![Nyári Juli](https://storage.googleapis.com/joszaki-profile-photos-v2/1135419_112.jpg 112w, https://storage.googleapis.com/joszaki-profile-photos-v2/1135419_128.jpg 128w, https://storage.googleapis.com/joszaki-profile-photos-v2/1135419_192.jpg 192w, https://storage.googleapis.com/joszaki-profile-photos-v2/1135419_256.jpg 256w, https://storage.googleapis.com/joszaki-profile-photos-v2/1135419_336.jpg 336w, https://storage.googleapis.com/joszaki-profile-photos-v2/1135419_448.jpg 448w)
Pszichológus
Nyári Juli
Pszichológus
Áraim
Élményterápia
Értékeléseim
Válaszaim
Kedves pszichológusok! Egy 3 éves párkapcsolatban élek, ami elképesztően kimerítő számomra, de nagyon szeretem a páromat. Rendszeresen alkalmaz érzelmi manipulációt, folyton lelkiismeret-furdalást kelt bennem, ha valami nem úgy történik, ahogyan az neki tetszik. Végül eljutott egy olyan szintre, hogy kivizsgáltassa magát klinikai szakpszichológus és pszichiáter által, majd megkapta a nárcisztikus személyiségzavar diagnózist. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan oldható meg a nárcisztikus személyiségzavar kezelése? Gyógyítható egyáltalán? Mennyire lehet javítani a tüneteken?
Az én válaszom:
„Kedves Ildikó! A kérdés igazán, hogy Ön hogyan érzi magát és hogy ez az állapot, ebben a kapcsolatban kielégítő-e Ön számára. A párja személyiségzavara egy állapot, nem betegség és így nem is gyógyítható. Javaslom a saját érzéseit, vágyait vegye figyelembe. Mérlegelje, hogy mennyit ér Önnek ez a kapcsolat, mennyire érzi boldognak magát benne, milyen jövő várhat Önre egy ilyen kapcsolatban. Valójában ilyen kapcsolatra vágyik?”
2025. febr. 6.
A barátnőmet évek óta pánikzavarral kezelik, szed gyógyszert, illetve terápiára is jár. Általában nagyon szépen tudja menedzselni, azonban most egy nehéz időszakon megy keresztül, és sűrűbben jelentkeznek a rohamok. Én a párjaként hogyan tudok neki segíteni pánikroham esetén? Létezik bármilyen figyelemelterelő technika?
Az én válaszom:
„Kedves Ákos! Javasolnám, hogy kérjen konzultációt a barátnője terapeutájától, természetesen a barátnője hozzájárulásával. Egészen biztos, hogy a szakember segítséget nyújthat abban, hogy hogyan tudja támogatni a társát a pánikrohamok esetében. A sűrűbben jelentkező rohamok jelzik, hogy a háttérben meghúzódó problémák feldolgozása nem sikerült eddig még. Mélyítené a kapcsolatukat, ha ezekről a problémákról megpróbálnának beszélgetni. Próbálja elérni, hogy a társa mondja el, hogy mi jelentene neki, ilyen helyzetben segítséget. Javíthat a helyzeten, ha kipróbálnák a párterápiát. Erősítheti a kapcsolatukat, az együttműködést, a másik működésének megismerését. ”
2025. febr. 6.