Gipszkarton szerelés
Dávid Béla
Gipszkarton szerelés
Referenciáim
Értékeléseim
Válaszaim
Felújítjuk a nappalit, és gipszkarton mennyezetet szeretnék rejtett világítással, de nem vagyok biztos abban, hogy a gipszkarton mennyezet profil kiosztása hogyan legyen. Hogyan érdemes tervezni, hogy a világítás beépítése egyszerű legyen, és később ne akadályozza a karbantartást vagy cserét? A plafon mérete 20 négyzetméter, elég-e a szokásos 60 cm-es CD profil távolság, vagy érdemes sűrűbbre venni?
Az én válaszom:
„Üdvözlöm, a 60cm és kiosztás akár rendben is lehet, 1 vagy 2 rétegben. A későbbiekben karbantartás miatt belehet szerelni különböző revi ajtót is. ”
2025. jan. 23.
Milyen hátrányai vannak a mennyezetfűtésnek? Mennyire drága? Sok áramot fogyaszt? Egészségre ártalmas lehet? Milyen a komfortérzet, amit nyújtani tud?
Az én válaszom:
„Üdvözlöm a mennyezeti fűtés nem igazán ajánlanám mert a meleg levegő általában fölfelé szál fűtésként padlófűtést hűtésként ajánlom a mennyezeti hűtést legutoljára is ezt építettük és nem volt vele probléma”
2024. febr. 21.
Tényleg lehet a gipszkartont simán a falra és a plafonra is felragasztani? Nem fog leesni? Mik az előnyei és a hátrányai annak, ha nem a szokásos módon profilokba van csavarozva? Ki vállal ilyesmit? olcsóbb így a gipszkarton felrakása, mint profillal? Vakolatlan falra is lehet, vakolás helyett gipszkartont ragasztani? Mit mérlegeljek a döntés előtt?
Az én válaszom:
„Üdvözlöm a kérdésére következők a válaszom. Mennyezetre soha nem ragasztunk, ha igen, akkor 1 m2-nél többet nem. Mennyezet mindig szerkezetre épül. Oldalfal esetén a ragasztás már rendben van, megfelelő portalanítás és kontaktanyag felhordásával - ez lehet beton, tégla stb. Mindenképpen figyelembe kell venni a falaknál, hogy mennyire lesz terhelve, és mivel stb stb. Ha bútor vagy bármilyen eszköz kerül a falra, mindenképpen megerősített szerkezet kell. Remélem, sikerült segítenem. Üdv Dávid Béla. 😀”
2023. ápr. 19.