Hamulecz Martin E.V
Hamulecz Martin E.V
0
Megbízás

2 hónappal ezelőtt volt itt.

Budapest - III. kerület és 20 km-es körzetében kiszállok.

Minősített jószaki

Hamulecz Martin E.V

Teljes körű villanyszerelés 0-24 órában, azonnali kiszállással! (Hétvégén is) Lakások, családi házak és üzletek villanyszerelése, gyors és megbízható munkavégzéssel: • Azonnali hiba keresés és javítás • Komplett villanyszerelés • Klíma felszerelés (beszerzéssel is) • Panel lakások teljes körű villanyszerelése (betonmarással, falba süllyesztve) • Elektromos autó töltőállomás kiépítése • Átalakítások, bővítések • Hibaelhárítás • Szerelvények cseréje (lámpatestek, kapcsolók, konnektorok) • Elszívó bekötés • Bojler elektromos bekötés • Tűzhely bekötés • Kismegszakítók cseréje • Áramvédő kapcsoló (FI-relé) cseréje • Régi elosztók újrakötése • Gyengeáramú rendszerek kiépítése (TV, internet, riasztó) • LED technológia alkalmazása • Elektromos fűtőszőnyeg lerakása • Riasztó- és kamerarendszer kiépítése • Büfékocsik és gurulóházak komplett villanyszerelése Villanyórával kapcsolatos munkák: • Új bekapcsolás • Szabványosítás • Áthelyezés • Teljesítménybővítés • Teljes körű ügyintézés ❌Villanyszerelés és egyébb munkálatok után vállaljuk ,a festő csapatunkkal együttműködve akár a teljes ház festését és javítását is ! ❌ Forduljon hozzám bizalommal!
Mutass többet

Referenciáim

Tetszenek a referenciáim? Kérj tőlem ajánlatot , hogy kiderüljön nálad mennyibe kerülne a munka.

