Szabó Csaba
Szabó Csaba

Kertész

0
Megbízás

2 nappal ezelőtt volt itt.

Kiszállok Nagycsány teljes területén

Szabó Csaba

Kertész

Többéves tapasztalattal és szenvedéllyel foglalkozom kertészeti szolgáltatásokkal, legyen szó kertek kialakításáról, gondozásáról vagy növényápolásról. Számomra minden kert egyedi, és célom, hogy az ügyfeleim elképzeléseit a lehető legszebben valósítsam meg. Fontos számomra a precíz, megbízható munka, valamint az, hogy mindig a legjobbat nyújtsam. Legyen szó évelő virágok ültetéséről, gyepápolásról, metszésről vagy növényvédelemről, számíthat rám. A fenntarthatóság és a környezetbarát megoldások különösen közel állnak hozzám, így igyekszem a természet adta erőforrásokat, például az esővizet, a lehető legjobban kihasználni. Ha Ön is szeretné, hogy kertje rendezett, virágzó és gondosan ápolt legyen, örömmel segítek! Keressen bizalommal, és tegyük együtt gyönyörűvé a környezetét!
Mutass többet

Válaszaim

Egy rózsakertben mennyi mulcs kell egy négyzetméterre, hogy hatékonyan védje a növényeket a hidegtől? Milyen vastagság az ideális, hogy ne ártson a növények

Az én válaszom:

„Általában egy négyzetméterre 5-7 cm vastag mulcsréteg ajánlott, attól függően, hogy milyen típusú növényeket szeretne védeni és milyen céllal használja a mulcsot. Egy ilyen vastagság megfelelően megakadályozza a gyomnövekedést, segít a talaj nedvességtartalmának megőrzésében és hőmérsékletének szabályozásában. A pontos mennyiséget könnyen kiszámolhatja: 1 négyzetméterre körülbelül 50-70 liter mulcs szükséges, ha 5-7 cm-es vastagságot szeretne elérni. Természetesen, ha kisebb növények vagy finomabb mulcs esetében vékonyabb réteget alkalmaz, a mennyiség is kevesebb lesz. Fontos, hogy a mulcsot egyenletesen terítse szét, és ügyeljen arra, hogy ne érjen közvetlenül a növények szárához, hogy elkerülje a rothadást.”

2025. jan. 22.

Az esővízgyűjtő rendszerünkben időnként kellemetlen szag érezhető, pedig az esővíz elvezetés megfelelően van kialakítva. Mi lehet az oka ennek, és mit tehetnék, hogy a gyűjtött víz tiszta és szagtalan maradjon?

Az én válaszom:

„Az esővízgyűjtő rendszerben kialakuló kellemetlen szag több tényezőre vezethető vissza. Az egyik leggyakoribb ok, hogy a gyűjtött vízbe szerves anyagok, például falevelek, ágak, pollen vagy madárürülék kerülnek, amelyek bomlásnak indulnak a tartályban. Ez különösen igaz, ha a tartály nem teljesen zárt, vagy a szűrőrendszer nem működik megfelelően. A kellemetlen szag elkerülése és a víz tisztaságának megőrzése érdekében az alábbi lépéseket javaslom: Rendszeres tisztítás: Ellenőrizze és tisztítsa meg a gyűjtőrendszert, különösen az ereszcsatornákat és a szűrőket. Távolítsa el a leveleket, törmelékeket, amelyek bekerülhetnek a vízbe. Tartály fedése: Győződjön meg róla, hogy a tartály teljesen zárt, így megelőzheti a további szennyeződések, illetve rovarok, például szúnyogok bejutását. Szűrőrendszer javítása vagy telepítése: Amennyiben még nincs szűrőrendszer a vízgyűjtő tartály előtt, érdemes felszerelni egy levélszűrőt vagy üledékszűrőt. Szellőztetés: Biztosítson megfelelő szellőzést a tartályban, ha az lehetséges, hogy a víz ne álljon be, és az anaerob folyamatokat elkerülhesse. Baktériumok vagy algaölő szerek: Ha szükséges, természetes algaölő szert (például réz-szulfátot) vagy bio-baktérium kultúrákat is alkalmazhat, amelyek segítenek a szerves anyagok lebontásában anélkül, hogy károsítanák a környezetet. Ezek az egyszerű lépések segítenek abban, hogy a gyűjtött esővíz tiszta, szagtalan és használatra kész maradjon. Ha a probléma továbbra is fennáll, érdemes szakemberrel konzultálni a rendszer esetleges hibáinak feltárása érdekében.”

2025. jan. 22.

Hallottam, hogy jót tesz a savanyú talajt kedvelő növényeknek, de nem vagyok biztos benne, hogy melyikekhez a legjobb. Melyik növény szereti a kávézaccot?

Az én válaszom:

„Valóban, a kávézacc remek természetes talajjavító, különösen a savanyú talajt kedvelő növények számára. Azok a növények, amelyek alacsony pH-jú talajban érzik jól magukat, kifejezetten meghálálják a kávézacc használatát. Ilyenek például az azáleák, a rododendronok, a hortenzia (különösen a kék virágú változat), a kaméliák, a páfrányok, valamint az áfonya. Érdemes azonban mértékkel alkalmazni, és nem közvetlenül a növények gyökereire szórni, hanem inkább a talajba dolgozni, vagy komposztálni, mielőtt kijuttatná. A kávézacc nemcsak savanyítja a talajt, hanem értékes tápanyagokat is biztosít, például nitrogént, amely elősegíti a növények egészséges növekedését. Ezzel együtt figyeljen arra is, hogy ne használja túlzott mennyiségben, mert ez akár kedvezőtlen hatással is lehet a növényekre.”

2025. jan. 22.

Mikor ültessünk évelő virágot, ha azt szeretnénk, hogy a lehető legjobban megeredjenek és szépen fejlődjenek? Gondolok itt sásliliomra, bazsarózsára, díszhagymára. Tavasszal vagy ősszel érdemes elvetni őket?

Az én válaszom:

„Az évelő virágokat, mint például a sásliliomot, bazsarózsát vagy díszhagymát, legideálisabb ősszel ültetni. Az őszi ültetés előnye, hogy a talaj a nyári meleg után még kellően átmelegedett, ami segíti a gyökérzet gyors fejlődését. Emellett az őszi időjárás alacsonyabb hőmérséklete és gyakoribb csapadéka is optimális környezetet teremt a növények megeredéséhez. Így tavasszal a növények már megerősödött gyökérzettel indulnak fejlődésnek. Amennyiben tavasszal kívánja elültetni ezeket a virágokat, érdemes megvárni, hogy a talaj hőmérséklete elérje a megfelelő szintet, és a fagyveszély elmúljon. A frissen ültetett növényeket az első néhány hétben rendszeresen öntözni kell, mivel tavasszal általában kevesebb természetes csapadék áll rendelkezésre. Bármelyik időpontot is választja, rendkívül fontos, hogy a talajt gondosan előkészítse. A laza, tápanyagban gazdag és jó vízelvezetésű föld ideális ahhoz, hogy a növények szépen fejlődjenek és kertjét ékesítsék.”

2025. jan. 22.

Szakmáim

Kertész megbízás