Opánszky Árnyékolástechnika
Opánszky Árnyékolástechnika

Árnyékolástechnika

0
Megbízás

1 hónappal ezelőtt volt itt.

Kiszállok Bakonyság teljes területén

Opánszky Árnyékolástechnika

Árnyékolástechnika

Redőnyök, napellenzők, szúnyoghálók, pergolák, külső,belső árnyékolók, kézi és motoros mozgatással a gyártótól, garanciával.
Mutass többet

Válaszaim

Szeretnénk pergolát csináltatni az udvarra, ezért elkezdtem utánanézni az anyagáraknak és úgy láttam, hogy a fenyő nagyon jó áron van. Önök mit gondolnak, a pergola építés valóban olcsóbb fából? Amennyiben más opció gazdaságosabb lehet, úgy tanácsokat is nagyon szívesen fogadok.

Az én válaszom:

„Kedves Ferenc! Úgy tudja összehasonlítani az alumínium és a fa pergola árát, ha a méretet elküldi és arra tudunk árat adni. A két anyagból készült pergola több szempontól is különbözik,így teljes mértékben nem lehet a kettőt összehasonlítani. A fából készült pergolát időnként felületkezelni kell, a teteje nem zárható, max. fix keresztgerendák vannak benne, ami részleges árnyékolást biztosít. Az alumíniumból készült perolák ( amiket mi tudunk ajánlani)nem igényelnek későbbi felületkezelést, a tetején a lamellák tetszőlegesen fordíthatók, az árnyékolás így megoldható teljes mértékben, illetve zárt állapotban az esőtől is véd. Üdvözlettel: Opánszky Bt.csapata ”

2024. okt. 21.

Reggel véletlen túlhúztam a hálószobában lévő redőnyt, és azóta nem tudom leengedni. Milyen módszerrel orvosolható a felakadt redőny?

Az én válaszom:

„Meg kell próbálni kézzel kimozdítani fennt a tokból, rásegíteni, hogy visszagördüljön!”

2024. okt. 21.

Sziasztok! Épp redőny választás előtt állok, és az alumínium redőny előnyei érdekelnének, különösen, hogy mennyire tartósak és milyen hatással lehetnek a hőszigetelésre. Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

Az én válaszom:

„Az alumínium redőny magasabb árfekvésű termék, ami tükröződik a belső tartalomban. Az alumínium lamellák belül hőszigetelő anyaggal béleltek, a redőny minden alkatrésze alumínium. Kiváló hőszigetelő és időtálló termék, amelyet további biztonsági és kényelmi megoldásokkal lehet bővíteni. A redőnyléc dupla üreges része poliuretán habbal van kitöltve, így nagy mértékben javítja a hő-és zajszigetelés minőségét, a lefutósínek gumi vagy kefebetéttel vannak ellátva zajcsökkentés miatt. A záróléc végein beépített, rejtett ütköző van.Fontos kiegészítője a szúnyogháló, mely a redőnnyel együtt egy tokba tekeredik fel, de külön lefutósínnel rendelkezik, a lefutósín 40*53mm-es. A szúnyogháló helyezkedik el az ablakhoz közelebb. A szúnyoghálóval kombinált redőnyt hívjuk kombi redőnynek. A kombi típusnál ugyanabba a méretű tokba kisebb méretű redőnyt lehet beszerelni, mint az alaptípusnál, hiszen a szúnyoghálónak is bele kell férnie. Motorizálható, melyet falikapcsolós változatban és távirányítással is lehet működtetni. Automatizálható pl. fényérzékelő, időkapcsoló funkcióval.”

2024. nov. 13.

Azt hiszem, hogy az elektromos redőny végállás beállítása nem működik megfelelően. Beállítom a felső végállást, azonban minden egyes le-felhúzásnál néhány centivel lejjebb áll meg a redőny a felső végállásban. Olyan mintha "elfelejtené", hogy hogyan lett beállítva. Mi lehet az ok? Orvosolható ez házilag, vagy szakember lenne a jobb választás?