Értékeléseim

Attila
Gyors, pontos, megbízható! Csak ajánlani tudom!
Szaki válasza:
Köszönöm az értékelést ! ☺️
Ági
Martin pontosan érkezett és elvégezte a munkát (aljzat és elszívó beszerelése), sőt, a korábban egy másik villanyszerelő által félbehagyott munkát is befejezte. Ezen felül bevállalta az ősrégi belső elosztódoboz kicserélését is, amit azelőtt egy szaki sem, ez kifejezetten meglepett. Fontos számára a kliens biztonsága és megtalálja a leghatékonyabb, legesztétikusabb megoldásokat, nem riad vissza a kihívásoktól. Jól kommunikál és tartja magát a megbeszéltekhez.
Szaki válasza:
Köszönöm szépen kedves Ágota ! 😇
András
Martin már telefonban is nagyon segítőkész volt, kedvesen és türelmesen megválaszolta laikusként feltett kérdéseimet, illetve olyan tanácsot is tudod adni, melynek segítségével az általam tervezett munkálatok olcsóbban is kivitelezhetővé váltak. Az ablakból láttuk, hogy már tíz perccel korábban a helyszínre ért, ám illedelmesen csak a megbeszélt időpontban csengetett hozzánk. Profi, drága gépekkel és szerszámokkal érkezett, majd néhány perc alatt felmérte a terepet és munkához látott. Jelenléte egyáltalán nem volt számunkra megterhelő, nem igyekezett minket szóval tartani, a párommal teljes nyugalomban tudtunk mellette home-officeban dolgozni. Amikor a szakmájáról kérdeztem, boldogan mesélt és fiatal kora ellenére nagy szakértelemről tett tanúbizonyságot. Jómodorú, kedélyes és kifejezetten ambiciózus fiatalember akin látszik, hogy örül, ha segíteni tud. Valóban kereste és meg is találta a problémánkra való megoldást, mellyel még pénzt is spórolt nekünk. Máskor is rá gondolunk majd, illetve bátran ajánljuk őt mindenkinek!
Szaki válasza:
Köszönöm szépen ,hogy ennyire szimpatikus voltam számukra kedves András ! ❤️
Vasas Norbert
Martin pontosan érkezett a megbeszélt időpontban! Nagyon pozitív tapasztalat, fiatal szakember, aki nagyon magas színvonalú munkát végez. Előtte 3 szakember volt nálam senki nem tudta megoldani a problémát ,hihetettlen gondolkodása van Martinnak lenyűgözött a tehetsége ! Komoly felszerelése van ,gépek stb tényleg lenyűgözött mindennel ! Bátran merem ajánlani mindenkinek ! Ilyen szakemberekre lenne szüksége az egész országnak ! Köszönöm szépen neki !
Szaki válasza:
Köszönöm kedves Norbert ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Baráth János
Nagyon jó áron végezte el a munkát ! Mindenki közül ö volt a legolcsóbb ! Bátran ajánlanám mindenkinek ! Időben érkezett a megbeszéltek szerint szinte percre pontosan ! A precíz hozzá állása lenyűgözött ,mindenre tudta azonnal a választ ! Nagyon szépen köszönök neki mindent ! Martin várlak vissza megbeszélt további munkákra jövő hetén ! ( Teljes ház komplett felújítására érkezett hozzám )
Szaki válasza:
Köszönöm szépen kedves János ! Jövő héten találkozunk újra a másik házuknál köszönöm a megbízást !
Ajánlatkérő
Konyhafelújítás miatt hívtuk, hogy kösse be az elektromos berendezéseket (sütő, főzőlap, páraelszívó, stb.) és ha kell bővítse a hálózatot. Ezzel szemben lecserélte a 10-es kismegszakító dobozomat egy indokolatlanul nagy 24-es dobozra. A 8db 16a-s kismegszakítómat lecserélte 22db 10a-s kismegszakítóra, amiből 9db van használatban (mert gyakorlatilag 1-gyel "bővítette"). Szóval itt elég lett volna egy jóval olcsóbb 12-es dobozt venni és ha már cserélte, akkor miért nem maradt a 16a-snál? Szerelés közben elvágott egy vezetéket, ami áram alatt volt. Nagy csattanás volt, de szerencséjére megvédte a csípőfogó földelése. Ez után jöttek elő a gondok: el kezdtek rázni a berendezések, és nyilván az első sütés/főzésnél lecsapta a kismegszakítót. Visszajött, kicserélt egy darab 10a-st egy 16a-sra. Aztán megrázta az áram, mert úgy ellenőrizte a mosogatógépet, hogy benyúlt a konnektorba és megfogta azt. Ezt követően itt hagyott minket, annak tudatában, hogy ráznak a készülékek és ígérete ellenére azóta sem jelentkezett. Ezek után én nem ajánlom őt senkinek, nem volt szakszerű eljárás amit nálunk művelt. Továbbá leejtett a létráról egy szerszámot, ami feltörte a járólapot. Ezt később vettem észre, de ő nem jelezte, hogy kárt okozott.
Szaki válasza:
Üdvözlöm ! Kedves névtelen értékelő ,úgy tűnik rossz helyre tetszett a véleményét írni ,mi csapatunk nem tetszett ilyen jellegű munkát elvégezni ,köszönöm szépen a negatív értékelést ,de ez nem jó helyre ment ! Üdvözlettel :Martin
Zoli
Korrekt, érti a dolgát, árban is megfelelő volt! Gyors, precíz.
Szaki válasza:
Köszönöm Szépen kedves Zoltán !
Gábor
Ügyes, szimpatikus és korrekt áron elvégezte a munkát.
Szaki válasza:
Köszönöm az értékelést ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gabi
Precíz, ért a villanyszereléshez és az elektronikához is. Kreatív. Megbízható.
Szaki válasza:
Köszönöm Szépen ez kedves tőled ! 😊
Dani
Martin pontosan érkezett a megbeszélt időpontban. Nagyon pozitív tapasztalat, agilis, fiatal szakember, aki nagyon magas színvonalú munkát végez. Kiváló szakember, a lakásban nem tudtam neki olyan elektronikai jellegű problémát mutatni (zárlatos mosogatógép, nem működő lámpatestek, áramkörök), amelyre ne tudta volna azonnal a megoldást, pillanatok alatt megjavított mindent.
Szaki válasza:
Köszönöm szépen örülök ,hogy tudtam segíteni !
Barbi
Kiszálás után már Martin nagyon szimpatikus kedves udvarias srácnak tűnt hamar rájött a probléma forrására előző két villanyszerelő egy fél napon át nem találta meg a hibát ,hála neki fél órán belül megvolt a hiba forrása és az javitotta nekünk köszönjük szépen neki ! Csak ajánlanám mindenkinek !
Szaki válasza:
Köszönöm Szépen az értékelést ! 😊
Tartozz Te is az értékelőim közé! Most kérj tőlem ajánlatot.

