Fogadok munkát
Papp Gábor
Papp Gábor

Villanyszerelő

8
Megbízás

1 nappal ezelőtt volt itt.

Kiszállok Magyaregres teljes területén

Papp Gábor

Villanyszerelő

Cégünk egy 14 évvel ezelőtt alapított családi vállalkozás. Magánszemélyeknek és cégeknek is dolgozunk egyaránt. Ismertebb cégek, amelyeknek dolgozunk: MÁV Zrt., Volánbusz Zrt., Oszágos Meteorológiai Szolgálat, MR Közösségi Lakásalap Nkft. Karosinvest Zrt. stb. Fő profilunk a villamos mérőhelyek szabványosítása, új mérőhelyek kialakítása, de elvégzünk bármilyen épület villamosítását, villamos hibák javítását is. Amennyiben villamos mérőhelyi szerelőt vagy épület villamossági szerelőt keres, kérem, forduljon hozzánk és rövid határidővel segítünk Önnek!
Mutass többet

Áraim

Referenciáim

Tetszenek a referenciáim? Kérj tőlem ajánlatot , hogy kiderüljön nálad mennyibe kerülne a munka.

Értékeléseim

Ajánlatkérő
Villanyszerelő · Pontos volt, gyors, korrekt, egy év garanciával dolgozik.
Pluhár Ferenc Tatabánya
Villanyszerelő · A joszaki.hu-n kerestem villanyszerelőt. Ez az ember - Papp Gábor Ügyvezető Gáme Vill Kft. Tel: +36 30 268 3262 - fölhívott, hogy el tudja végezni a munkát másnap, egy szóval sem említve, hogy 217 km-ről jön, és a kiszállás 41.700.- Ft lesz, 524 km-t számolva. Így lehetőségem sem volt mérlegelni, hogy kérem-e munka elvégzését. Kicserélt kb. 20-25 csokit a vezetékek végén, betett 3 kismegszakítót dobozzal. Az első szlán amit adott, annyi állt, hogy villanyszerelési munka 105.000.- Ft. Írtam neki, hogy részletes szlát kérek. Azon a szlán szerepelt a kiszállási díj is, 41 731.- Ft. Ha nem kérek részletes szlát, ki se derül a tetemes kiszállási díj. Etikátlan, hogy ezt a költséget elhallgatta előlem.
Tartozz Te is az értékelőim közé! Most kérj tőlem ajánlatot.

Válaszaim

A házamban vegyesen vannak régi alumínium és új réz vezetékek, és azt hallottam, hogy ezeket össze lehet kötni. Vagy érdemes inkább befektetni a teljes hálózat átvezetékezésésébe? Milyen előnyökkel járna ez a két különböző vezeték összekötésével szemben?

Az én válaszom:

„Tisztelt Nagy István! Az alumínium és a réz vezetéket nem kötjük össze a villamos iparban a lakossági célú belső vezetékrendszereknél. Az alumínium vezetéknek teljesen más a terhelhetősége és a szakítószilárdsága. Sokkal gyengébb, mint a réz vezetőjé. Ideiglenesen össze lehet kötni az alumíniumot a rézzel, de nem biztonságos. Tűzveszélyes!!! Tisztelettel: Papp Gábor”

2024. okt. 22.

Mekkora FI relé kell egy régebbi típusú házba, ahol nincs modern elektromos rendszer? Fontos lenne tudni, hogy milyen típusú relé biztosítja a legnagyobb biztonságot a régebbi vezetékek és elosztók mellett.

Az én válaszom:

„Tisztelt Gábor! Nagyon fontos, hogy egy villanyszerelő szakember felmérje, hogy a ház villamos hálózata megfelel-e az áramvédő kapcsoló (fi-relé) működési elvárásainak. Az én felméréseimen először a földelő szonda meglétét és kötését ellenőrzőm, majd a mérőhelyet, aztán a főelosztó szekrényt, abban is a kismegszakítókat, a kötéseket, a fázis sínezést ellenőrzöm. Ezután eldöntöm, hogy ajánlom-e az ügyfélnek az áramvédő kaocsoló bekötését. Amennyiben a felmérés során minden tökéletes, és mondjuk Önnek van 3x20 Amper a mérőhelyén, akkor Önnek egy Schneider 4p 25A 30mA- es áramvédőt fogok javasolni.”

2024. okt. 8.

Mit jelent az, hogy valami zárlatos? Mik lehetnek az elektromos zárlat jelei?

