Csáthy Zoltán Egyéni Vállalkozó
Csáthy Zoltán Egyéni Vállalkozó

Gipszkarton szerelés · Melegburkoló, parkettázás · Ezermester

0
Megbízás

1 hónappal ezelőtt volt itt.

Kiszállok Nyírtelek teljes területén

Csáthy Zoltán Egyéni Vállalkozó

Gipszkarton szerelés · Melegburkoló, parkettázás · Ezermester

Több mint 20 éves szakmai gyakorlattal vállalom lakásának felújítását. Festés, mázolás, tapétázás, gipszkartonozás, burkolás és hőszigetelés terén, korrekt árakon határidőre garanciával számlaképesen.
Mutass többet

Referenciáim

Tetszenek a referenciáim? Kérj tőlem ajánlatot , hogy kiderüljön nálad mennyibe kerülne a munka.

Válaszaim

Összekentem csúnyán a járólapot, és nem jön le. Milyen oldószer viszi le a flexibilis csemperagasztót?

Az én válaszom:

„Azt a lerakáskor a folyamat során el kell távolítani, mert ha ráköt akkor már nagyon nehéz. Gyökérkefe, vagy csiszolópapir, persze csak kézzel és óvatosan, csak a ragasztónál. ”

2024. jún. 17.

Sok helyen találkoztam azzal az információval, hogy az intenzív színekkel való fugázás feláras, de azt sehol nem írják, hogy miért. Miért? Meg tudnátok mondani, mi lehet ennek az oka? És mennyivel drágább?

Az én válaszom:

„Nem szokott feláras lenni, hiszen a folyamat ugyan az. ”

2024. jún. 17.

A szilikonos fugázás és a sziloplasztozás ugyanazt takarja?

Az én válaszom:

„Nem. A fugázás a lapok közötti hézagok kotöltése, a szilikonozás a sarkok, élek, és a nem homogén felületek illeszkedésénél alkalmazandó”

2024. jún. 17.

Hőszigetelés esetén mikor használunk eps-t és mikor kőzetgyapotot?

Az én válaszom:

„A közetgyapotnak van légáteresztő képessége. Kívülről főként vályogfalnál használjuk, beltérben, tetőtérben inkább kőzetgyapot”

2024. jún. 16.

Az új fürdőszoba fala gipszkartonból lett kialakítva. Erre szeretnénk most csempéztetni, és az a kérdésem, hogy elég, ha vízálló fugát választok, vagy milyen javaslatotok van, hogy tuti ne ázzon be a gipszkarton? Hallottam, hogy van kenhető szigetelés is, ezt lehetne esetleg csempézés előtt alkalmazni? Van olyan, ami gipszkartonra jó?

Az én válaszom:

„Folyékony fólia mindenféle képpen kell, és az megoldja a vizszigetelést ”

2024. jan. 25.

gipszkartonból lett kialakítva nálunk álmennyezet, de nem tetszik, hogy csak fehérre van festve, szeretnék rá valami burkolatot, de fogalmam sincs mit bír meg. Mivel lehet burkolni a gipszkarton álmennyezetet, hogy jól nézzen ki? Mindenképp profira bíznám a munkát, de előtte szeretnék találni valami ütős burkolatot, merre keresgéljek, segítsetek! Minden ötletért hálás vagyok!

Az én válaszom:

„Ha jól van megcsinálva a mennyezet akkor el kell bírnia. A lehetőségek tárháza végtelen. Legegyszerűbb egy dizájnos festés, márványozás, antikolás, esetleg egy vonalazás talán egy stukkózás, egy rozetta, akár a 50x50 mennyezeti lapok, vagy tapéta. De akár kartonból is felrakható egy dobozolás vagy bármi. ”

2024. jan. 25.

Hogy lehet biztonságosan rögzíteni a lambériát a gipszkartonra? Megtartja a gipszkartonfal, ha párnafát rakatok fel, vagy lehet ragasztani esetleg?

Az én válaszom:

„Ki lehet keresni a bordákat egy kartonfűrésszel, arra fel lehet fogatni a párnafákat, és arra lehet lambériázni”

2024. jan. 24.

mennyezet festése esetén hogy tudom a fal és a mennyezet találkozását szépen megoldani?

