gázcirkó fűtésmegosztással?

Nagy István kérdése:

Nagy ház (250 nm) és gázcirkó esetén érdemes-e 1 szinten belül is megosztani a fűtést, és ha igen, hány felé, és hány szivattyú használata optimális?

5 hónappal ezelőtt

Szakemberek válaszai

Módi Investor Zrt.
3 megbízás 14 válasz
3 megbízás 14 válasz

Tisztelt István! Családi ház gazdaságos fűtés szerelésekor, vagy lakáskorszerűsítésnél egy gazdaságos fűtés kialakítása, meghatározza otthonunk energiafogyasztását, s így az üzemeltetés költségeit. Ezért nem mindegy, hogy milyen fűtési rendszert választunk. Sokféle fűtés rendszer közül válogathatunk, mindegyiknek van előnye, hátránya, de hogy a tervezett épület szempontjából mi jelentheti a legjobb megoldást, nem könnyű eldönteni. A döntés meghozatala nem egyszerű. Engedje meg , hogy itt ezen az oldalon egy kis segítséget , és néhány gazdaságos fűtési megoldást ajánlat önnek. Először a gazdaságos fűtési rendszer kialakításának, lehetőségét kell figyelembe venni. A hőleadó felület szempontjából ami lehet: Padlófűtés Falfűtés Mennyezetfűtés Radiátoros fűtés Gravitációs fűtés Amikor ezt sikerült eldönteni a hőtermelő berendezést kell kiválasztani. A hőtermelő berendezések a következők lehetnek: Napenergia, napkollektor Hőszivattyú Kondenzációs gázkazán Fatüzelésű kazán A modern épületgépészet szempontjait figyelembe véve, a megtermelt hő lakáson belüli elosztása és felhasználása szintén nagyon fontos dolog, a költséghatékony, környezet- és fogyasztóbarát fűtési rendszere kialakításához. Fizikai törvényszerűség, hogy minél alacsonyabb hőmérsékleten tároljuk, osztjuk el és használjuk fel a közvetítő közeget (legtöbb esetben a meleg vizet) annál kisebb lesz a hőveszteség. A felhasználás során alkalmazott technológia befolyással van a hőleadás módjára, így a hő hasznosulására is. (Harmonizált energetikai rendszer.) A radiátorok jórészt a levegőt melegítik, míg a padlófűtések, falfűtések és mennyezetfűtések úgy sugározzák le a hőt, hogy az a levegő felmelegítése nélkül, közvetlenül a bent tartózkodók testfelszínén hasznosul. Ez az ún. sugárzásos hőleadás. Az eredmény: már egy 19oC-os szobában is ugyanolyan kellemes lesz a hőérzetünk, mint egy radiátorral fűtött 21oC-os helyiségben. Az aktív, különböző energiahordozókat, földgázt, villamos energiát, napenergiát vagy éppen tűzifát felhasználó fűtési eljárások mellett különös szerep jut a passzív energiafelhasználó, energiatudatos építészeti technikáknak is. A gazdaságos fűtési rendszer több részegységből került összeépítésre ezek a részegységek gazdaságosan illeszthetőek egymáshoz. Nem szükséges az összes egység összeépítése egyszerre. Bővíthető a rendszer egyik vagy másik részegységgel, az igényeknek megfelelően.

5 hónappal ezelőtt
VF-KÁRPÁT KFT
4.5
1 megbízás 7 válasz
4.5
1 megbízás 7 válasz

Kedves István, egy szintem belül maximum úgy tudom elképzelni, hogy radiátoros fűtés ,és padlófűtés, erre a kettőre osztanám maximum. Ebben az esetben viszont egy hidraulikus váltó beszerelése szükséges a több szivattyú miatt. Egy adott szinten belül legfeljebb thermosztatikus szelepek/fejek felszerelésével tud a helységek között különbséget tenni hőmérséklet szempontjából.

5 hónappal ezelőtt

Profi szakemberre bíznád a munkát?

Keresd meg a hozzád legközelebb lévő minősített szakembert és kérj árajánlatot 2 perc alatt!

Tovább a jószakira!
András Sándor
5.0
8 megbízás 1 válasz
5.0
8 megbízás 1 válasz

Üdv István! A kérdés miért kell megosztani a fűtést,külön fogyasztás miatt, vagy csak a rendszer rugalmassága miatt ? Ha profin van méretezve és szabályozva a helyiségek hőigénye alapján a hőleadó felületek (radiátor,padló, estleg fan-coil), akkor hidraulikus váltó után 1 db méretezett szivattyú + zóna szelepek elég !

5 hónappal ezelőtt
11 válasz

Kedves István! Akár külön radiátorokra is fel tudja osztani a rendszert . A Honeywell Evohome rendszerével.Termosztatikus radiátor szelepekre csatlakoztatható wifivel kommunikáló apró motors szelepek amik egy központi hordozható panellel kommunikálva állítható bármelyik helység radiátora.Kinézetre olyanok mint egy termofej a szelepen. Az aktivátorok elemekkel működnek és perc óra nap hét vallumban programozahtok a hordozható panelen. Előre bocsátom nem vagyok kütyü megszállott de ezt a rendszert még szilárdtüzelésű pufferrel szerelt rendszerekhez is szoktam ajánlani mert tetemes megtakarítást lehet elérni vele. Alap rendszer kezelő panel + 6 db fej a tartozék de bővíthető azt hiszem 12 fejig. Tehát nem kell zonákra osztani a rendszerét mert minden radiátor lehet egy zóna. Bekerülési költség tavaly összel 230.000 ft volt egy alap rendszerre további fejek emlékeim szerint 32000 ft voltak kaphatóak.De a honlapjukon össze tudja állítani a saját rendszerét ill ha nem menne a rém egyszerű telepítés kérhető az is.A lényeg az M30 vagy M28 csatlakozású termosztatikus radiátor szelep mert ezekhez passzol a Wifis fej.A kezelő panel elérhető wifin aplikáción táblagépen asztali gépen is. De automatikusan lefutó programként is használható

4 hónappal ezelőtt
11 válasz

Kedves István elfelejtettem írni M30 méretű osztókhoz úgyanúgy felpattintható így akár padlófűtést is vezérelhet zónázhat ha erre van igénye

4 hónappal ezelőtt