Varga Tamás
Varga Tamás
0
Megbízás

22 nappal ezelőtt volt itt.

Kiszállok Ajka teljes területén

Varga Tamás

Mutass többet

Értékeléseim

Ajánlatkérő
Mindenben segítőkész,jo probléma megoldó ,precíz es nemtalaltam olyat ami nemtetszet volna,kivallo szakember nagyon nagyon érti a szakmáját .
Értékelések olyan szakmákban, amelyekben jelenleg nem vállal munkát
Ajánlatkérő
Villanyszerelő · Mar a felmerésnél látszott a magabiztossága,a munkalatok során nemtudok olyat mondani ami nem tetszett a munkájában,tokeletesen kivallóan érti a munkáját,regen találkoztam ilyen jo szakemberrel, nincs olyan probléma amit nem tudna megoldani, csak ajanlani tudom bátran mindenkinek.
Tartozz Te is az értékelőim közé! Most kérj tőlem ajánlatot.

Válaszaim

új villanytűzhely bekötését tervezem, de a barátnőm aggódik, hogy majd mindig le fogja csapni a biztosítékot. Mit kell megnézni, hogy megbizonyosodjunk róla, hogy el fogja bírni a hálózat?

Az én válaszom:

„Kedves Barnabás! Azt kell megnézni elsőként, hogy az épület 1, vagy 3 fázisú betáplálással rendelkezik-e? Ha 1 fázisú a betáp, akkor a villanyóránál 40A - es kismegszakítónak kellene (minimum) lennie. Ha 3 fázisú a betáp, akkor mindhárom kismegszakító értéke (minimum) 16 A kellene legyen. Kb 8,5 kW - os készülék részére. A vezeték anyaga mindenképp réz lesz, mert azt ki kell hozzá építeni egy kapcsolón keresztül, ami 3 fázis esetén a "0" vezetőt is bontja. Valamint egy kötődoboz a sütő mögött. A szakik pedig réz kábellel fogják szerelni. Ha a kismegszakítók értéke nem éri el a jelzett értékeket, akkor bővítésre lesz szüksége. ⁹”

2023. nov. 10.

Kevés a radiátor a nagyszobában, és mivel ott ülök egész nap home office-ban, fázom. Arra gondoltam, hogy egy mennyezeti fűtőpanel az íróasztal fölé segítene a problémán, hogy komfortosan tudjak dolgozni. Vagy több is kéne? Jó ötlet ez egyáltalán? És mennyibe kerülne kiépíteni, üzemeltetni?

Az én válaszom:

„Kedves Katalin! Az Ön problémájára a fűtőszőnyeg a megfelelő megoldás. A plafonra szerelt fűtőpanel nem fogja a lábait melegíteni. Kb. 250W/m2 teljesítményűvel kellemes lesz a hőérzet is.”

2024. febr. 9.

Tágulási tartályt egy térbe helyezik a bojlerrel? Azaz, ha a bojler a fürdőben lesz, akkor ott kell hely még a tágulási tartálynak is?

Az én válaszom:

„A bojlerekhez jár egy biztonsági szelep, (a csomagolás tartalmazza) ami a fűtés során keletkező többlet nyomást hivatott visszacsökkenteni az ideális értékre. Igaz ez némi csöpögéssel jár, de ha van lehetőség ennek elvezetésére, akkor egyszerűbb, mint tágulási tartályt beépíteni.”

2023. nov. 23.

Még sosem volt vízkőtelenítve a bojlerünk, pedig már működik pár éve. Mindenképpen szükség van erre? Vagy hogy állapítsam meg, hogy vízköves-e? És mennyibe kerül a vízkőtelenítés, ha szükséges?