Az én válaszom:

„A villamos hálózaton belül a fázis találkozik fémesen a nulla vezetővel, és vagy a földelő vezetővel. Villamos gép esetében egy fázis vezető a gép alkatrészeiben melegedés vagy villamos tűz alkalmával összeolvad a villamos gép egyéb alkatrészeivel, amik nulla, vagy földelés rendszerére vannak rákötve. Áramszolgáltatói légvezetékes, szigeteletlen hálózaton, nagy viharban a faág leszakad, ráesik a szigeteletlen hálózatra, és összezárja a külön nemű fázisokat (L1, L2, L3, N).”

2024. okt. 2.

A lakásunkban egyre többször csapódik le a biztosíték, főleg akkor, ha egyszerre több nagyobb háztartási gép (például sütő, mosógép) is be van kapcsolva. Négylakásos, régi, nagypolgári lakóépületről van szó, a lakásunk a földszinten van, a lakás villanyszerelése teljes hálózaton kb. 14 éve történt. A túláram elleni védelem a már kész elektromos rendszerbe is beszerelhető? Vagy mindent át kell vezetékezni?

Az én válaszom:

„Kedves Dávid! Nagyon javaslom, hogy keressen meg egy Eon regisztrált szerelőt, akinek van FAM jogosultsága és plombabontási engedélye. Üdv: Papp Gábor”

2024. dec. 4.

Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy villognak a lámpák a lakásban. Nem minden lámpa, csak néhány, és nem mindig ugyanott. Mi lehet az oka? Lehet, hogy probléma van a vezetékezéssel, vagy esetleg a lámpák maguk hibásak?

Az én válaszom:

„Kedves Péter! Nagyon fontosnak tartom a villamos rendszer karbantartását. Nagy valószínűséggel Önnél megtalálnánk a hibát, amennyiben rendelne egy villamos felülvizsgálatot. Egyetértek Szilágyi Ferenc kollégámmal. Üdvözlettel: Papp Gábor”

2024. okt. 25.

Milyen kábeltípusok ajánlottak kültéri használatra, például kerti világításhoz?

Az én válaszom:

„Üdvözlöm Gábor! Kültéri használatra alkalmas kábeltípusok: - 5x2,5mm2-es NYY-J kábel - 3x2,5mm2-es NYY-J kábel - 3x1,5mm2-es gumikábel Symalen (narancssárga) védőcsőben Minden esetben áramvédő kapcsoló és kismegszakító beépítése kötelező! Üdv: Papp Gábor”

2024. okt. 24.

Mikor kell a hajdu bojlerekbe hőkorlátozót bekötni? Mindig szükség van rá?

Az én válaszom:

„Hőkorlátozót minden esetben be kell kötni, kötelező része a villanybojlernek.”

2024. okt. 24.

Teljes villamoshálózat felújítást kéne csinálni a házban. Most 1 fázisú a hálózatunk, de később nem akarok újra falakat bontani és kábeleztetni. Lehetséges 3 fázisú fi relé bekötése 1 fázisú hálózatra? Hogyan lesz ez összekötve?

Az én válaszom:

„Tisztelt Gábor! Az Ön háza villamos hálózatának vezetékcseréjekor arra kell törekedni, hogy Ön pontosan tudja, hogy milyen elektromos gépeket és milyen teljesítménnyel szeretne beüzemeltetni a kollégával. A villamos szakembernek pedig az a feladata, hogy minimum egy 24 modulos elosztó szekrénybe egy 4 pólusú áramvédő kapcsolót és legalább 15 áramkört építsen ki, 5 vezetékes rendszerben. Véleményem szerint már most a villamos mérőhelyet az MSZ447 szabvány szerint át kellene alakítani, minimum 1 villanyórás szekrényre. Üdvözlettel: Papp Gábor”

2024. okt. 17.

Üdvözletem! Érdeklődni szeretnék, hogy fázis bővítés esetén (32A-ról 3x20A) megfelelő-e a jelenlegi (kb. 4-5 éves) fogyasztásmérő szekrény: CSATARI PLAST CSP 34365500 PVT 6060 Á-V FM ÁK Ha nem, akkor milyen költségekre kell számítanom? BP. 18. kerület. Köszönöm!

Az én válaszom:

„Kedves Balázs! Szeretnék érdeklődni, hogy ez egy családi ház, esetleg társasház? Amennyiben egyedülálló családi ház meglévő 4x25mm2-es NFA légkábellel rendelkezik, vagy meglévő minimum 4x25mm2-es NAY földkábellel rendelkezik, ebben az esetben megfelel a szekrény. Mérőszekrényen belül (1x32A miatt) Önnek csak 1 fázisa van kialakítva, így a méretlen és a mért fővezetéket bővíteni kell az MSZ447 szerint 3 fázisra. Társasház esetén, amennyiben a társasház rendelkezik érvényes VBF jegyzőkönyvvel, és a társasház megbízott közös képviselője engedélyezi a 3x20 Ampert, illetve az áramszolgáltató az MGT-ben nem kéri az áthelyezést villamos tervvel együtt, ebben az esetben megfelel a jelenlegi szekrény. Minden más esetben ez a szekrény nem megfelelő. Kedves Balázs, fontos lenne számomra az árajánlat készítéshez, hogy családi ház (esetleg iker családi ház), vagy társasházi lakásról van szó! Nagyon fontos a pontos cím, mert vannak az áramszolgáltatónál zárolt körzetek, ahol nem lehet jelenleg teljesítményt bővíteni. Üdvözlettel: Papp Gábor ”

2024. aug. 21.

