Fogadok munkát
Nagy-Lukács Gábor
Nagy-Lukács Gábor

Kertész

0
Megbízás

1 nappal ezelőtt volt itt.

Kiszállok Nagytarcsa teljes területén

Nagy-Lukács Gábor

Kertész

Kedves Érdeklődő, leendő Ügyfelem! Köszönöm, hogy megnézted az adatlapom! Kertészeti technikus, dísznövénykertész és parképítő vagyok. Nem divat kertész. Szakmai tudásomat kertészeti iskolában sajátítottam el, valamint a folyamatos tanulásomnak köszönhetem. Szeretem a szép kerteket. Minden esetben az élő növényeket, élő pázsitot, élő kertet részesítem előnyben! Sok kertet készítettem testvéremmel, még többet terveztünk, bármilyen kertépítési feladatot a legjobb tudásunk szerint végeztük. A tanácsadástól a tervezésen át, a teljes megvalósításig, minden területen tudunk segítséget nyújtani! Nézze meg munkálataink képes dokumentációit, keressen bizalommal! Előre egyeztetett időpontban a helyszínre érkezek, Budapesten belül díjmentesen. Felmérést követően, részletesen konzultálva, árajánlat formájában adjuk a vállalási árainkat! Várjuk szíves érdeklődését és megrendelését!
Mutass többet

Áraim

Referenciáim

Tetszenek a referenciáim? Kérj tőlem ajánlatot , hogy kiderüljön nálad mennyibe kerülne a munka.

Válaszaim

Nem vagyok biztos benne, hogyan zajlik pontosan a kerti csap téliesítése, de szeretném elkerülni a fagykárokat. Van valamilyen általános szabály, amit érdemes követni? Hőmérséklethez van kötve az elzárás időpontja? Szükséges lehet valamilyen extra szigetelést is alkalmazni?

Az én válaszom:

„Üdvözlöm, a fő szabály az, nem szabad megvárni a fagypont alá süllyedjen a külső hőmérséklet. A fagytalanítás, nem más, mint a csapból és a hozzá tartozó vízvezetékből a víz eltávolítása. Ha van alsó csap, akkor ott szokták leengedni, ha nincs, akkor a fővezeték elzárása után víztelenítik azt. ( kompresszorral, vákuumszivattyúval.) Remélem, tudtam segíteni Önnek! Üdv, NLG”

2024. dec. 11.

A kertünk régen parkolóként szolgált, így a talaj nagyon kemény. A füvesítés előtti talaj előkészítés során adódott gondom, próbáltam gyeptrágyával és gyephengerrel is, de csak kisebb foltokban maradt meg mindig a fű. Már megtörtem a talajt, amennyire tudtam: most akkor érdemes talajlazító géppel még tovább dolgoznom, vagy a kulcs a humuszos föld belekeverésében van inkább?

Az én válaszom:

„Üdvözlöm, a gyep létesítése során a legfontosabb a humuszban és tápanyagban gazdag felső réteg, mely a későbbi fűnövekedés alapját hordozza magában. A fűmag valóban ki fog kelni, de a tartós és hosszútávú növekedést, kizárólag az NPK klasszikus aránya fogja eredményezni. ( foszfor, kálium és nitrogén kombinációja) A jó és gazdag humuszos felső talajréteg sokat segít. Nemhiába az egyik legértékesebb felső talajszint, a gyepszintföld. Javaslom, hogy kellő talaj előkészítést fektessen a gyeplétesítés előtt, függetlenül attól, hogy gyepszőnyeg, vagy fűmagvetés majd a cél. Olajos és talajszennyezett terület esetén a felső talajréteg felszedése sem kizárt, bár nem hiszem, hogy a kertük része nyilvános parkoló lett volna, mindinkább arról lehet szó, hogy parkolt ott gépjármű, mely rendszeresen oda állt, így összetömörítve a talajt, betonszerű és kötött réteget létrehozva. Egy teljes talaj rotálás, érett marhatrágya, humuszban gazdag termőföld terítése, ha indokolt, sokat segít a szép pázsit létesítésében. Nem beszélve arról, hogy a rendszeres és pontos öntözés elengedhetetlen a pázsit nevelésében.( ha kiszárad a fűmagvetés vagy a gyepszőnyeg, akkor foltos és kiégett felületek alakulnak ki) A fűmagvetés során számolni kell a madarak nem túl jótékony csipegetésére is, mert a fűmag is mag. Remélem, tudtam Önnek segíteni! Üdv, NLG”

2024. dec. 11.

A házunk mögötti árnyékos udvarban állt egy gyönyörű díszfa, amit nagyon szerettünk, de sajnos egy vihar miatt megsérült, és ki kellett vágnunk. Most szeretnénk a helyére egy új fát ültetni, és azon gondolkodunk, milyen kisméretű díszfák lennének alkalmasak erre a helyre. Hallottam, hogy például a japán juhar jól bírja az árnyékot és nem nő túl nagyra. Ti milyen ahhoz hasonló színes levelű díszfákat ajánlanátok?

Az én válaszom:

„Üdvözlöm, a lombos díszfák és díszcserjék ritkán szeretik az árnyékos területeket. Vannak fajták, amik elviselik, ha árnyékban is vannak, de alapvetően a lomblevelű növények nehezen tűrik a sötét helyeket. Amit ajánlok Önnek, félárnyékot elviselik. Acer platanoides 'Paldiski' – Korai juhar Betula pendula - Közönséges nyírfa Prunus virginiana 'Canada Red' – Vörös levelű májusfa, Virginiai zelnicemeggy Acer platanoides 'Golden Globe' – Gömb korai juhar Acer campestre 'Lienco' - Oszlopos juharfa”

2024. dec. 11.

A kertünk egyik része lejtős és állandó problémát okoz, hogy a gyomok gyorsan terjednek, a talaj pedig hajlamos a kiszáradásra. Olyan gyorsan növő örökzöld talajtakaró növények érdekelnének, amelyek sűrűn fedik a talajt, és segítenek megakadályozni a gyomok terjedését, miközben a talajeróziót is mérséklik. Jó megoldás lehet ez? Milyen növényeket javasoltok?

Az én válaszom:

„üdvözlöm, a talajtakaró örökzöldek és félörökzöld cserjék nagyon kellemes látvány nyújtanak, rézsűn, domboldalon, lejtőn, magasabb ágyásokban, sziklakertek, szegélyek mentén. Néhány javaslat a növények kiválasztásához: Euonymus europaeus – Csíkos kecskerágó Juniperus media 'Gold Coast' – Arany, terülő boróka Euonymus fortunei 'Emerald'n Gaiety' - Fehértarka kúszó kecskerágó Hedera helix 'Arborescens' – Közönséges borostyán Lonicera nitida 'Elegant' – Talajtakaró lonc Hedera hibernica 'Arbori Compact' – Talajtakaró borostyán Cotoneaster salicifolius 'Herbstfeuer' - Fűzlevelű madárbirs Lonicera nitida 'Lemon Beauty' - Citromsárga terülő mirtuszlonc Prunus laurocerasus 'Mount Vernon' – Törpe babérmeggy”

2024. dec. 11.

Szakmáim

Kertész megbízás