Az én válaszom:

„Kedves Kinga! 3 évente mindenképp érdemes vízkőtekeníteni. Nem elsősorban a vízkő miatt, hanem az anód cseréje miatt. Most pedig szeretnék eloszlatni egy tévhitet: Az anódnak semmi köze sincs a vízkő lerakódásához! Az anód kizárólagos szerepe a korrózió megakadályozása. Ezért is fogy el. (Aki nem hiszi/tudja, járjon utána!) A bojler gyártók szerint már akkor cserélni kell! , ha a felületén lévő kráterek mélysége meghaladja az 5 mm - t. A tömítés cserével sem szokott semmi gond lenni, ha új kerül vissza. Ha csöpög, akkor a tartály is lyukas lehet már. Ezt az anód hiánya, vagy későn történt cseréje is okozhatja. Találkoztam már olyan elektromos bojlerrel, amiben gyárilag nem volt anód. 5 évig működött csak az olasz csoda. A vízkőtelenítés ára széles skálán mozog, mint láthatja. A szakik avatárjára kattintva megtekintheti az egyedi ajánlatokat is.”

2023. nov. 10.

Sziasztok! Folyamatosan folyat a Dömötör wc tartályom. Az úszó jónak tűnik, a gumi tömítést kicseréltem, mégis... Meg lehet ezt javíttatni? És érdemes? Mennyibe kerülne? Vagy jobb, ha kicserélem valami korszerűbbre?

Az én válaszom:

„Kedves Kriszta! 3500 az anyag ára, és kap egy szinte új tartályt. Nekem is van egy ilyenem. Úgy vélem a feltöltő szelep lehet rossz. Gyenge pontja a tartálynak. Primitív módon oldották meg a víz elzárását, ha megtelt a tartály. A kiváltó Geberit alkatrészt 136.703.00.3 cikszámmal keresse a neten, vagy a boltokban. De mindenképp meg kell bizinyosodni, hogy valóban az a rossz. Ha ennél is többre kíváncsi, hívjon, segítek! ”

2023. júl. 13.

10 emeletes ház 2. emeletén a wc vízöblítése nagyon gyenge. Nem tudom, hogy a víznyomás lehet az oka vagy egy wc tartály csere megoldhatja a dolgot?

Az én válaszom:

„Kedves Dávid! Ha úgy véli, hogy a víz nyomása okozhatja a problémát, akkor elsőként a feltöltő szelepre tippelnék. (lassan töltődik a tartály vízzel). Ha az a probléma, hogy lassan űrül ki a tartály (a gomb megnyomása után lassan folyik, és sokáig), azt nem befolyásolja az, hogy hányadikon lakik. Itt lehet probléma az, amit már előttem is említett egy kolléga, miszerint leszűkült a wc csésze beömlő nyílása. Ezt okozhatja vízkő, vagy egyéb mechanikai akadály a víz útjában. Tehát: nem biztos, hogy a wc tartály cseréje megoldást jelent az Ön problémájára! Ha gondolja, hívjon, segítek!”

2023. nov. 16.

Mik a jelei annak, hogy az áramvezetékek elöregszenek vagy hibásak, és mikor szükséges cserélni őket? Most vásárolt öreg házban feltétlenül ki kell cserélni?

Az én válaszom:

„Kedves Kinga! Régi építésű a ház? Úgy vélem mindenképp csere. A régi építésű házak egy fázissal készültek. Nem mindig volt pénz a megfelelő vezetékek beszerzésére, s mivel a szegény ember vízzel főz, azzal szerelték a hálózatot a legtöbb esetben, amit sikerült beszerezni. Ezt az utolsó szót idéző jelbe is tehettem volna. Akkor az volt a cél, hogy mindenhol legyen világítás, működjön a rádió, egy TV, aztán egy hűtő, egy hagyományos mosógép és centrifuga. Az akkori időnek megfelelően ezt a teljesítmény igényt zökkenő mentesen ki tudta szolgálni az a rendszer. Ön biztosan nem csak ezeket az eszközöket szeretné használni a megvásárolt, és felújításra váró házikóban. Feltételezem, jó lenne egy mikró, egy automata mosógép, az indukciós főzőlap, az elektromos vízforraló, vagy kávé gép már gyakori háztartási eszközök, az elektromos tűzhelyet ne is említsem. Van, hogy a fürdő szoba padlója alá elektromos fűtőszálat szerelnek. Ezt a teljesítmény igényt egy 1,5 mm2 keresztmetszetű alumínium vezeték nem fogja bírni (sokáig). Az 1 mm2 es már korábban feladja a harcot. Össze olvad a csőben, ha van egyáltalán cső. Később zárlat keletkezhet, a csere pedig már csak bontással végezhető el, mert a korábban megolvadt vezetékek hozzáragadtak a védőcső falához. Nos a bontás nagy munka és nagy porral jár. Gondolom ezt nem szeretné látni a frissen festett konyhájában. Ezért érdemes az elején túl lenni ezen a dolgon. ”

2023. okt. 25.