Most vettem egy kis nyaralót, és kiderült, hogy új villanyórát kell beköttetnem, mert a régi nem bírná el a tervezett fogyasztást. Tudja valaki, mitől függ egy új villanyóra bekötés ára?

Az én válaszom:

„Tisztelt Nagy István! Eon áramszolgáltatói területen a teljesítmény bővítés esetén MSZ447 szabvány szerint dolgoznak a szerelők. Abban az esetben, amikor a mérőhelyen régi fajta mérőszekrény található (nem rendszerengedélyes), illetve az Eon hálózatáról jövő (légkábel vagy földkábel) nem megfelelő keresztmetszetű, akkor új mérőhelyet kell kialakítanunk, illetve új csatlakozót kell igényelnünk az áramszolgáltatótól teljesítmény függvényében. Az új mérőhely kialakítása légkábel esetén 1 villanyórás kivitelben bruttó 300-600ezer Ft-ig, földkábeles kivitelben 400-700 ezer Ft-ig kérnek a szerelők az ügyfeleiktől anyag és munkadíjra összesen. Az áramszolgáltató 32 Amper felett 3900 Ft + ÁFA összeget kér minden Amperért. Amennyiben ön kér vezérelt áramot, vagy H-tarifát, vagy elektromos autó töltőt szeretne, akkor ez tovább növeli a költségeket. Tisztelettel: Papp Gábor”

2024. okt. 16.

Mennyi időt vesz igénybe egy villanybojler bekötése második emeleten kis fürdőszobában?

Az én válaszom:

„Tisztelt Szepes Ferenc! Elsősorban azt kell Önnek eldöntenie, hogy a mindennapszaki mérőről működjön a villanybojler, vagy vezérelt (éjszakai) mérőről szeretné működtetni. Lényeges, hogy Önnek legyen vezérelt mérője, hogy 24 Ft /kW tarifáról gazdaságosan működtesse. Amennyiben Önnek egy tarifás, mindennapszaki mérője van csak, akkor egy kicsit hosszabb ideig tart a kivitelezés, ha vezérelt mérőről szeretné üzemeltetni. Egy villanybojler felszerelése után, amit a vizes kollága végez, a 3x2,5mm2-es MT kábel falba vésve védőcsőben, vagy falon kívül csatornában gyors és egyszerű feladat. Villanybojler csere esetén kiszállással együtt maximum 1- 1,5 óra.”

2024. okt. 8.

Üdv. Szeretnék tanácsot/segítséget kérni. Vízátfolyós gázbojlert szeretnék kiváltani villanybojlerrel, de nem tudom hogy a jelenlegi hálózat elbírja-e. Jelenleg kb 12,5 kw az össz teljesítmény felvétel a lakásban, ebben gyakorlatilag minden elektromos fogyasztónk benne van ( állandó és alkalomszerű is. ). Ezek mellé szeretnénk bekötni a villanybojlert. A hálózat kiépítése a következő: A villynóránál 1 fázisom van 25A-es megszakítóval ez szétosztva 5 db 16A-es kismegszakítóra helységenként külön-külön a nagygépek 2,5mm² es rézvezetéken vannak. Az elképzelésem szerint a villanybojler +1 db 16A-es kismegszakítóra lenne kötve teljesen külön körön 2,5mm² és vezetékkel. Szükséges lehet a fázisbővítés vagy elbírna még a villanyóra 25A-es megszakítója +1,5Kw-ot? Köszönöm a segítséget!

Az én válaszom:

„Üdvözlöm! A mérőhelyen található 1x25 Amper műszakilag rendben is lenne egy átlagos lakás igényének. A villanybojler 80-100-120 literes teljesítmény igénye 9-13 Amper között van, így sajnos az 1x25Amperes teljesítmény (5,5kW) kevés a biztonságos üzemeltetéshez. Javasolnék az ön számára vezérelt áramot igényelni az áramszolgáltatótól. Az áramszolgáltatónál a vezérelt áram 24 Ft-ba kerül kW-onként, míg a mendennapszaki áram, ami most önnek van, 38 Ft /kW. Üdvözlettel: Papp Gábor”

2024. okt. 3.

Szakmáim

Villanyszerelő megbízás