Zsilinszky Pál
Zsilinszky Pál

Kertész

0
Megbízás

2 nappal ezelőtt volt itt.

Kiszállok Bordány teljes területén

Zsilinszky Pál

Kertész

A Kertészeti Egyetemen végeztem dísznövény szakon. 25 éve foglalkozom kertépítéssel Gödöllő-Veresegyház-Vác-Fót-Dunakeszi térségében. Családi házak kertjeit csinálom a leggyakrabban. Vállalok új kerteket és felújítást is, metszést, szaktanácsadást. Növényorvosként permetezést is vállalok. Maximum 1-2 emberrel dolgozom. Számlaképes vagyok cégek számára is.
Mutass többet

Áraim

Referenciáim

Tetszenek a referenciáim? Kérj tőlem ajánlatot , hogy kiderüljön nálad mennyibe kerülne a munka.

Válaszaim

Tavaly ültettem egy citromfát a kertbe, és bár nyáron szépen fejlődött, ősszel elkezdtek lehullani a levelei, majd teljesen elszáradt. Nem tudom, hogy a talajjal volt gond, vagy esetleg az öntözéssel, de nagyon szeretném újra megpróbálni. Tudnátok segíteni, hogy a citromfa milyen földet igényel? Úgy tudom, hogy a jó vízáteresztő, enyhén savas kémhatású, homokos-vályogos talaj lenne a legjobb. Lehetséges Magyarországon szabadban nevelni citromfát, vagy máshogy kellett volna gondoznom ősszel és télen?

Az én válaszom:

„Az igazi ehető citrom elég igényes ami inkább a klímában mutatkozik meg nem a talajban. Ablak alatt, fal mellett, védett helyen érdemes csak megpróbálkozni a kiültetétével és akkor lehet esély, hogy pár évig megmarad, de számolni kell vele, hogy nem lesz hosszú életű, mert egy-egy nagyobb fagy előfordulhat. Inkább csak nyáron érdemes kinnt tartani. Télen enyhén világos, hűvös helyen kell tartani (8-15 C) és csak néha öntözni. Legyen elég páratartalom, amit más növényekkel együtt vagy párologtatóval érhetünk el. Nem szereti ha mozgatják, ettől szokott a levele lehullani. A vadcitrom (Poncirus trifoliata) mindenhol áttelel, -20 C-ot is elbír, de nem ehető. Ezt lehet látni sok helyen ősszel tele apró sárga citromokkal. Az idén különösen jól érezte magát a hosszú meleg nyáron és sokat termett.”

2025. jan. 7.

Sziasztok, gyep gyomirtására van olyan tippetek, ami nem károsítja a gyepet és hosszútávú megoldást nyújt?

Az én válaszom:

„Az előttem szóló Ujvári Virág korrekt válaszához annyit tennék hozzá, hogy az egyszikűeket (fűhöz hasonló vékony levelűek) nem fogod tudni teljesen kiirtani vegyszerrel. (Ezek a szerek különben is elég veszélyesek és nem gyepre szól az engedélyük.) Tökéletes megoldás csak a talajcsere vagy esetleg 5-10 cm gyommentes talaj ráterítés és újrafüvesítés. A kétszikűekkel (szélesebb levelűek) nem lesz gondod, Gyomstop és hasonló legális szerekkel kezelhetők. Üdv: Zsilinszky Pál”

2025. jan. 2.

A kertünk régen parkolóként szolgált, így a talaj nagyon kemény. A füvesítés előtti talaj előkészítés során adódott gondom, próbáltam gyeptrágyával és gyephengerrel is, de csak kisebb foltokban maradt meg mindig a fű. Már megtörtem a talajt, amennyire tudtam: most akkor érdemes talajlazító géppel még tovább dolgoznom, vagy a kulcs a humuszos föld belekeverésében van inkább?

Az én válaszom:

„Egyetértek az előttem szólókkal, hogy a legtöbb helyen minimális szakértelemmel is sikeres a füvesítés, de ha már probléma van akkor ne találgassunk, hanem helyszíni felmérést javaslok, mert nagyon sok oka lehet a sikertelenségnek. A működési területemen ez ingyenes. Üdv: Zsilinszky Pál, okl. kertészmérnök, növényorvos”

2025. jan. 1.

Szakmáim

Kertész megbízás