Válaszaim

Miben különbözik az ipari villanyszerelés a lakosságitól? Más az árfekvése? Vagy kell hozzá valami speciális képesítés, ami nem minden szakinak van?

Az én válaszom:

„Az ipari villanyszerelés és a lakossági villanyszerelés között számos különbség van, melyek közül néhány a következő: Méret és összetettség: Az ipari villanyszerelés általában nagyobb méretű és összetettebb rendszereket foglal magában, mint a lakossági villanyszerelés. Az ipari létesítmények, gyárak, üzemek általában sokkal bonyolultabb villamos berendezéseket és hálózatokat igényelnek. Biztonsági előírások és szabványok: Az ipari környezetben magasabb biztonsági előírásoknak kell megfelelni, mint a lakossági környezetben. Az ipari berendezések és rendszerek gyakran veszélyesebb körülmények között működnek, így a biztonsági szabványoknak szigorúbbaknak kell lenniük. Szakértelem és tapasztalat: Az ipari villanyszereléshez speciális szakértelem és tapasztalat szükséges. Az ipari villanyszerelőknek általában nagyobb tudásra van szükségük az ipari berendezések és vezérlőrendszerek terén, valamint ismerniük kell az ipari szabványokat és előírásokat is. Megbízhatóság és tartósság: Az ipari környezetben a berendezéseket és rendszereket általában nagyobb terhelésnek és igénybevételnek teszik ki, így ezeknek a berendezéseknek és rendszereknek különösen megbízhatónak és tartósnak kell lenniük. Költség: Az ipari villanyszerelés gyakran magasabb költségeket von maga után, mint a lakossági villanyszerelés. Ennek oka részben az ipari berendezések és rendszerek nagyobb mérete és összetettsége, valamint a szigorúbb biztonsági és minőségi követelmények. Ezek csak néhány példa a különbségekre, de fontos megjegyezni, hogy mindkét területen szakértői tudásra van szükség, és mindkettő fontos szerepet játszik a modern társadalom működésében.”

2024. febr. 26.

Fogalmam sincs, mi a különbség az elmű regisztrált villanyszerelő és a "sima" között. Vettünk egy panelt, és át akarjuk húzatni a vezetékeket. Ehhez elmű regisztrált villanyszerelőt kell kérnem, vagy nem szükséges?

Az én válaszom:

