Zártszelvény hegesztés során szükséges-e gyökölni az anyagot?
Mező István kérdése:
Ez az első komolyabb projektem, ahol zártszelvény hegesztéssel dolgozom, és szeretném, ha igazán jól sikerülne. Egy kerti tároló vázának építéséhez 40x40x3 mm-es zártszelvényt használok. A zártszelvény hegesztés során szükséges-e gyökölni az anyagot? Ha igen, milyen mélységben érdemes elvégezni a gyökölést?
2 nappal ezelőtt
Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!
Szakemberek válaszai
Üdvözlöm. Nem szükséges gyökök ő a zártszelvényt ugyan is ha megfelelő amperrel van hegesztve az átfog olvadni, én mivel 3 mm és a zártszelvény kb 60-85 amperrel hegeszteném!!
( előző hozzászolásomat javitotta a szófelismerő, így újra leírtam. Elnézését) Üdvözlöm. Mivel 3mm falvastagságú a zártszelvény nem kell gyökölni. Megfelelő áramerőség elegendő a normális beolvadáshoz. Gyökölni vastag anyagot szoktuk leginkább. Viszont, ha szennyezet (rozsda, olajos) azzal nem tesz kárt ha kicsit felcsiszolja.
45° vágást szoktunk gyökölni, pláne, ha le lesz csiszolva. Sima 90° csatlakozást nincs minek, mert alapból van "gyök" a zártszelvény oldalán lévő rádiusz miatt
Üdvözlöm. Mivel 3mm falvastagságú a zártszelvény nem kell gyökölni. Megfelelő áramerőség elegendő a normális belvároshoz. Gyökölni vastag anyagot szoktuk leginkább. Viszont, ha ha szennyezet(rozsda, olajos) azzal nem tesz kárt ha kicsit felcsiszolja.
Üdv! 3mm-es falvastagsagnál nem szükséges gyökölni. Természetesen kárt nem csinál vele. A pozitívum ha mégis gyokolni kívánja az az, hogy laposabb lesz valamivel a varrat, jobb lesz a penetráció és könnyebb lesz síkba köszörülni ha szükséges. A negatívum az az, hogy elvékonyodik az anyag és nagyobb az átégés kockázata, vagyis jobban oda kell figyelni. Egyébként a gyök nagyjából fél anyagvastagság szokott lenni. Ez 2-3mm falvastagságnál már majdnem hogy a sorjázással meg is van. Sok sikert a projekthez!
Díjmentes ajánlatkérés értékelt szakemberektől 2 perc alatt!
A közösség ajánlásával