Asztalos · Bútorasztalos
Csakisfa - Dani József
Asztalos · Bútorasztalos
Referenciáim
Értékeléseim
Válaszaim
Szeretném lecserélni a rattan kerti székeimet és asztalomat. Mindenképp a valódi, tömör fa bútort preferálnám. Mely fafajták lehetnek a legjobb kerti bútor anyagok? Van valakinek tapasztalata, hogy milyen fából érdemes ilyen bútort készíteni, ami jól bírja az időjárás viszontagságait és tartós marad?
Az én válaszom:
„Kedves Péter A tölgy fa, akác A bükk fát én nem javaslom, de a vörösfenyő is kiváló Az eper fa az sem rossz ”
2024. nov. 16.
Vásároltam lenolajat, amit szeretnék higítani, és fa felületkezeléséhez használni. Önök mit tanácsolnak, mivel történjen a lenolaj higítása? Illetve milyen arányokat kell tartani a higítás során, ha a lenolaj mennyisége 1 liter?
Az én válaszom:
„Kedves István! A lenolajat nem nagyon szoktuk hígítani A szükséges lakk benzin első sorban lehet akár 20% De utána csak max 5% Egy kis Érdekeség: http://www.asztalos.hu/tartalom_frameset.html ”
2024. nov. 4.
Nemrégiben új ingatlant vásároltunk, és mindenképp tömör fa bútorokkal szeretnénk berendezni a házat. Ebből a szempontból a tölgy és bükk összehasonlítása mennyire lehet releváns? Milyen előnyei és hátrányai vannak ennek a két fafajtának?
Az én válaszom:
„Kedves Bianka A tölgy karakteresebb látványosabb még pácolva is. Még a bükk semlegesebb erezettel van és még az attól is függ hogy natúr vagy gőzölt a az utóbbi rózsaszínes de kevésbé vetemedik. Személy szerint ha bükk akkor gőzölt minden félekép. Most a tölgy nagyon divatos fehérek kombinálva. Ami még nagyon fontos a tölgy sajnos jelentősen drágább. De szerintem az egyik legszebb fa. ”
2024. nov. 2.
Jelenleg építkezünk, és a beltéri fa lépcső beépítésénél tartunk. A korlát teljesen hagyományos, egyenes kivitel. Azt szeretném kérdezni, hogy a lépcsőkorlát magassága esetében van-e szabvány méret, és ha igen, akkor az hány centi? Milyen szempontokra érdemes odafigyelni a korlát kialakítása során?
Az én válaszom:
„Korlát, fogódzó. A 80 cm-nél nagyobb szintkülönbséget áthidaló lépcsőt már lépcsőkorláttal (vagy annak tömör változatával, mellvéddel) kell ellátni, aminek a magassága legalább 100 cm kell, hogy legyen. A korlátelemekkel (babákkal) tagoltan zárt felület esetén a két korlátelem közötti szélesség legfeljebb 12 cm lehet. Fali fogódzót akkor kell telepíteni, ha a lépcső 1 m-nél hosszabb vízszintes vetülettel rendelkezik. Ha a lépcsőkar szélessége 200 cm-nél nagyobb, mindkét oldalát fogódzásra alkalmas módon kell megvalósítani. A fogódzó padlószinthez mért magassága 70–95 cm között helyezkedjen el, illetve a kilépő pihenő szakaszán legalább további 30 cm-ig folytatódjon. Forrás: https://faipar.hu/cikkek/kapcsolodo-technologia/8945/belepo ”
2024. okt. 28.
A korábban már lakkozott lambéria festése csiszolás nélkül megoldható abban az esetben, hogyha univerzális fehér festéket szeretnék rá felvinni? Megváltoztathatja az új réteg tapadását, ha előtte nincs eltávolítva a korábbi lakkozás?
Az én válaszom:
„Csiszolás egy fontos folyamat nem célszerű kihagyni mind a zsírtalanítás és tapadás elősegítő. Az nem biztos hogy teljesen le kell csiszolni ez függ a lakk és a mostani festéktől. De erre a célra nem felel meg minden festék. Többsége ipari és nem is egyszerű a használata. Valahol egy kis próbafestés, igy kiderül hogy elviselik e egymást. ”
2024. okt. 26.