„ Az "Elmű regisztrált villanyszerelő" kifejezés az ELMŰ-ÉMÁSZ Zrt. területén dolgozó, a vállalat által regisztrált és engedéllyel rendelkező villanyszerelőt jelenti. Az ELMŰ-ÉMÁSZ Zrt. Magyarországon egyik nagyobb energiaszolgáltató, és az általuk regisztrált villanyszerelők a vállalat szigorú előírásainak és követelményeinek megfelelően dolgoznak. A különbség tehát főként abban rejlik, hogy az "Elmű regisztrált villanyszerelő" specifikusan az ELMŰ-ÉMÁSZ Zrt.-vel van regisztrálva és együttműködik, míg a "sima" villanyszerelő a regisztrációtól függetlenül dolgozhat. Amikor egy panel vezetékeinek áthúzását tervezed, az ajánlott, hogy olyan villanyszerelőt válassz, aki rendelkezik megfelelő szakképzettséggel, tapasztalattal és engedéllyel a munka elvégzéséhez. A regisztrált villanyszerelők általában az adott energiaszolgáltató előírásaihoz és a helyi szabványokhoz is pontosan illeszkednek, és ismerik az adott terület speciális követelményeit. A regisztrált villanyszerelők szakértelemmel rendelkeznek a hálózati követelmények és a biztonságos elektromos telepítések terén. Fontos, hogy bármilyen elektromos munkát szakember végezzen el, különösen egy panel vezetékeinek áthúzása esetén, mivel ez számos biztonsági és szabályozási szempontot érint. A helyi villanyszerelői szövetség vagy az ELMŰ-ÉMÁSZ Zrt. honlapja jó hely lehet a megfelelő, regisztrált szakember kiválasztásához.”

2024. febr. 3.

A fi relé működésének a fizikai lényegét értem. De akkor milyen gyakorlati esetekben old le a kismegszakító és mikor old le a fi relé? Ha rövidzárlat van, akkor a kismegszakító old le, de ha engem ráz az áram, akkor a FI relé?

Az én válaszom:

„ A kismegszakító és a FI (vagy RCD - Residual Current Device) relé két különböző típusú védelmi eszköz az elektromos rendszerekben, és különböző veszélyekre és problémákra reagálnak. Lássuk, hogy mikor működik le ezek közül mindegyik: Kismegszakító: A kismegszakító elsősorban az áramkörök túlterhelése vagy rövidzárlata ellen nyújt védelmet. Amikor egy áramkör túlterhelődik vagy rövidzárlat következik be, a kismegszakító azonnal kinyílik, megszakítva az áramkört, és ezzel megakadályozva az esetleges tűzveszélyt és károkat. Példák: Ha egy hálózati készülék meghibásodása miatt rövidzárlat következik be, vagy ha túl sok elektromos berendezést csatlakoztattak egy adott áramkörhöz, a kismegszakító azonnal kinyílik. FI (RCD) Relé: Az FI relé a testáram (szivárgó áram) detektálására szolgál, és a testáram kiegyenlítetlenségére reagál. Ha a kimeneti áram és a visszatérő áram (azaz a testáram) nem egyenlő, az FI relé úgy érzékeli, hogy fennáll az áramnak egy olyan útja, amely nem halad keresztül a kijelölt vezetékeken. Ez azt jelzi, hogy az áram egy alternatív útvonalon halad a testen keresztül, például a testen vagy egy másik vezetőn keresztül a földbe. Példák: Ha egy személy érintkezik egy hibás elektromos készülékkel, és az áram átáramlik a testén, az FI relé észleli az egyensúlyhiányt, és azonnal kinyílik, lekapcsolva az áramot. Ez a típusú védelem megakadályozza az áramütéseket és véd a személyi sérülésektől. Összefoglalva, a kismegszakító főleg túlterhelés és rövidzárlat ellen nyújt védelmet, míg az FI relé a testáram egyensúlyhiányára reagál, és az áramütések ellen biztosít védelmet. Mindkét védelmi eszközt szigorúan a szakemberi előírásoknak megfelelően kell telepíteni és karbantartani.”

2024. febr. 3.

Teljesítménybővítés esetén mi a jobb, a 32 amper vagy 3x16 amper? Én ezekhez tök hülye vagyok...