Az én válaszom:

„Üdvözlöm. Amennyiben a sarok 90 fokos akkor ecsettel szépen el lehet választani. Ha viszont horkeres, akkor érdemes a mennyizettől egy 8-10 cm-ert elhagyni, ott egy egyenes vonalat csapni és ott választani. Így még a mennyezet hullámosságán is szépíthetünk”

2024. jan. 24.

Sziasztok! Kifelé nyíló bejárati ajtó mennyire elterjedt családi ház esetében? Én eddig csak befelé nyílót láttam, és nem tudom, van-e ennek valami praktikus oka, vagy simán választhatok kifelé nyílót is?

Az én válaszom:

„Eddig kifelé nyíló ajtókat főleg tűzvédelmi szempontokból közületekben szereltek, de családi házakban is lehet főként helytakarékossági szempontokból. Hátrányai csak nagyobb szélben, vagy nagyobb mennyiségű hóesés után vannak, valamint a zsanérozás is kívülre esik. ”

2024. jan. 24.

Eredetileg csak 5 cm hőszigetelés került a homlokzatra, ami a mai szabványnak már nem felel meg. Rá lehet erre tenni egy újabb réteget? Vagy kezdhetjük előről az egészet? :(

Az én válaszom:

„Rá lehet tenni, ha a jelenlegi szigetelés hibátlan, nem mozog nem dübög. Hosszú dűbeleket kell használni. ”

2024. jan. 24.

Hello! Tudja valaki, hogy porotherm 38-as falazatra kell-e külső hőszigetelés, és ha igen, milyen vastag, hogy megfeleljen az előírásoknak?

Az én válaszom:

„Igen kell minimum 10 cm-es eps lappal”

2024. jan. 24.

Sziasztok! A lépésálló szigetelés sokkal drágább, mint a sima, ugye? Milyen helyeken kell ezt használni, és hol lehet spórolni, és kiváltani valami olcsóbbal?

Az én válaszom:

„A lépésálló eps-t ahogy a neve is utal rá padlószigetelésre használjuk, és oda a betonozás miatt kell is, mivel a gyengébb eps lapok logyhatnak a súly alatt. A gyengébb lapokat homlokzat hőszigetelésre használjuk. ”

2024. jan. 24.

Sziasztok, köszönöm a korábbi válaszokat erre a kérdésre: https://joszaki.hu/szakivalaszol/regi-hazak-padlas-szigetelese-eseten-milyen-modszert-ajanlotok Igazából tovább kérdeznék, mert kicsit elvesztem a sok javaslat között. Végülis a lényeg, hogy a lehető legolcsóbban jöjjön ki. Gondolom, ez azt jelenti, hogy inkább csak a hogy a födém legyen szigetelve, mert az kisebb terület... jól gondolom? És a nagy része az se baj, ha nem járható, de azért legalább egy közlekedési útvonal kellene az ablakhoz. Ezekkel a kiegészítésekkel tehát, mi lenne a legköltséghatékonyabb, legolcsóbb födém szigetelés?

Az én válaszom:

„A legolcsóbb hőszigetelési mód az Isover paplan+fólia, közlekedésnek pedig a födémgerendákra helyezett padló. ”

2024. jan. 24.

Azt szeretném kérdezni, hogy a régi 3 szárnyú ablak méretében létezik kész ablak, vagy ezt biztosan egyedileg kell legyártatni, ha cserélni szeretném?

Az én válaszom:

„Ha legyártatod, akkor elképzelhető hogy rendelkeznek olyan profilokkal amelyből le tudják gyártani, de nekem itthon is 2 ablak összeépítésével lett megoldva a 3 szárnyú ablakok cseréje”

2024. jan. 24.

Sziasztok! Terméskőből készült lábazatot hogy szoktátok hőszigetelni? xps-sel? Úgy értem, hogy tök egyenetlen a felszíne, azt mivel szokták kiegyenlíteni? És egyáltalán - van esetleg bármi ötlet arra, hogy mégse kelljen elcsúfítani? Olyan szép, de azt mondta az apósom, hogy ez így magában egy hatalmas hőhíd, és csak szigeteléssel lehet megszüntetni. :(((

Az én válaszom:

„Igen xps lapokkal, viszont az egyenletlen felületet előtte orvosolni kell. ”

2024. jan. 24.