Tesóm új lakást vett, és azt tapasztaltuk, hogy lekapcsoltuk az összes kismegszakítót, de a klíma továbbra is ment. Ez gond? Nem kellene ennek is külön kismegszakító? Mit lehet tenni ilyenkor?

Az én válaszom:

„Üdvözlöm! Első kérdésre a válasz: Igen, gond. Második kérdésre a válasz: Igen, kellene a külön kismegszakító! Harmadik kérdésre a válasz: Be kell építeni utólag.”

2023. szept. 17.

Sziasztok, új , nagyobb villanybojlert szeretnék beszereltetni, és a hely miatt igazából kedvezőbb lenn egy fekvő bojler, de riogatnak vele, hogy a fekvő bojler hamarabb elromlik meg vízkövesedik, és hamarabb ki is hűl benne a víz, ezért elbizonytalanodtam... Mit javasoltok? Egy nagyobb fekvőbojlert válasszak, vagy jobb a kisebb de álló?

Az én válaszom:

„Üdv! Én is álló kivitelt használok. Mivel én tisztítom, így semmi esetre sem vennék fekvő kivitelűt. :)”

2023. aug. 1.

60 nm-es családi házban nem történt meg a fi relé bekötése. Hánnyal számoljunk? Minden áramkörre külön kell? Vagy elég egy? Mennyibe fog kerülni?

Az én válaszom:

„Kedved Kriszta! Kérdések: hány fázis van a lakásban? Az elosztóban mennyi kismegszakító található? Az egyfázisú fi relék legfeljebb 9 db kismegszakító védelmét szokták ellátni. A 3 fázisúak legfeljebb 6 végáramkört védenek. Ha szeret hosszabb időre nyaralni menni, a hűtő/fagyasztó áramkörére külön fí relé javasolt. Az ár függ attól, milyen környezetbe szeretné, hogy védjen. Az AC osztályú csak tiszta váltakozó árakra érzékeny. Az A osztályú váltakozva és lüktető egyenáramú érzékeny( ledes világítások miatt javasolt a hadználatuk, drágábbak is az előzőnél) Vannak ún. Villámbiztos fi relék is. A villámlások ugyanis előidézhetik ezen készülékek nemkívánatos leoldását. Az árak ennek, valamint annak tekintetében alakulnak, hogy 1, vagy 3 fázisú védelmi eszközt szeretne. Az ETI márkájú fi reléket én nem építeném be!”

2023. júl. 6.

Nemrég vettünk egy udvarban kis házat, és a fő villanyóra a szomszéd telkén van. A fi relé bekötése is ott történt meg. Át lehet ezt telepíteni a házon belüli kismegszakítók mellé, hogy ha leold, ne kelljen a szomszédhoz becsöngetni mindig? Vagy ha a fi relé leold, akkor törvényszerű, hogy a villanyóra alatti kismegszakítók is leoldanak, tehát felesleges átrakni?

Az én válaszom:

„Kedves Kinga! Áthelyezhető a fi relé, de ha a fi relé előtt van(nak) kismegszakító(k), azoknak ott is kell maradniuk. Ha a fi relé, és a kismegszakító is leold, akkor ott durva zárlat keletkezik olykor-olykor. Egyébként nem tudom milyen rendszer az Őnöké, de úgy gondolom (a leírás alapján) az áramszolgáltató nem díjazná a jelenlegi vételezést. Ha azt szeretné, hogy ne kelljen a szomszédba járni visszakapcsolni, szelektív biztosításra van szükség. Ez azt jelenti, hogy az Önök épületében kisebb értékű kismegszakító beépítése lenne szükséges, mint az ami most a szomszédban leold.”

2023. márc. 28.