Az én válaszom:

„A választás attól függ, hogy milyen elektromos készülékeket vagy rendszereket szeretnél táplálni a kibővített elektromos rendszeren. A számok a maximális áramerősséget jelzik, amelyet az elektromos rendszer biztosítani tud. 32 Amper: Ha az elektromos rendszered 32 amperes, akkor ez azt jelenti, hogy egyidejűleg akár 32 amper áramot is szolgáltathat. Ez alkalmas lehet nagyobb teljesítményű háztartási készülékekhez, például egy erősebb sütőhöz vagy villanytűzhelyhez. 3x16 Amper: A "3x16 Amper" azt jelenti, hogy három fázison keresztül (L1, L2, L3) szolgáltatnak összesen 16 amper áramot. Ez olyan rendszerekhez lehet ideális, amelyek a háromfázisú táplálást igénylik, például egy háromfázisú elektromos motor vagy egy háromfázisú ipari berendezés. A választás függ attól, hogy milyen berendezéseket vagy rendszereket szeretnél csatlakoztatni az elektromos rendszerhez. Ha konkrét igényeid vannak, célszerű egy villanyszerelőt bevonni, aki meg tudja vizsgálni a jelenlegi rendszert, és a szükséges teljesítménybővítési lehetőségekről tanácsot adhat. A villanyszerelő képes kiértékelni az igényeidet, és javaslatokat tenni a legmegfelelőbb megoldásra a biztonságos és hatékony működés érdekében.”

2024. febr. 3.

Vettem egy air fryert, és ha használat közben bekapcsolom a vízforralót is, akkor a biztosíték lecsapódik a konyhában. Van erre megoldás? (Azon kívül, hogy ne használjam egyszerre...)

Az én válaszom:

„A biztosíték lecsapódása azt jelzi, hogy a konyhai elektromos rendszer túlterhelésnek van kitéve. Ez akkor fordulhat elő, ha egyszerre túl sok elektromos készüléket használsz, és a teljes terhelés meghaladja a biztosíték által meghatározott kapacitást. Néhány megoldás, amelyek segíthetnek: Más körzetekre osztani a terhelést: Ne használj nagy teljesítményű elektromos készülékeket egyszerre ugyanabban a körzetben. Próbáld meg a létesítményeket különböző aljzatokba csatlakoztatni. Erősített áramkör: Egy villanyszerelő segítségével fontolóra veheted a konyhában található biztosíték cseréjét egy erősebb verzióra, ami több terhelést bír el. Azonban mindig tanácsos szakember segítségét kérni ilyen változtatások előtt. Üzemeltetési idők szétválasztása: Próbáld szétválasztani a nagy teljesítményű készülékek üzemeltetési idejét. Például, ha az air fryert használod, akkor lehet, hogy érdemes kikapcsolni a vízforralót, és fordítva. Energiahatékonyabb készülékek használata: Vizsgáld meg, hogy az elektromos készülékeid energiahatékonyak-e. Egyes esetekben a modern és energiatakarékos készülékek kevesebb áramot fognak felvenni. Villanyszerelői felülvizsgálat: Ha a probléma folytatódik, ajánlott egy villanyszerelőt hívni, hogy vizsgálja meg a ház elektromos rendszerét. Lehet, hogy szükség van a vezetékek vagy az aljzatok cseréjére, vagy más javításokra lehet szükség. Mindig ügyelj arra, hogy a villanyszerelési munkákat szakember végezze el, és ne próbálj meg olyan változtatásokat eszközölni, amelyekre nincs megfelelő szaktudásod. Az elektromos biztonság kiemelten fontos, és csak a megfelelő szakemberrel kell végeztetni.”

2024. febr. 3.

1 kW hány watt? Úgy értem, ha a porszívóm 1700 w, akkor az hány kW?

Az én válaszom:

„1 kilowatt (kW) 1000 wattot jelent. Tehát 1 kW egyenlő 1000 wattal. A "kilo" előtag a mértékegységet ezerrel szorozza meg, így egy kilowatt ezer wattot reprezentál.”

2024. febr. 3.

