Kőműves · Betonozás · Térkövezés
Jászberényi Dániel
Kőműves · Betonozás · Térkövezés
Válaszaim
Kamerát szereltem fel a házunk oldalára, és polisztirol dübellel sajnos sikerült kicibálni egy kb. 4 cm-es darabot a vakolatból. Tudnátok tanácsot adni, milyen módszerrel kivitelezhető így a sérült nemesvakolat javítása? Melyik a legjobb anyag hozzá, ha nincs már maradék nemesvakolat?
Az én válaszom:
„Tisztítsd meg a sérült részt, nedvesítsd be, és alapozd le tapadóhíddal. Használj akril- vagy szilikongyanta-alapú javítóvakolatot (pl. Baumit vagy Weber), amit kis kiszerelésben is kaphatsz. Simítóval vidd fel, és a textúrát szivaccsal vagy ecsettel igazítsd a környezethez. Ha szükséges, fess rá a szín egységesítéséhez. ”
2024. nov. 27.
Családi ház vakolásához szeretnék tanácsokat kérni. Tapasztalataitok alapján melyik a legjobb nemesvakolat, ami időtálló? Van esetleg olyan márka vagy típus, amit ti szívesen ajánlanátok?
Az én válaszom:
„Szilikongyanta alapú vakolatokat javaslok, mert jól ellenállnak az időjárásnak, páraáteresztők és koszolódásra kevésbé hajlamosak”
2024. nov. 27.
A házunk köré kerítést szeretnénk építeni, eddig dróthálóval volt körülvéve az ingatlan. Az lenne a kérdésem, hogy mekkora legyen a kerítés alap mélysége, ha zsalukő kerítést tervezünk? A talaj nálunk inkább homokos, ezért fontos a stabilitás, hogy ne süllyedjen meg idővel. Van esetleg valamilyen általános ajánlás erre, vagy függ a talaj típusától és az időjárási viszonyoktól?
Az én válaszom:
„Zsalukő kerítéshez homokos talajon az alapot legalább 80-100 cm mélyre kell ásni, hogy a fagyhatárt elkerüld és a stabilitást biztosítsd. Az alap szélessége legyen legalább a zsalukő vastagságának 1,5-2-szerese (pl. 15 cm-es zsalukő esetén 30 cm). Készíts tömörített kavicságyat (10-15 cm), használj C16/20-as betont és vasalást a repedések elkerülésére. Ha a talaj vízgyűjtő helyen van, gondoskodj vízelvezetésről.”
2024. nov. 27.