Őszintén, sosem festettem még szobát, de csak tisztasági festés lenne, az alapok jók, neki akarok veselkedni. De mivel? Milyen festőhengert vegyek szobafestéshez? Mit ajánlotok egy kezdőnek? Ecsetet, teddy hengert, vagy azt a festőhengert festékadagoló tartállyal? Anyukámnak anno egy euro 2000 nevű festő készlete volt, azt imádta, de szerintem azt már nem lehet kapni. Szóval, mit vegyek szerintetek, hogy viszonylag foltmentesre kihozzam?

Az én válaszom:

„Szükség lesz egy ecsetre, egy kis, és egy nagy teddyre, egy rácsra. Esetleg ragasztó szalagra”

2024. jan. 24.

Mi az az alukasírozott kőzetgyapot és miért jó?

Az én válaszom:

„Az alukasírozás miatt viz, pára és porlásálló lesz a közetgyapot, így akár beltérben is felhasználható, időtállóbb. ”

2024. jan. 23.

Hálós élvédőt használják burkoláshoz, csempékhez is? Vagy oda csak a csempe élvédő jó? Bocsánat, ha nagyon szőke nős vagyok, de a hálós élvédő, úgy látom, sokkal olcsóbb, megoldható esetleg azzal is a csempe élvédőzés?

Az én válaszom:

„Nem jó hozzá. A hálós élvédő nem erre való. A csempe rakásához a laphoz illő vastagságú élvédő szükséges, alu vagy műanyag”

2024. jan. 23.

Milyen esetekben ajánlanátok öntapadós álmennyezetet? Mennyire tartósak ezek? És házilag is fel tudjuk tenni vagy ehhez is jó, ha szakit hívunk?

Az én válaszom:

„Felrakható házilag is nem kell hozzá szakember, ha jó a mennyezet, ha ki tudod mérni, kicsapni, vagy van lézered, és ha nem akarod stukkóval beszegni. Azért én ajánlanám a szakit, sőt az öntapadósnál ha elcsúszik vagy elfordul a dolog nem nagyon lehet visszavenni.”

2024. jan. 23.

Hogy érdemes ütemezni az építkezésen: a burkolás vagy festés legyen meg előbb? Vagy attól függ leginkább, melyik szaki mikor ér rá?

Az én válaszom:

„Ez egy dilema. A szakma minősége válogatja. Ha mindkettőt én csinálom akkor első sor festés után burkolás, és aztán a készre festés. Ha más burkol és utána kell festenem akkor nehezebb a dolog, hisz a burkolók (tisztelet a kivételnek sajnos nagyon ritka) nem szoktak igazán azzal foglalkozni hogy mi javítanivalót hagynak maguk után a festőnek. (Üres lábazatok, túlhúzott ragasztó a fürdőben, konyhában, összekent, összecsapott falak)”

2024. jan. 23.

Elkoszolódott a fürdőben a fuga, mivel tudnám hatékonyan tisztává varázsolni?

Az én válaszom:

„Lehet kapni a boltokban fugakaparó szerszámot. Arra kell ügyelni hogy ez mindig kivesz egy keveset a fugából.”

2024. jan. 23.

Mi az a minimum ajánlott fugaszélesség, amit egy hagyományos 30 x 30-as járólap esetén rakni kell?

Az én válaszom:

„3-5 mm”

2024. jan. 23.

mekkora lejtése legyen a terasz burkolásnak, hogy le tudjon folyni a víz róla? Mi az ajánlott?

Az én válaszom:

„Méterenként 1,5-2 cm.”

2024. jan. 23.

Tegnap kérdeztem, hogy 5 kg folyékony fólia hány nm-re elég és milyen vastagon kenjük általában. Kiegészítve a kérdést, hogy érdemi választ tudjak kapni: konyhába és fürdőszobába gondoltam, ha szükséges, a burkolólapok alá. Aljzatbetonra.