Milyen hátrányai lehetnek az elektromos padlófűtésnek? Rengeteget olvasni arról, miért szipi szuper, de ezeket mind olyan cégek írják, akik az elektromos padlófűtés telepítéséből élnek. Érdekelne, hogy tényleg olyan jó-e vagy mikre érdemes odafigyelni, amiről nem szoktak beszélni...

Az én válaszom:

„Az elektromos padlófűtésnek számos előnye van, de természetesen vannak hátrányai is, amelyeket fontos figyelembe venni a döntés előtt. Íme néhány hátrány, amelyeket érdemes szem előtt tartani: Üzemeltetési költségek: Az elektromos áram általában drágább, mint más fűtési források, például a gáz vagy az olaj. Emiatt az elektromos padlófűtés hosszú távon magasabb üzemeltetési költségekkel járhat. Telepítési költségek: A telepítés költségei lehetnek magasabbak, különösen nagy területeken vagy meglévő padlóburkolatok cseréjével járó esetekben. Lassabb fűtési idő: Az elektromos padlófűtés lassabban melegszik fel, mint például a radiátorok vagy a fűtőtestek. Ennek eredményeként a felmelegedési idő hosszabb lehet. Függés a villamos hálózattól: Elektromos padlófűtés esetén fontos a megfelelő elektromos rendszer rendelkezésre állása. Ha a villamos hálózat megbízhatatlan vagy túlterhelt, akkor az elektromos padlófűtés hatékonysága csökkenhet. Nincs hűtési lehetőség: Az elektromos padlófűtés rendszerint csak fűtésre szolgál. Ha nyáron hűtést is szeretnél, más rendszerekre lesz szükség, például klímaberendezésekre. Karbantartási kihívások: Bár az elektromos padlófűtés általában kevés karbantartást igényel, a meghibásodások vagy problémák esetén a javítások bonyolultabbak lehetnek, és szakértelmet igényelhetnek. Korlátozott fűtési terület: Az elektromos padlófűtés hatékonysága főként az alatta lévő burkolattól függ. Ha vastag szőnyeg vagy más szigetelő anyagok vannak a padlón, akkor csökkenhet a fűtés hatékonysága. Mindezek ellenére az elektromos padlófűtés számos előnnyel is jár, például egyenletes hőeloszlás, könnyű telepítés, nincs látható fűtőtest, és nincs levegőáramlás, ami allergiásoknak is előnyös lehet. Az optimális döntéshez fontos megfontolni a saját igényeidet, a lakásod jellemzőit, és mérlegelni a hosszú távú költségeket és a kényelmi tényezőket.”

2024. febr. 3.

Ha a megvásárolt tűzhelyemen a gázfőzőlapból kijövő elektromos vezetéken nincs villásdugó, akkor a tűzhely bekötéséhez gázszerelő mellett villanyszerelőt is hívnom kell???

Az én válaszom:

„Igen, ha a tűzhely elektromos vezetéke nincs ellátva villásdugóval, akkor a bekötéshez szükséges egy villanyszerelő bevonása is. A gázszerelő a gázcsatlakozásért és a tűzhely gázüzemű részéért felelős, míg a villanyszerelő az elektromos bekötést végzi. A tűzhelyek gyakran két különálló részből állnak: a gázüzemű főzőlappal és az elektromos sütővel vagy főzőlappal. Mindkét részhez külön gáz- és elektromos bekötésre van szükség. A gázszerelő: Felülvizsgálja és biztonságosan beköti a gázcsatlakozást. Ellenőrzi a gázszivárgást és a gázüzemű részek megfelelő működését. A villanyszerelő: Elvégzi az elektromos bekötést, például a készülék elektromos vezetékeinek csatlakoztatását a villamos hálózathoz. Biztosítja, hogy a megfelelő feszültség és áramellátás álljon rendelkezésre a tűzhely elektromos részéhez. Mindkét szakemberre szükség van annak érdekében, hogy a tűzhely mind az elektromos, mind a gázcsatlakozások biztonságosak és megfelelőek legyenek. A helyes bekötés alapvetes fontosságú a biztonságos és hatékony működés érdekében, ezért mindig tanácsos szakembereket bevonni ebben az folyamatban.”

