Földmunka · Betonozás · Épületbontás
Exner Rajmond
Földmunka · Betonozás · Épületbontás
Referenciáim
Értékeléseim
Válaszaim
Nekiálltunk az udvar térkövezésének, és a földmunkák során észrevettük, hogy agyagos a talajunk, ami miatt még inkább fontosnak érezzük, hogy megfelelő rétegrend készüljön a térkő alá. Kíváncsiak lennénk, hogy pontosan hány rétegre van szükség, milyen anyagokat érdemes használni, és miért kulcsfontosságú, hogy mindegyik réteg megfelelően legyen elkészítve. Utánanéztem, és sok helyen emlegetik a térkövezés rétegrend kifejezést, de nem teljesen világos, hogy ez pontosan mit takar. Szeretnénk, ha a burkolat tartós lenne, nem süllyedne meg, és bírná az időjárás viszontagságait. Tudna valaki tapasztalatból vagy szakértelemből segíteni ebben?
Az én válaszom:
„Rétegrend azt jelenti, hogy adott technológia milyen vastagságban milyen anyagokat tartalmaz. Térkő esetén talajtól indulva a rétegrend: geotextil - 0cm CKT beton - 10cm 0-32 zúzott kő - 15cm 2-4 kavics vagy homok- 3cm térkő - 5cm kvarchomok(besöprő homok) - 0cm Mint látható ebben az esetben a rétegrend össz vastagsága 33cm. Várható terhelés függvénye, hogy melyik milyen vastag legyen. Amiket megadtam, személyautó forgalomra alkalmas. Ha csak gyalogos forgalom várható (pl. terasz) ott a geotextil, CKT elhagyható, 0-32es elég ha 10cm ”
2024. dec. 12.
Egy fa pergolát szeretnénk építeni az udvarunkon, kocsibeálló gyanánt. Abban kérnék tanácsot, hogy az oszlop betonozás során szükséges-e egyéb merevítő anyagokat is használni, hogy növeljük az oszlopok teherbírását? Illetve milyen mély gödröket ajánlott ásni?
Az én válaszom:
„A magasság és ráépített tető függvénye. De egy egyszerűbb, könnyű szervezetnél, ami nem magasabb 2 méternél elég a 25-30cm széles minimum 60 cm mély alap. ”
2024. dec. 10.
Nemrég vásároltam egy vályogházat, amiben a padlózat helyén jelenleg föld van. Le akarom betonozni, de nem vagyok biztos abban, hogy ez megfelelő megoldás-e egy vályogház esetében. Nem szeretném, hogy a beton esetleg áztassa a vályogfalakat Hogyan érdemes egy vályogházban betonozni?
Az én válaszom:
„A beton és a vályog nem "él" együtt. Ezért én nem javaslom. Ahogy az egyik korábbi hozzászóló írta, fal melletti légréssel kialakított térkövezési technológiát javaslok, például burkolatként tisztított, bontott téglát. Ami képes lekövetni a falak mozgását. ”
2024. dec. 6.
Összekentem csúnyán a járólapot, és nem jön le. Milyen oldószer viszi le a flexibilis csemperagasztót?
Az én válaszom:
„Szia! A ragasztás után 1-2 napig vízzel le lehet mosni, utána még néhány napig a mosogatáshoz használt dörzsivel, végül spakli”
2024. máj. 3.
hány fokban fagy meg a beton, kedves Urak? Jövő héten neki lehet-e állni a garázsalapnak, vagy jobb, ha várunk?
Az én válaszom:
„Jövö héten nem várható fagy. Ergo, igen, lehet betonozni.”
2024. márc. 4.
Mennyi idő alatt szárad ki a vakolat? Mi a minimum vakolat száradási idő? Mikortól lehet rádolgozni? Kültéren más, mint beltéren?
Az én válaszom:
„Egy éjszakát vársz vele, ha van kb 20plusz fok bent, okés. Ha helyenként képlékeny még, akkor várj vele. ”
2024. febr. 21.
milyen hőszigetelő anyagokkal valósítható meg sikeresen a vályogház hőszigetelése? Ti mit raknátok rá - kőzetgyapot, eps, vagy láttam olyat is, hogy náddal szigetelték.
Az én válaszom:
„Ne tedd. Nem tesz jót neki.”
2024. febr. 1.