Az én válaszom:

„Az esetleges programozási hiba feltárásához mindenképpen szakember javasolt. Célszerű a redőnyt felszerelő és programozó céget megkeresni , főleg ha még tart a garancia idő!”

2024. nov. 5.

Kedves Szakemberek! A házunk teljes külső felújítását tervezzük. Új szigetelést fog kapni, illetve a nyílászárókat is cseréljük. Jelenleg nincsenek redőnytokjaink, de nagyon tetszenek a vakolható tokos megoldások. Azonban nem vagyunk biztosak benne, hogy ebben a fázisban ez kivitelezhető-e. Lehetséges utólag a vakolható tokos redőny beépítése, vagy ez kizárólag az építkezés során megoldható?

Az én válaszom:

„Kedves Érdeklödő! A vakolható tokos redőny az áthidaló és az ablak profil között helyezkedik el , hőhíd mentesen beépítve. Amennyiben rendelkezésre áll min. 20*20cm hely , a redőnytok beépíthető! Üdvözlettel: Pellek Zoltán Opánszky Árnyékolástechnika”

2024. okt. 16.

Vajon mit ronthatok el a napvitorla rögzítése során? Vettünk egy napvitorlát, amit az udvaron lévő három oszlophoz rögzítettem. A szélei nagyon jól megfeszülnek, de a közepe valamiért nem feszes, így gyanítom, hogy valamit én csinálok rosszul.

Az én válaszom:

„Kedves István! Természetes, hogy a napvitorla közepe nem teljesen feszes. Amennyiben még lehet, próbáljon a karabíneren feszíteni.”

2024. okt. 9.

Le szeretnénk cserélni a teraszunk tetejét. Jelenleg műanyag hullámlemez van felszerelve, azonban nyáron rettentően beszorul alá a meleg. Vannak esetleg olyan terasz árnyékolás ötletek, amelyekkel ezt a problémát meg lehet oldani? Milyen tetőre lenne érdemes váltanunk?

Az én válaszom:

„Kedves Judit! Amennyiben állandó, fix tetőt szeretne, polikarbonát tetőt javasolunk,amelynek árnyékolását egy télikert árnyékolóval lehet megoldani. A másik lehetőség egy önálló pergola, aminek forgatható lamellái a fényt és az esőt is kizárják.”

2024. okt. 9.

Nemrég költöztünk egy új építésű házba, ahol a teraszajtó műanyagból készült. Szeretnénk vízszintes mozgatású rolós szúnyoghálót felszerelni rá, hogy a nyári időszakban is tudjunk szellőztetni anélkül, hogy legyek lepnék el a konyhát. Általában hogyan történik a szúnyogháló felszerelése műanyag ajtóra? Milyen eszközöket szoktak használni?

Az én válaszom:

„Kedves Csenge! Több fajta vízszintes mozgatású szúnyogháló típus is van, felszerelésük is különböző , de abban egyeznek , hogy csavarral kerülnek rögzítésre. Mellékelek egy linket amin a termékekről tájékozódhat: https://opanszky.hu/termekek/szunyoghalo ”

2024. dec. 16.

Vásároltunk egy házat, ahol a műanyag ablakok belső redőnytokos kialakításúak, de már nincsenek a legjobb állapotban, és szeretnénk őket kicserélni. Azt hallottam, hogy a belső redőnytokos ablak cseréje bonyolultabb lehet a hagyományoshoz képest. Ez valóban így van? Tudna valaki tanácsot adni, hogy mire érdemes külön figyelni a cserénél?

Az én válaszom:

„A belső redőnytok amennyiben műanyag nyílászárón helyezkedik el, v.színűleg ún. ráépített tokos, ami azt jelenti, hogy a nyílászáróval együtt építették be, tehát külön a teljes redőnyszerkezet nem cserélhető, legfeljebb maga a palást (legördülő lamellák összessége) meghibásodás esetén, az is csak abban az esetben, ha belülről a tok akadálymentesen nyitható, nincs mondjuk elvakolva, gipszkartonozva, vagy tapétázva, mert akkor bontás nélkül a redőnytok belsejéhez nem lehet hozzáférni. Kérjük bővebb információkért tekintse meg honlapunkon a különböző típusú redőnyökről szóló információkat. www.opanszky.hu ”

2024. dec. 12.