2024. febr. 3.

Azt szeretném kérdezni, hogy a földelési ellenállás mérésére rendszeres időközönként szükség van-e, és ha igen, milyen időközönként?

Az én válaszom:

„ A földelési ellenállás mérése fontos eleme az elektromos rendszerek és berendezések biztonsági ellenőrzésének. A földelési ellenállás azt mutatja meg, mennyire hatékonyan kötődik a rendszer vagy berendezés a földhöz. A megfelelő földelési rendszerrel biztosítható, hogy az elektromos hálózatok biztonságosan működjenek. A földelési ellenállás mérése szükséges lehet a következő esetekben: Biztonság: A földelési ellenállás mérése segít megállapítani, hogy az elektromos rendszer vagy berendezés megfelelően van-e földelve. Jó földelési rendszer biztosítja a rövidzárlatok és a túlfeszültségek elleni védelmet. Jogszabályi követelmények: Sok ország és iparági szabvány előírja, hogy bizonyos elektromos rendszerek és berendezések rendelkezzenek megfelelő földelési ellenállással. Az előírások betartásával biztosítható a biztonság és a jogi megfelelőség. Védőföldelés ellenőrzése: Az elektronikus berendezések és gépek megfelelő működéséhez szükség van a megfelelő védőföldelésre. A földelési ellenállás mérése ezt ellenőrzi. Esetleges problémák azonosítása: A rendszeres földelési ellenállás mérések segíthetnek azonosítani a földelési rendszerben vagy berendezésben fellépő problémákat, például csatlakozási hibákat vagy szennyezést. Egészségügyi és ipari környezetek: Az egészségügyi és ipari környezetekben, ahol a biztonság kiemelten fontos, rendszeres földelési ellenállás mérése szükséges a folyamatos és megbízható működés érdekében. A földelési ellenállás mérést általában megelőző karbantartási intézkedésként végzik, és a méréseket rendszeres időközönként ismétlik meg. Ez hozzájárul a biztonság fenntartásához és az elektromos rendszerek megbízható működéséhez. Az eredményeket összehasonlíthatják az alkalmazható szabványokkal vagy előírásokkal, és szükség esetén korrekciókat lehet alkalmazni a földelési rendszer javítása érdekében.”

2024. febr. 3.

Vannak olyan villamos vezeték típusok, amik kifejezetten kültéri vagy speciális környezeti körülmények között történő telepítésre vannak kifejlesztve, például kültérre vagy vizes helységekbe? És ha igen, ezeket használják lakossági körben is vagy inkább csak ipari körülmények közt?

Az én válaszom:

„Igen, különböző villamos vezeték típusokat terveztek és alkalmaznak különféle körülményekhez és alkalmazásokhoz. Az alábbiakban néhány olyan speciális körülményt és a hozzájuk tartozó villamos vezeték típusokat mint például : Magas hőmérséklet: Szilikonizált vezetékek: Jó hőállósággal rendelkeznek, így alkalmazhatók olyan környezetekben, ahol magas hőmérsékletnek vannak kitéve. Alacsony hőmérséklet: Teflon bevonatú vezetékek: Jól teljesítenek alacsony hőmérsékleteken, és ellenállnak a hidegnek. Vízállóság: Vízálló vezetékek: Ezeket gyakran használják kültéri alkalmazásokban vagy olyan területeken, ahol a vezetékeknek ki vannak téve nedvességnek vagy víznek. Veszélyes anyagokkal való érintkezés: Hőálló, vegyszerálló vezetékek: Például, vegyi anyagokkal dolgozó ipari környezetekben alkalmazzák ezeket a vezetékeket. Nagyfeszültségű alkalmazások: Vezetők: A magas feszültségű területeken használt vezetékek, amelyek megfelelnek a magas feszültségű elektromos rendszerek specifikációinak. Tűzállóság: Tűzálló vezetékek: Olyan környezetekben használatosak, ahol a tűzveszély elkerülése érdekében tűzállóság szükséges. Frekvenciamenetes alkalmazások: Koaxiális kábelek: A koaxiális kábeleket gyakran alkalmazzák rádiófrekvenciás vagy más frekvenciamenetes alkalmazásokban. Szabványoknak való megfelelés: Specifikus szabványoknak megfelelő vezetékek: Például, az orvostechnikai környezetben speciális vezetékeket alkalmaznak, amelyek megfelelnek a szabványoknak és egészségügyi előírásoknak. Fontos a megfelelő vezetéktípus kiválasztása az adott alkalmazás speciális követelményei és körülményei alapján, hogy biztosítsuk a biztonságot és a hatékony működést. Az építési előírások, az iparági szabványok és az alkalmazási igények mind hozzájárulnak a megfelelő vezetéktípus kiválasztásához.”

