Kalinka Gábor
Válaszaim
60 nm-es családi házban nem történt meg a fi relé bekötése. Hánnyal számoljunk? Minden áramkörre külön kell? Vagy elég egy? Mennyibe fog kerülni?
Az én válaszom:
„A szabvány szerinti mininum, az 1 db "Ac" tipusú Ávk(firelé). De lehet, és érdemes is pl "A" tipust is használni, ami már nem csak váltakozó áram, hanem egyenáramú jelalakokat is képes detektalni, ami a mai elektromos rendszerekben simán előfordulhat, tehát érdemes már azt használni, van amelyik nem sokkal drágább mint az "Ac" tipusú testvére. Tovabbá 1 fázis esetén 2 pólusú, 3 fázis esetén 4 pólusút kell használni. Ha csaladi ház, akkor erdemes lehet a külső áramköröket külön Ávk-ra kötni, hogy ha a kutya megjelöli magának a külső dugaljat, ami mondjuk nyitva maradt, ne csapja le az egész rendszert, csak a külsőket. Vagy lehet még biztonsági kört kialakítani, kamera, internet, hűtő..( pl nyaralasból hazaérve ne a romlott hús szaga várja a lakókat), de ezek már egyéni igény, és pénztárca függvényei. Ha nincs Ávk bekötve-elképzélem az elosztó jelenlegi tartalmát és minősegét is- igencsak rendbe kell tenni az egészet, tapasztalatok alapján. Ami még szintén kérdés, hogy elfér e még 2, vagy 4 modul a jelenlegi lakáselosztó dobozban.”
2023. júl. 6.
Új albérletbe költöztünk, és elbarteloljuk a villany bojler bekötését a tulajjal. Rám bízta az egész bojler csere folyamatot, és fogalmam sincs kit hívjak a villanybojler bekötéséhez... Vízszerelőt vagy villanyszerelőt érdemes megbízni? Ki csinálja ezeket, hogy garanciális is legyen?
Az én válaszom:
„Villanyos és vízes is megcsinálhatja. Mi mindkettő vagyunk. Amennyiben cserélni akarsz, állunk rendelkezésedre. A garanciát a számlával tudod majd érvényesíteni. Üdv”
2023. júl. 12.