a 3d látványterv vs vázlatos belsőépítészeti tervezés között? Ezek a tervek valamiféle konzultációt vagy tanácsadást is tartalmaznak az árban?

Az én válaszom:

„Kedves Zsófia, A 3D látványterv már belsőépítészeti tervek alapján készül - először alaprajzokon, falnézeteken, esetleg kézzel készült skicceken, illetve kollázs technikával készült terveken mutatjuk meg az elképzeléseket az ügyfeleinknek, és ha ezek tetszenek, és már van egy kialakult irányvonal, akkor modellezzük meg a teret 3D-ben. Mivel egy 3D tervezőprogram nem olcsó, és a látványtervek elkészítéséhez rutin és tudás kell, a következő kérdés, hogy fotorealisztikus tervet készíttetsz-e, vagy sem. A fotorealisztikus képek a valósághoz hasonló, fényképszerű tervek, amik nagyon valósághűen mutatják meg az elképzelt teret. A 3D látványtervek azonban lehetnek terv minőségűek is, azaz mindent látsz, hogy milyen lesz, de nem fotó szerűen. Meglátásom szerint egy átlagos otthon kialakításához ez bőven elég, hiszen a fotorealisztikus tervek sem egyeznek 100%-ban a valósággal soha. De ha van térlátásod, és a belsőépítészed/lakberendeződ segítségével értelmezed a tervrajzokat, egy kisebb munkához a 3D tervre sem feltétlenül van szükség, nézeti ábrákkal is tökéletesen megmutatható a tervezett elképzelés.”

2024. febr. 16.

Új házba szeretnék modern, fiatalos dizájnt kialakítani, de nem tudom, lakberendezőt vagy belsőépítészt kell inkább keressek? Mi a különbség a két szakember között?

Az én válaszom:

„Kedves Kinga! A rövid leírás alapján lakberendezőt keresel - de ahogy már előttem írták, magánlakások esetében ebben nincs jelentős különbség. Egy belsőépítész a hazai rendszerben építészmérnöki diplomával, és azon belül belsőépítészeti szakosodással rendelkezik, míg egy lakberendező a szakképzési rendszerben képződik. Előbbinek szélesebb szerkezeti és jogi ismeretei vannak, a komplexebb átalakításoknál lehet erre szükség, míg utóbbi szélesebb körű anyagismereti, stílustani, gyakorlatibb képzésben tanul, pályakezdőként is van némi piacismerete, az elérhető termékekről egy átfogó képe. A szakmában eltöltött néhány év után azonban halványulnak a határok, különösen azok között, akik lakóépületek belső tereinek tervezésével foglalkoznak. Ha segítségre van szükséged, keress bizalommal! Üdv, Giba Ági”

2024. febr. 16.

Ha megbízok egy belsőépítészt, hogy átalakíthassam a nappalimat, mennyivel kapok többet a tanácsadás által, mintha random rákeresnék a google-ban a nappali ötletekre és onnan inspirálódnék? Hogy kell elképzelni egy ilyen tanácsadást, mit tartalmaz alaphangon, mik az extrák?

Az én válaszom:

„Kedves István! Különbséget kell tenni a tanácsadás és a tervezés között. A tanácsadás során a legtöbb kollegánál 1-2 óra fix időintervallum alatt az adott helyiségre konkrétan alkalmazható, használható ötleteket, megoldásokat, tippeket-trükköket kaphat, amit a legtöbben a tanácsadási alkalom után egy rövid írásos összefoglalóval egészítenek ki, ami tartalmazhat vázlatos terveket, linkeket, termékajánlásokat. Ez megfelel azoknak, akik alapvetően határozott elképzelésekkel bírnak és maguk bonyolítják a felújításukat, de valahol elakadtak, vagy egy adott problémát nem tudnak megoldani. A tervezés egy jóval összetettebb folyamat - ennek során első lépésben készül egy részletes felmérés, ami a helyiség minden részletére kiterjed, egy igényfelmérés, ami az Önökkel történő irányított elbeszélgetés, és amelynek során mind a funkcionális, mind az esztétikai igényeket feltérképezzük. A tervezés ezután történik: térszervezés, közlekedési útvonalak figyelembe vétele, bútorozás, burkolatok, színek választása - vagy adott esetben gépészeti, elektromos munkát igénylő átalakítások terveinek elkészítése. Minden részletes, méretezett tervrajzokon, a megvalósításhoz szükséges összes információval, rendezett formában átadva. Mi egyébként ugyanúgy használjuk a google-t, mint Ön, de azért mögöttünk van még sok év szakmai tapasztalat, évi több száz, vagy akár több ezer négyzetméternyi építkezés, ahol rengeteg problémával, és azok megoldási lehetőségeivel is találkozunk. Mi is inspirálódunk online szakmai oldalakról, magazinokból, sőt a Pinterest-ről is, de rendszeresen látogatjuk a szakkereskedőket, szakmai napokat, kiállításokat, ahol igyekszünk megtanulni a legfrissebb, legjobb megoldásokat is. Mivel minden belsőépítész más-és más célközönséggel dolgozik, aki Önnek szimpatikus lesz, valószínűleg olyan munkákat tud bemutatni, amilyen végeredményre Ön is vágyik. Így biztosan van tapasztalata azokkal a problémákkal, amelyek az Ön esetében felmerülnek. Szerintem ez az egyik legnagyobb hozzáadott érték: hogy higgadtan, rutinosan, és előre odafigyeléssel tudja majd kezelni azokat a problémákat, amelyek Önöknek komoly fejfájást, sőt pluszkiadást okozhatnak, ha csak utólag szembesülnek vele. Ez számos ügyfelünknek biztonságot, támaszt jelent azokban a folyamatokban, amelyek során az életükben felmerülő legnagyobb kiadásokat és a legösszetettebb otthoni munkálatokat kell menedzselniük.”

2024. febr. 16.

Sziasztok! Az IKEÁ-ban lehet kapni ezt a NÄVERHÄGG Hangszigetelő panelt, és nagyon érdekel, mit tud. Mire jó? Tényleg van hangszigetelő hatása? Mennyire hatékony? Vagy ez inkább csak egy dísz? https://www.ikea.com/hu/hu/p/naeverhaegg-hangszigetelo-panel-dekoracio-szuerke-60492518/

Az én válaszom:

„Ez egy hasznos dekoráció, elsősorban irodai, otthoni irodai használatra jó. Ha üresek a falak, megtöri/elnyeli a hangok egy részét, a helyiség akusztikáját lehet vele befolyásolni. Ha teljesen borítod vele az egész falat, biztos szigetelni is tud, de így elemenként nem.”

2024. jan. 30.

Az a helyzet, hogy panaszkodik az alsó szomszéd, hogy hangosak a gyerekek, dobognak játszás közben. Megoldás lehet egy zajcsökkentő szőnyeg a gyerekszobába? Mennyire képes elnyelni a zajt, és mennyivel inkább nyeli el a lépészajt, mint egy "sima" szőnyeg? Javasolnátok a beszerzését vagy van jobb ötletetek erre a problémára?

Az én válaszom:

„Mi megoldottunk egy ilyen problémát (társasház, minden hangot vivő födém, dobolni tanuló szorgalmas tinédzser problémája). Közületi minőségű padlószőnyeg, alá pedig habosított parafa ill. hanggátló filcréteg került. Azóta nincs panasz a szomszédoktól. Költségvetésben sem volt anyagi katasztrófa.”

2024. jan. 30.

Szakmáim

Lakberendező 0 megbízás Látványtervező 0 megbízás Belsőépítész 0 megbízás