2024. febr. 3.

mi a különbség a wago és a csoki (vezeték összekötő) használata között? melyik a jobb?

Az én válaszom:

„A Wago és a csoki mindkettő olyan eszközök, amelyeket vezetékek összekötésére használnak az elektromos rendszerekben. Azonban van néhány különbség a két típus között. Csatlakozási mód: Wago: Rugalmas csatlakozási módokat kínál, például karimás csatlakozókat vagy rugalmas fém ujjakat, amelyek megkönnyítik a vezetékek beillesztését és kivezetését. Csoki: A csokicsatlakozók hagyományosan csavarral vannak rögzítve, ami a vezetékeket a csatlakozóhoz rögzíti. Használati kényelem: Wago: A Wago csatlakozók gyors és egyszerű összeszerelést tesznek lehetővé. Csavarhúzó nélkül is könnyen használhatók. Csoki: A csoki csatlakozók könnyen alkalmazhatók, de némi időt igényelhet a csavarok meghúzása és a vezetékek megfelelő rögzítése. Védelem: Wago: Néhány Wago modell beépített biztonsági mechanizmusokkal rendelkezik, amelyek megakadályozzák a vezetékek véletlen kihúzását vagy más hibákat. Csoki: A csokicsatlakozók általában kevesebb beépített védelmi funkcióval rendelkeznek. Térhasználat: Wago: A Wago csatlakozók kisebb helyet igényelhetnek, és egyes modellek lehetővé teszik több vezeték egyidejű csatlakoztatását. Csoki: A csokicsatlakozók általában nagyobbak, és kevesebb vezetéket képesek kezelni. A választás a konkrét alkalmazás és preferenciák függvénye. Mindkét típusnak vannak előnyei, és a döntés attól függ, hogy milyen célra használod, milyen könnyen szerelhetővé és karbantarthatóvá szeretnéd tenni a vezetékcsatlakozásokat.”

2024. febr. 3.

Fogalmam sincs, mi a különbség az elmű regisztrált villanyszerelő és a "sima" között. Vettünk egy panelt, és át akarjuk húzatni a vezetékeket. Ehhez elmű regisztrált villanyszerelőt kell kérnem, vagy nem szükséges?

Az én válaszom:

„Szia Bianka ! Nem kell hozzá regisztrált szerelő ! Ha pedig esetleg a ház elektromos hálózatához keresel szakembert keres fel nyugodtan ! ”

2023. okt. 12.

Sziasztok! Még egy kérdés. Mi a reális ára a villanybojler vízkőtelenítésnek? 120 literes Hajdú bojlerem van és kaptam egy 55 ezer forintos árajánlatot, plusz kiszállás, amit kissé sokallok, de fogalmam sincs, mi manapság a villanybojler vízkőtelenítés árban a reális. Segítsetek!

Az én válaszom:

„Üdvözlöm Zsófia ! Személy szerint mi 30 ezer Ft -ért szoktuk csinálni ! ”

2023. aug. 23.