Miután a feleségemmel úgy döntöttünk, hogy felújítjuk a házunkat, most azon gondolkodunk, hogy alumínium redőnyöket szereltessünk fel az ablakokra. Bár sok jót hallottunk róluk, kíváncsiak lennénk, hogy melyek lehetnek az alumínium redőny hátrányai, amiket érdemes figyelembe venni. Azt szeretnénk, ha jól szigetelnének, és kevés karbantartást igényelnének. Viszont tartunk például attól, hogy az alumínium redőnyökön idővel rozsda jelentkezhet. Vannak esetleg olyan hátrányok, amiket érdemes mérlegelni?

Az én válaszom:

„Az alumínium redőny magasabb árfekvésű termék, ami tükröződik a belső tartalomban. Az alumínium lamellák belül hőszigetelő anyaggal béleltek,12 színből választhatók,a redőny minden alkatrésze alumínium. Kiváló hőszigetelő és időtálló termék. A redőnyléc dupla üreges része poliuretán habbal van kitöltve, így nagy mértékben javítja a hő-és zajszigetelés minőségét, a lefutósínek gumi vagy kefebetéttel vannak ellátva zajcsökkentés miatt. A záróléc végein beépített, rejtett ütköző van. A redőnylécek golyóscsapágyakon futó, alapesetben 40 mm-es keresztmetszetű, horgonyzott acél tengelyhez csatlakoznak.Fontos kiegészítője a szúnyogháló, mely a redőnnyel együtt egy tokba tekeredik fel, de külön lefutósínnel rendelkezik, a lefutósín 40*53mm-es. A szúnyogháló helyezkedik el az ablakhoz közelebb. A szúnyoghálóval kombinált redőnyt hívjuk kombi redőnynek. A kombi típusnál ugyanabba a méretű tokba kisebb méretű redőnyt lehet beszerelni, mint az alaptípusnál, hiszen a szúnyoghálónak is bele kell férnie. Motorizálható, melyet falikapcsolós változatban és távirányítással is lehet működtetni.A redőny mozgatása 14mm-es hevederrel, vagy 5 mm-es zsinórral, illetve redőnymotorral történik. ”

2024. dec. 5.

Egy ötödik emeleti panellakást vásároltunk, amelynek a nyílászárói rendkívül elavultak, így mindenképp lecseréljük őket. Viszont azt nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb redőny panel ablakra. Bármilyen redőnyt választhatunk, vagy van olyan típus, amit jobban ajánlanak panellakások esetében?

Az én válaszom:

„Panel lakásba külsőtokos műanyag vagy alumínium redőnyök szerelhetőek, mindkettő megfelelő árnyékolás tekintetében, nyilván az alumínium sokkal korszerűbb, hosszabb élettartamú , motorizálható igény szerint, szemben a műanyag redőnnyel. Bővebb információkat a témában honlapunkon olvashat! www.opanszky.hu ”

2024. nov. 28.

A lakásomban nincsenek redőnyök, eddig sötétítő függönyöket használtam. Viszont mindenképp szeretném máshogyan megoldani az árnyékolást. Első körben reluxára gondoltam. Mennyire bonyolult a reluxa felszerelése? Szükséges hozzá szakember segítsége, vagy házilag is megoldható?

