Asztalos · Bútorasztalos
Kiss Tamás
Asztalos · Bútorasztalos
Áraim
Referenciáim
Értékeléseim
Válaszaim
Van egy beépített szekrényem, aminek a tolóajtaja folyton kiakad, és már kezd igazán bosszantóvá válni. A sínek és a görgők mintha nem illeszkednének tökéletesen. Milyen lehetőségek vannak, amikkel tartósan kivitelezhető lenne a szekrény tolóajtó szerelése?
Az én válaszom:
„Kedves Imola! A tolóajtók nem megfelelő működése számos problémát mutathat. Az egyik lehet az, amit Ön is feltételez, hogy a tolóajtó sínek és görgők nem kompatibilisek egymással. Tolóajtós szekrények készítésénél a tolóajtó vasalatokat (síneket, görgőket, kiegészítőket) ugyanattól a szerelvénycsaládból érdemes választani. Akkor valószínűleg pontosan illeszkednek egymáshoz. A problémát okozhatja az is, amit az egyik kolléga vetett fel, hogy a szekrény kivitelezésénél nem figyeltek a megfelelő szögek tartására, azaz nem derékszögű a szekrény. Az is lehet probléma, amit egy kolléga már felvetett, hogy a görgők elhasználódtak. És emellett még lehet néhány apró meglepetés is. Nemrég találkoztam olyan tolóajtós szekrénnyel, ahol a gyártói utasítással szemben jelentősen túlterhelték a görgőket, ezért nem működtek megfelelően. Egy másik ügyfelemnél az ajtót ért fizikai behatás miatt a görgő gumi része részben lefordult a görgő fém részéről és ezért nem működött megfelelően a szekrény. Érdemes keresni egy szakembert, aki kimegy és megnézi.”
2025. jan. 11.
Nemrég cseréltettük ki az ablakokat, de problémás az ablakcsere utáni helyreállítás. A falak mentén repedések és hiányos vakolat maradtak, és nem tudjuk, hogyan kezdjünk neki a javításnak. Érdemes ezt szakemberre bízni, vagy van olyan módszer, amivel mi is szépen helyre tudnánk állítani?
Az én válaszom:
„Meg kell nézni, hogy a repedés csak esztétikai gond, vagy a beépítés során elkövetett hiba miatti statikai problémát jelez. Ha csak esztétikai gond, akkor élettel be kell húzni és lehet festeni. A vakokathibákhoz is glettet javaslok. Ha nem gletteltek még, akkor kész glettet vegyenek.”
2025. jan. 9.
Örököltünk egy nagyon szép kiságyat, azonban a festék elkezdett megkopni rajta, ezért újra kellene festeni. Jelenleg a La Pajarita márkát nézegetem. Ti milyen terméket javasoltok kiságy festése céljából, ami teljesen biztonságos a babára nézve, még akkor is, ha később esetleg rágni kezdené a rácsokat?
Az én válaszom:
„Auro, vagy Biopin olajjal kezelném. Természetes, környezet- és bababarát.”
2025. jan. 9.
Egy szekrényt szeretnék lefesteni, ami natúr mdf lapból készült. Korábban sosem festettem mdf lapot, így nem tudom, milyen előkészítés szükséges, és milyen festéket érdemes használni. Tudnátok tanácsot adni a natúr mdf lap festése kapcsán? Érdemes alapozót használni, vagy van olyan festék, ami alapozás nélkül is jól fed?
Az én válaszom:
„Kedves Kérdező! A dolog kicsit bonyolultabb, mint ahogy látszik. Természetesen minden attól függ, hogy milyen végeredményt szeretne. A bútorasztalos szakmai azért használja az MDF-et, mint anyagot, mert könnyen megmunkálható és homológ felületet ad. Viszont erősen nedvszívó. Ezért ha tökéletes eredményt szeretne, akkor mindenképpen töltő alapozót és izolátort érdemes használni. Az alapozó előtt fel kell csiszolni a felületet - szerintem - legalább 180- as szemcsefinomságig (120-150-180). Az alapozó rétegek között újra, egyre finomabb csiszolóanyaggal (200-220-240-280) kell csiszolni. Nyilván a csiszolás finomsága attól is függ, hogy a fedő festék mit kíván. A fedőzés előtt érdemes eljutni a 300-as szemcsefinomságig. Érdemes egy festékcsaládot használni. Az már majdnem mindegy, hogy Remmers, Milesi, vagy valami más lesz. Egyébként alapozó nélkül is lehet festeni, mert bármelyik zománc festék, vagy tábla festék tökéletesen fedi az MDF-et, csak a felület nem lesz tökéletes. A magasfényű festékeket kerüld el, mert azokkal csak túlnyomásos helyiségben lehet szép eredményt elérni. Jó munkát és sok sikert kívánok!”
2025. jan. 6.