Fogadok munkát
Horváth Katalin
Horváth Katalin

Pszichológus

1
Megbízás

35 perccel ezelőtt volt itt.

Kiszállok Sáta teljes területén

Horváth Katalin

Pszichológus

Konzultáció online, vagy személyesen, Budapesten a XIII. kerületben. Horváth Katalin vagyok. Online MENTÁLHIGIÉNÉS TANÁCSADÓ, PÁR és CSALÁDKONZULENS, megoldás fókuszú MEDIÁTOR, gyászcsoport vezető. Speciális területem az család nélküli családkonzultáció. Önismeret fejlesztés, mely minden élethelyzetben változást hoz! MIBEN TUDOK SEGÍTENI? CSALÁDI PROBLÉMÁK PÁRKAPCSOLATI GONDOK MEGOLDATLAN ÉLETHELYZETEK, ELAKADÁSOK OKAINAK FELTÁRÁSA ÖNISMERETI FEJLŐDÉS ÖNÉRVÉNYESÍTŐ KOMMUNIKÁCIÓ FEJLESZTÉSE BÁNTALMAZÓ KAPCSOLATBÓL VALÓ FELÉPÜLÉS, VESZTESÉG FELDOLGOZÁS A konzultáció lehetőséget ad a rendszer szemléletű és megoldás fókuszú tanácsadásra, mely során gyors önismereti fejlődés, érhető el. A pár és családkonzultációban fejlődik a megküzdő képesség, fejlődik a kommunikáció, oldódnak az érzelmi elakadások. A gyász feldolgozás, a betegségek lelki vetületei, az életközepi válság, a kapunyitási pánik, a kapcsolati problémák megoldása a cél. Ezekben a témákban tudok segítséget nyújtani ahhoz, hogy a hozzám forduló klienseim változni és változtatni tudjanak abban, amit jelenleg rosszul élnek meg.
Mutass többet

Áraim

Megoldás fókuszú rövid konzultáció

20 000 Ft / óra
Online találkozás során, a megoldásra fókuszálva közelítünk a problémádhoz. Akár egy alkalom is jelentős változást hozhat.

Egyéni családkonzultáció

15 000 Ft / óra
Mindannyian családból jövünk, és élünk. Az egyéni konzultáció a családi rendszer szemléletével tárja fel az elakadásokat.

Megoldás fókuszú mentálhigiénés tanácsadás

15 000 Ft / óra
Online találkozások során segítek felismerni és feloldani az elakadásaidat, A video-chat a személyes konzultáció távolságokat legyőző változata. Ezért mindenki számára elérhető. Az online mentálhigiénés tanácsadás során igyekszünk megtalálni azokat az erőforrásokat, amelyeket egy adott probléma épp láthatatlanná tesz. Nö az önismeret. Nő az énerő, a kompetencia érzése.

Válaszaim

Azzal kapcsolatban szeretnék információt kérni, hogy a pszichológus titoktartás minden helyzetben érvényes, vagy vannak esetek, amikor mégis továbbadhat információt másoknak? Melyek lehetnek azok a helyzetek, amikor mentesül a titoktartás alól?

Az én válaszom:

„Kedves Katalin! A titoktartási kötelezettség alól egy esetben térhet el a segítő szakember, ha bűncselekmény alapos gyanúja merül fel az esettel kapcsolatban. Különös tekintettel kiskorú veszélyeztetése esetén, a gyermekvédelmi törvénnyel összhangban tájékoztatási kötelezettsége van mindenkinek, akinek tudomására jut egy ilyen helyzet.”

2025. febr. 10.

Néhány hónapja nyomott hangulattal küzdök, és elgondolkodtam azon, hogy ideje lenne szakembert felkeresnem. Azonban laikusként nem tudom pontosan, hogy milyen fő különbségek vannak egy pszichiáter és egy pszichológus között. Milyen végzettséggel rendelkeznek? Milyen fő eszközökkel dolgozik az egyik és a másik? Honnan tudhatom, hogy pszichiáter vagy pszichológus lenne jobb számomra?

