Fogadok munkát
Simon lászló
Simon lászló

Kertész · Kertépítés · Öntözéstechnika

4
Megbízás

12 órával ezelőtt volt itt.

Kiszállok Harkakötöny teljes területén

Simon lászló

Kertész · Kertépítés · Öntözéstechnika

Kertépítés,Sövények vágása,gyepszőnyeg,füvesítés,gyepszellőztetés.Öntözés.
Mutass többet

Áraim

Referenciáim

Tetszenek a referenciáim? Kérj tőlem ajánlatot , hogy kiderüljön nálad mennyibe kerülne a munka.

Értékeléseim

Ajánlatkérő
Kertész · Pontosan érkezett, a végén összecsapta a munkát. Csak egyszer hengerelte le a telepített gyepszőnyeget.
Ajánlatkérő
Kertész · Minden rendben volt!
Szaki válasza:
Köszönöm az értékelését.
Tartozz Te is az értékelőim közé! Most kérj tőlem ajánlatot.

Válaszaim

Hallottam, hogy jót tesz a savanyú talajt kedvelő növényeknek, de nem vagyok biztos benne, hogy melyikekhez a legjobb. Melyik növény szereti a kávézaccot?

Az én válaszom:

„A kávézacc az foszfor, kálium, kalcium, magnézium, nitrogén, kén. Tartalmaz. A szárazságtűrő növények nem kedvelik. Azok a növények amik kedvelik,de a zaccot nem töményként szabad kiszórni. örökzöldek, fák kála, oroszlánszáj, hortenzia, gyöngyvirág, rododendron, írisz, büdöske, páfrány, gyep, nefelejcs, aloe vera, hibiszkusz, százszorszép, rózsa.”

2025. jan. 22.

Melyik típusú/márkájú gyepszőnyeget ítélitek a legjobbnak tartósság szempontjából?

Az én válaszom:

„Erre a kérdésre nehéz válaszolni.Ez az adott időjárás viszontagságtól,vagy épp a tulajdonos mennyi energiát fektet bele,vágás,műtrágyázás,szellőztetés és megefeleő víz mennyiség neki ami hónapról hónapra változik.”

2024. okt. 27.

Árnyéktűrő balkonnövényt tudtok javasolni?

Az én válaszom:

„Begóniák, virágcsalán, kerek repkény, törpe nebáncsvirág, fukszia.”

2024. máj. 27.

A gyepünkön megjelent sárga foltokat először gyeptrágyával kezeltük, de semmi sem változott, sőt, mintha még több is lett volna. Ráadásul észrevettük, hogy a kutyánk gyakran azon a területen pisil, ahol a foltok a legsárgábbak. Most azon gondolkodunk, hogy gyep felülvetéssel próbálnánk helyrehozni a problémát, de nem vagyunk biztosak benne, hogy ez elegendő lenne. Vagy csak az újrafüvesítés működhet? Mit javasoltok, hogyan lehetne tartósan megszabadulni a sárga foltoktól?

Az én válaszom:

„Elsőnek mindenképpen a kutyával kell kezdeni...ahogy tartja a mondás...vagy szép gyep vagy kutya...a kettő nem passzol.szerintem így felesleges bármit is csinálni...a kutya pisi ugyan ezt fogja tenni a továbbiakban.”

2024. nov. 29.

Érdemes fűszőnyeget lerakni egy új kertben vagy inkább a magról vetést javasoljátok? Melyik tartósabb megoldás hosszú távon? Mik a fűszőnyeg előnyei és hátrányai a sima vetett fűvel szemben?

Az én válaszom:

„Üdvözlöm. A Füvesítés egy olcsobb megoldás,viszont a gaztűrése is kevesebb.a vetést követően napi szinten kell kelesztő öntözést végezni.A késöbbiekben meg lehet hogy nem lesz egybefüggő a gyep,ezt fűmagpótlással lehet kezelni.Sok sok gondoskodást igényel.A gyeptégla(gyepszőnyeg) drágább bekerülési költség,de egyből szép látványt tár elénk.A gondozás itt sem elhanyagolható,de a gazzal szebben ellenállóbb mivel ez már egy kifejlett gyökér rendszerrel rendelkezik.Az öntözés mind 2 nél nagyon fontos.Célszerű kútról locsolni. Üdvözlettel Simon László”

2024. nov. 22.

Jónapot! Fűnyírási tilalom Magyarország területén minden településre egységes vagy eltérő? Mikor tilos füvet nyírni?

Az én válaszom:

„füvet nyírni csak hétköznap reggel 7 és este 20 óra között szabad, szombatonként reggel 9 és 12 óra között, vasárnap és ünnepnapokon pedig tilos. Azonban ez csupán az általános szabályozás, és az önkormányzatok szabadon eltérhetnek ettől.”

2024. okt. 2.

Elmentünk nyaralni, az öntöző bekrepált, a fű kiégett. Mit tehetek ilyen esetben? Helyrehozható a kiégett fű? Segítsetek!

Az én válaszom:

„Attól függ mennyire száradt ki...próbáld sok vízzel...minden nap reggel is és este is...de nem 100%”

2024. aug. 8.

Elkezdett kivirágozni a barackfám, pedig még nem metszettem meg. Akkor most már ne is tegyem? Lehet virágzás közben vagy után még metszeni?

Az én válaszom:

„Az öreg őszibarack metszése nagyon fontos feladat, ugyanis az idős részek nem fognak megfelelő módon teremni számunkra. Az elöregedett oldalágakat, vázágakat vágjuk le, ezzel adjunk teret a fiatal, energiával teli, termőképes hajtásoknak! Elsőre radikális megoldásnak tűnhet az őszibarack ifjító metszése, ám a fa idővel meghálálja. Az őszibarack vonzza a kártevőket és a kórokozókat. Gyakori őszibarack kártevők a pajzstetvek és a levéltetvek, a takácsatka és a gubacsatka is. Az őszibarack fa metszése tavasszal, közvetlenül virágzás előtt, vagy az alatt történik ugyanúgy, mint más csonthéjas gyümölcsök esetében (meggy, szilva, cseresznye, kajszi). Az őszibarack metszése nyáron is történhet, ennek a metszésnek a célja a korona alakítása, karbantartása. Fontos, hogy már a fiatal őszibarack facsemete megvásárlásakor, elültetésekor eldöntsük, milyen formájú koronát szeretnénk. A csonthéjas gyümölcsök esetében a váza/katlan alakú koronát tartják a legideálisabbnak, ám sokan nem szívesen rugaszkodnak el az almatermésű gyümölcsfáknál megszokott sudaras kialakítástól. Mindkét típus előnyös lehet, de figyeljünk oda az őszibarack metszése során arra, hogy mindent szakszerűen csináljunk!”

2024. márc. 1.

Szakmáim

Kertész megbízás Kertépítés 1 megbízás Öntözéstechnika 0 megbízás