Ügyvéd
Dr Tari-Szónoky Gabriella
Ügyvéd
Referenciáim
Értékeléseim
Válaszaim
Több mint 10 éve elévült tartózást terheltek most az ingatlanomra, ami árverés alá került. Jogtalan végrehajtás címen perelhetem-e a végrehajtót?
Az én válaszom:
„Kedves Imola! A végrehajtási jog is 5 év alatt évül el, mint az alap követelés, tehát ahhoz, hogy a végrehajtási jog elévüljön lennie kell legalább egy 5 éves időtratamnak, mikor a végrehajtó nem foganatosított semmilyen végrehajtási cselekményt (azaz nem keresett meg semmilyen szervet, nem írt levelet stb.). Ha van ilyen 5 éves időszak, akkor a végrehajtási jog elévült. Ebben az esetben végrehajtás megszüntetése iránti nem peres kérelmet kell beadni a bíróságra, és ha a végrehajtást kérő hozzájárul, akkor a bíróság megszüntetheti a végrehajtást. Ha a végrehajtást kérő nem fogadja el a megszüntetési kérelmet, akkor a bíróság a nemperes kérelmet elutasítja. Ebben az esetben végrehajtás megszűntetése iránti pert kell indítani a bíróság előtt a végrehajtást kérő ellen. Ez már egy peres eljárás. Nem a végrehajtó ellen kell beadni bármit hanem a végrehajtást kérővel szemben. A fenti eljárások és kérelmek szakszerű és eredéményes megírása, a keresetlevél elkészítése és a peres eljárásban hatékony képviselet ellátásra célszerű ügyvédet igénybe venni. Dr. Tari-Szónoky Ügyvédi Iroda Dr. Tari-Szónoky Gabriella ügyvéd”
2024. nov. 28.
Közeli rokonnak szeretnék kölcsönt adni. A kölcsön szerződés elkészítésekor, mire kell figyelnem, mi kerüljön bele, ha több millió forintról van szó?
Az én válaszom:
„Kedves Bianka! A kölcsönszerződésnek az alábbi lényeges körülményeket kell tartalmaznia: szerződő felek neve szenélyi adatai (születési hely idő, anyja neve, lakcíme)., kölcsön összege, átadás időpontja, kamat mértéke, visszafizetés határideje. Dr. Tari-Szónoky Gabriella ügyvéd”
2024. nov. 22.
Garázs bérlés esetén szükséges-e ügyvéd által készített bérleti szerződés, vagy elegendő egy egyszerű, írásos megállapodás a felek között?
Az én válaszom:
„Kedves Barnabás! Garázs bérleti szerződést nem kötelező ügyvéd által ellenjegyzett okiratba foglalni. Ilyen kötelezettség csak az ingatlan adásvételi szerződés vagy cégalapítás esetén van. Mindenképpen foglalják írásba a bérelti szerződést, amiről nem rendelkeznek a szerződésben arra a péogári törvénykönyv szabályai lesznek irányadóak. Érdemes azonban a szerződés megkötése előtt ügyvéddel konzultálni és tisztában lenni a jogaival és átbeszélni a szerződés felmondására, megszűnésére vonatkozó szabályokat. Dr. Tari-Szónoky Gabriella ügyvéd”
2024. nov. 22.
Az unokahúgomra szeretném hagyni az ingatlanomat. A végrendelet írása történhet-e kézzel vagy ügyvéd közreműködése szükséges. Esetleg, van más lehetőség a végrendelet megírására?
Az én válaszom:
„Kedves Ferenc! A végrendeletet nem kötelező ügyvéd által ellenjegyzett okiratba foglalni, de ajánlott azért jogi képviselő segítségét igénybe venni, mert a végrendelet érvényességének nagyon szigorú alaki kellékei vannak, amelyek ha nincsenek meg a végrendelet megtámadható és érvénytelen, azt az örökösök a hagyatéki eljárásban a közjegyző előtt sérelmezhetik.Lehetőség van ügyvéd által készített végrendeletet a magyar ügyvédi kamarában kezelt végrendeleti letéti nyilvántartásba venni, ez megakadályozza azt a körülményt, hogy a végrendelet elvesszen vagy ne kerüljön elő a hagyatéki eljárásban. Az örökhagyó által saját kézírással írt végrendelet is érvényes lehet, két végrendeleti tanú kell rá, ha megfelel a jogszabályi alaki és tartalmi követelményeknek. Dr. Tari-Szónoky Gabriella ügyvéd Ha saját maga ír”
2024. nov. 22.