Az én válaszom:

„Kedves Dávid! Örülök, hogy ez a nagyon fontos kérdés megfogalmazódótt benned. Alapvető különbség van a két végzettség között: A pszichiáter orvos, a pszichológus nem orvos. Ebből következik, a kompetenciájuk közötti fő különbség is. A pszichiáter gyógyszert is írhat fel, míg a pszichológus nem. A pszichiáter orvosként segít a komoly mentális betegségekben. A klinikai szakpszichológus diagnosztizálhat mentális betegségeket, majd adott esetben tovább küldheti a klienst pszichiáterhez. A pszichológusok specializálódnak különböző módszerek és szakterületek szerint. A kezdő pszichológus csak viselkedés elemző, majd tanácsadó pszichológus. További képzésekkel lesz tanácsadó szakpszichológus. Ide tartoznak a mentálhigiénés tanácsadók, akik nem diagnosztizálnak betegségeket. Azonban ők is képzettek a mentális betegségek felismerésére, de a klienst delegálja a megfelelő szakemberhez. A mentálhigiénés tanácsadó segítő beszélgetésekben vezeti a kliensét a probléma megoldásában.”

2025. febr. 10.

Egy évvel ezelőtt elveszítettem a nagymamámat, aki nagyon fontos személy volt az életemben, és bár próbálok visszatérni a mindennapokhoz, még mindig nagyon nehéz. A testvéreimen már azt látom, hogy egészen jól vannak, de én valahogy beleragadtam a gyászba. Azt érzem, sosem lesz jobb, és örökké ezzel az ürességgel kell élnem. Azzal kapcsolatban szeretnék információt kérni, hogy meddig tart a gyászidőszak egészséges keretek között? Mi az a szint, amikor már kóros, és szakemberre van szükség?

Az én válaszom:

„Kedves Bianka! A gyász folyamata mindenki számára más és más. Nem határozható meg, hogy mennyi az optimális, vagy megfelelő időtartam. Azért általában egy év alatt le szokott csengeni a mély fájdalom. A két év már soknak számít, de elfogadható abban az esetben, ha nem akadályozza a gyászolót a mindennapi cselekvéséven, az életvitelét nem befolyásolja negatívan. Ha szeretne beszélgetni az állapotáról, tud időpontot kérni hozzám. Várom szeretettel: Horváth Katalin ”

2025. febr. 6.

Már többször észrevettem magamon, hogy nagyon erősen ragaszkodom a páromhoz, és ha nem kapok tőle elég visszajelzést, elképesztő mértékben szorongani kezdek. Gyakran túlgondolom a dolgokat, és attól félek, hogy elveszíthetem, még akkor is, ha erre logikusan végiggondolva semmi okom nincs. Sajnos ugyanez a működési mód az előző kapcsolataimat is megnehezítette, volt amelyik emiatt ért véget. Mit tehetek, hogy jobb legyen? Hogyan valósítható meg a szorongó kötődés gyógyítása?

Az én válaszom:

„Kedves Csenge! A kötődési problémák a családterápia rendszerszemléletével értelmezhetőek. A séma szemléletű konzultáció álral képes lesz a viselkedését kontrollálni majd megváltoztatni. Tud időpontot foglalni hozzám, amennyiben segítségre van szüksége. Várom szeretettel! Horváth Katalin ”

2025. febr. 6.

Kedves pszichológusok! Egy 3 éves párkapcsolatban élek, ami elképesztően kimerítő számomra, de nagyon szeretem a páromat. Rendszeresen alkalmaz érzelmi manipulációt, folyton lelkiismeret-furdalást kelt bennem, ha valami nem úgy történik, ahogyan az neki tetszik. Végül eljutott egy olyan szintre, hogy kivizsgáltassa magát klinikai szakpszichológus és pszichiáter által, majd megkapta a nárcisztikus személyiségzavar diagnózist. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan oldható meg a nárcisztikus személyiségzavar kezelése? Gyógyítható egyáltalán? Mennyire lehet javítani a tüneteken?

Az én válaszom:

„Kedves Ildikó! Különbséget kell tenni a diagnosztizált, és a vélt nárcisztikus személyiség zavar között! De bármelyikről is legyen szó, önnel kell beszélgetnünk arról, hogy miért választott, és miért akar bent maradni egy bántalmazó kapcsolatban. A nárcisztikus személyiségzavar nem gyógyítható. Nekem speciális területem ez a téma. Tud időpontot foglalni hozzám, amennyiben segítségre van szüksége. Kedvező áron, rugalmas időpontokkal várom szeretettel! Horváth Katalin ”

2025. febr. 6.

Szakmáim

Pszichológus megbízás