Gipszkarton szerelés
Nagy Máté Előd
Gipszkarton szerelés
Áraim
Gipszkarton álmennyezet
Előtétfal/előtéthéj
Dobozolás
Gipszkarton válaszfal
Referenciáim
Értékeléseim
Válaszaim
Hello, az impregnált gipszkarton az a kék színű tábla, amit a fürdőkbe ajánlanak, vagy valami teljesen másról van szó? Milyen helyeken alkalmazzák az impregnált gipszkartont? Kell az nekem, ha a tetőtérbe akarok egy wc-t kialakítani?
Az én válaszom:
„Mivel tetőtérről van szó, szabvány szerint Önnek Tűzgátló-Impregnált építőlemezre lesz szüksége!!!”
2024. jan. 31.
Az alagsorban kialakított kis szobában megy el a vízvezetékcső, ami a ház felsőbb emeleteiről viszi le a szennyvizet a csatornába, és annyira hangosan zubog a víz, hogy zavaró ... szeretném valamivel hangszigetelni a csövet. Milyen megoldások léteznek erre? Segítsetek, kérlek!
Az én válaszom:
„Megfelelően épített gipszkarton dobozolással, szigeteléssel kb 10-15 dB-t lehet javítani.”
2024. jan. 30.
Ha nem éri közvetlenül víz (pl egy külső folyosó mennyezete), ti tennétek gipszkartont vagy inkább fával burkoltassam?
Az én válaszom:
„Ajánlom figyelmedbe a Glasrock X (Rigips) építőlemezt, időjárásálló!”
2024. jan. 29.
Gipszkartonoztatni szeretnék és gondoltam, lenne benne rejtett világítás is. Szükségem volna egy jó szakemberre, de nem tudom, kit kell előbb felkeresnem a gipszkartonost vagy a villanyszerelőt? Mi a sorrendje a gipszkartonba rejtett világítás kivitelezésének?
Az én válaszom:
„Kedves Barnabás! A kivitelezésben mi ezt a sorrendet követjük: 1. A szárazépítő elkészíti a profilvázat (fém vagy fa) 2. A villanyszerelő elhelyezi a védőcsöveket >vezetékeket > kijelöli a kötődobozokat, aljzatokat, kapcsolókat stb... (Bizonyos esetekben földeli a fém szerkezetet.) 3. A szárazépítő felhelyezi az építőlemezeket, azokban kialakítja a kapcsolók, dobozok, aljzatok helyét. (Hézagerősítés, bandázsolás.) 4. A villanyszerelő beköti az elektromos berendezéseket. 5. Festés felületképzés. Üdvözlettel: Nagy máté Előd ”
2023. ápr. 20.
Tényleg lehet a gipszkartont simán a falra és a plafonra is felragasztani? Nem fog leesni? Mik az előnyei és a hátrányai annak, ha nem a szokásos módon profilokba van csavarozva? Ki vállal ilyesmit? olcsóbb így a gipszkarton felrakása, mint profillal? Vakolatlan falra is lehet, vakolás helyett gipszkartont ragasztani? Mit mérlegeljek a döntés előtt?
Az én válaszom:
„Kedves Boglárka! Létezik ez a fajta technika, szaknyelven "száraz vakolatnak" hívják. Előnyei: gyorsabban elkészül, mint a hagyományos vakolat; szép egyenletes felületet alakítható ki (helyes kivitelezés esetén) Hátrányok: a kialakított felületet helyiség magas lapokból kell ragasztani (ez itthon nehezen beszerezhető); a felület nem terhelhető : sem szekrény, sem burkolat; vizes helyiségekben nem alkalmazható. Ennél részletesebben is lehetne még taglalni, de úgy vélem ezek a szempontok már jó kiindulópontot adhatnak. Amennyiben ilyen munkákat szeretne, azt javaslom mindenképpen hagyatkozzon megbízható szakemberre. Üdvözlettel, Nagy Máté Előd”
2023. ápr. 19.