Az én válaszom:

„Függ az beton simaságától. kb:15-20 m2”

2024. jan. 23.

Kis fürdőszobában inkább a nagyobb méretű vagy az apróbb csempe mutat jól? Mit javasoltok?

Az én válaszom:

„Üdvözlöm! Véleményem szerint inkább a kisebb, mert kis térben az mutat. Nem sok értelme van a nagy lapoknak ha nem sok látszik egészben.”

2024. jan. 23.

Tárolhatom kinn télen a polisztirol ragasztókat vagy bajuk lesz? Gondolom fagyállóak, de a nedves levegő se árt vajon nekik?

Az én válaszom:

„Nem kimondottan a hideg árt az anyagnak, hanem a nedvesség. Jobb zárt, fedett helyen tárolni, mindenképpen le kell fóliázni, az sokat segít az állapot megőrzésében, ha csak minden zsákot egy kukás zsákba teszünk és úgy tároljuk.”

2024. jan. 23.

Jobb annyival a fa parketta, amennyivel drágább? Úgy értem, hogy azt mondják, hogy ha jól le van rakva, akkor az kiszolgál több generációt is, fel lehet csiszolni, miegymás... Míg a laminált hamar elkopik, könnyen sérül, sűrűbben kell cserélni, és hát, egy jobb minőségű abból se olyan olcsó, ugye... Vagy most már a laminált is bírja évtizedekig? Szóval, szakértő szemmel, hosszabb távra mit javasolnátok, kedves Szakemberek, fa parkettát vagy lamináltat?

Az én válaszom:

„Vannak már egész jó minőségű laminált parketták, de időben nem bírják azok sem annyira mint a hagyományos parketta, sőt a laminált nem felújítható.”

2024. jan. 23.

Hello, az impregnált gipszkarton az a kék színű tábla, amit a fürdőkbe ajánlanak, vagy valami teljesen másról van szó? Milyen helyeken alkalmazzák az impregnált gipszkartont? Kell az nekem, ha a tetőtérbe akarok egy wc-t kialakítani?

Az én válaszom:

„Több féle inpregnált kartont forgalmaznak, a zöld színű az a vizes helységekben alkalmazható. Jobban tűri a gőz, és a pára kihívásait. Kapható még piros, aminek a tűzállósága jobb, valamint kék annak pedig az akusztikus tűrőképessége jobb a hagyományos fehér kartonnál”

2024. jan. 22.

Szőke nős kérdésre készülök, előre is bocsássatok meg, de a gipszkarton direktfüggesztő az kiváltható a függesztő pálcával, vagy teljesen másra valók, és mindkettő kell az álmennyezet kialakításához?

Az én válaszom:

„A függesztő pálca csak lefelé tart, kivéve a nónius. A direkt függesztő viszont csak 7-8 cm-es leeresztést enged a mennyezettől. ”

2024. jan. 22.

Sziasztok! Ajánjlátok-e kisebb penészesedés esetén a szavo penész elleni szert? Mi a véleményetek róla? Hatásos? Nem fakítja ki a falat?

Az én válaszom:

„Kisebb penészedés esetén alkalmazható, de nagyobb felületek esetén inkább más szerek hasznosabbak. Azért egy jó tanács: csak fujni és nem dörzsölni”

2024. jan. 22.

Padlókiegyenlítésről már hallottam, de a falat hogy kell kiegyenlíteni burkolás előtt? Szükséges az ilyesmi egyáltalán?

Az én válaszom:

„Igen szükséges, a ragasztó vastagságával nem sokat lehet korrigálni ”

2024. jan. 22.

Padlókiegyenlítésről már hallottam, de a falat hogy kell kiegyenlíteni burkolás előtt? Szükséges az ilyesmi egyáltalán?

Az én válaszom:

„Vakolással, gletteléssel. A falban található hiba mélysége határozza meg a módszert, és a mukához szükséges anyagot, és azok mennyiségét”

2024. jan. 22.

Szakmáim

Gipszkarton szerelés megbízás Melegburkoló, parkettázás 0 megbízás Ezermester 0 megbízás