Pszichológus
Horváth Katalin
Pszichológus
Áraim
Megoldás fókuszú rövid konzultáció
Megoldás fókuszú mentálhigiénés tanácsadás
Online segítő beszélgetés
Mentálhigiénés tanácsadás telefonon
Családdá válás, baba várás.
Válaszaim
Egy évvel ezelőtt elveszítettem a nagymamámat, aki nagyon fontos személy volt az életemben, és bár próbálok visszatérni a mindennapokhoz, még mindig nagyon nehéz. A testvéreimen már azt látom, hogy egészen jól vannak, de én valahogy beleragadtam a gyászba. Azt érzem, sosem lesz jobb, és örökké ezzel az ürességgel kell élnem. Azzal kapcsolatban szeretnék információt kérni, hogy meddig tart a gyászidőszak egészséges keretek között? Mi az a szint, amikor már kóros, és szakemberre van szükség?
Az én válaszom:
„Kedves Bianka! A gyász folyamata mindenki számára más és más. Nem határozható meg, hogy mennyi az optimális, vagy megfelelő időtartam. Azért általában egy év alatt le szokott csengeni a mély fájdalom. A két év már soknak számít, de elfogadható abban az esetben, ha nem akadályozza a gyászolót a mindennapi cselekvéséven, az életvitelét nem befolyásolja negatívan. Ha szeretne beszélgetni az állapotáról, tud időpontot kérni hozzám. Várom szeretettel: Horváth Katalin ”
2025. febr. 6.
Már többször észrevettem magamon, hogy nagyon erősen ragaszkodom a páromhoz, és ha nem kapok tőle elég visszajelzést, elképesztő mértékben szorongani kezdek. Gyakran túlgondolom a dolgokat, és attól félek, hogy elveszíthetem, még akkor is, ha erre logikusan végiggondolva semmi okom nincs. Sajnos ugyanez a működési mód az előző kapcsolataimat is megnehezítette, volt amelyik emiatt ért véget. Mit tehetek, hogy jobb legyen? Hogyan valósítható meg a szorongó kötődés gyógyítása?
Az én válaszom:
„Kedves Csenge! A kötődési problémák a családterápia rendszerszemléletével értelmezhetőek. A séma szemléletű konzultáció álral képes lesz a viselkedését kontrollálni majd megváltoztatni. Tud időpontot foglalni hozzám, amennyiben segítségre van szüksége. Várom szeretettel! Horváth Katalin ”
2025. febr. 6.
Kedves pszichológusok! Egy 3 éves párkapcsolatban élek, ami elképesztően kimerítő számomra, de nagyon szeretem a páromat. Rendszeresen alkalmaz érzelmi manipulációt, folyton lelkiismeret-furdalást kelt bennem, ha valami nem úgy történik, ahogyan az neki tetszik. Végül eljutott egy olyan szintre, hogy kivizsgáltassa magát klinikai szakpszichológus és pszichiáter által, majd megkapta a nárcisztikus személyiségzavar diagnózist. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan oldható meg a nárcisztikus személyiségzavar kezelése? Gyógyítható egyáltalán? Mennyire lehet javítani a tüneteken?
Az én válaszom:
„Kedves Ildikó! Különbséget kell tenni a diagnosztizált, és a vélt nárcisztikus személyiség zavar között! De bármelyikről is legyen szó, önnel kell beszélgetnünk arról, hogy miért választott, és miért akar bent maradni egy bántalmazó kapcsolatban. A nárcisztikus személyiségzavar nem gyógyítható. Nekem speciális területem ez a téma. Tud időpontot foglalni hozzám, amennyiben segítségre van szüksége. Kedvező áron, rugalmas időpontokkal várom szeretettel! Horváth Katalin ”
2025. febr. 6.