Az én válaszom:

„A reluxa minden esetben optimális árnyékolást biztosít. Mozgatása történhet bowdennel, a hagyományos működtetésű reluxa fordítása közvetlen a tengelyhez kapcsolódó forgatópálca segítségével történik, a zsinórrögzítő az ablakkeretre van szerelve üvegpálcával, zsinór segítségével működtetjük, húzzuk fel és engedjük le a reluxa lamelláit egy úgynevezett zsinórfék rendszer segítségével úgy, hogy bármelyik pozícióban az megállítható, a fordítópálca (üvegpálca) segítségével pedig áttételesen fordíthatjuk a lamellák dőlésszögét előre, illetve hátra felé. Az üvegpálcás reluxa a legelterjedtebb típus, mivel minden helyre felszerelhető.Feszített változatban is rendelhető. A feszített változat azt a célt szolgálja, hogy az ablak buktatása (nyitása) esetén, az alumínium reluxa párhuzamban maradjon a nyílászáróval. Az erős napsugárzástól hatékonyan védi lakását, irodáját, egyben növeli komfort érzetét, állítható a bejövő fény erőssége és iránya..”

2024. nov. 14.

Mennyire személyre szabhatóak a redőnytok méretek? A házam ablakai nem szabványméretűek, így egyedileg kellene rájuk méretezni a redőnytokokat, viszont nem tudom, hogy ez mennyire gyakori jelenség, illetve, egyáltalán kivitelezhető-e.

Az én válaszom:

„Egyedileg készülnek a redőnyök. Kérem adja meg a méretét, színét, anyagát , (szúnyoghálóval is kombinálható) és elküldjük az árajánlatot ! :)”

2024. nov. 7.

Eddig nem voltak szúnyoghálók az ablakainkon, azonban most már szeretnénk beruházni rájuk. A kérdésem az lenne, hogy milyen típust érdemes választani, ha a szúnyogháló redőnyös ablakra utólag lesz felszerelve?

Az én válaszom:

„A szúnyoghálók lehetnek fixek (alumínium - vagy műanyag kerettel) , rolós vagy fix , kivehető kivitelűek. ”

2024. okt. 31.

A lakásunk tetőtéri elhelyezkedésű, így olyan redőnyre lenne szükségünk, ami a lehető leghatékonyabban árnyékol. Melyik lehet a legmegfelelőbb típusú redőny tetőtéri ablakra?

Az én válaszom:

„A legfontosabb kérdés az , hogy lehet-e egyáltalán arra a tetőtéri ablakra redőnyt szerelni. Tudni kellene a típusát , gyártóját. Általában a nyíló szárnyon található egy etikett a gyártó részéről amivel az ablak típus beazonosítható. Ez lenne az első lépés.”

2024. okt. 18.

Egy éve lettek felszerelve elektromos redőnyök a lakásomba, a probléma pedig két napja jelentkezett először. Az egyik redőny lefelé működik, fölfelé viszont akadozik. A motor típusa Smart Home 35R10 rádiós motor. Milyen meghibásodások állhatnak az akadozás mögött? Mennyire lehet komplikált ilyen esetben az elektromos redőny javítás?

Az én válaszom:

„A kivitelezővel kell felvenni a kapcsolatot, mert a jótálláson belül ki kell javítani a hibát.”

2024. okt. 13.

Egy éve télen vettem először észre, hogy a műanyag nyílászáróimon penész jelentkezik, ezért a hideg időkben rendszeresen áttörlöm az ablakokat penészölővel. Fontos azt is megemlítenem, hogy nincsen redőny az ablakokon, helyette zsaluzia van felszerelve. Azt olvastam, hogy érdemes lehet redőnyre váltani, mert extra szigetelést nyújt, így talán a penész mértéke is csökken. A kérdésem tehát az lenne, hogy a redőny hőszigetelés szempontjából valóban hatékony?

Az én válaszom:

„A redőny hőszigetelés szempontjából valóban hatékony, de csak akkor, ha le van engedve. A lakás magas páratartalmának okát kellene elsősorban megvizsgálni. Új építésű lakás esetén lehet,hogy nincsenek kiszáradva a falak, régebbi épületeknél a bent keletkező pára nem tud kiszellőzni, és lecsapódik. Nem akarom reklámozni, de egy párátlanító készülék mindenképpen segít a lakás magas páratartalmát csökkenteni,így a lecsapódás, penészedés is megszűnik.”

2024. okt. 9.

Szakmáim

Árnyékolástechnika megbízás