Földmunka · Betonozás · Épületbontás
Biro Lajos E.V
Földmunka · Betonozás · Épületbontás
Referenciáim
Válaszaim
A házunk köré kerítést szeretnénk építeni, eddig dróthálóval volt körülvéve az ingatlan. Az lenne a kérdésem, hogy mekkora legyen a kerítés alap mélysége, ha zsalukő kerítést tervezünk? A talaj nálunk inkább homokos, ezért fontos a stabilitás, hogy ne süllyedjen meg idővel. Van esetleg valamilyen általános ajánlás erre, vagy függ a talaj típusától és az időjárási viszonyoktól?
Az én válaszom:
„Mélység 80 cm és vasalást is igényel!”
2024. nov. 23.
Vásároltunk egy felújítandó házat. A szobákba és a nappaliba is laminált padlót szeretnénk tenni, viszont jelenleg minden szobában csak homok van. Mi lenne a megfelelő beton rétegrend, ami biztos alapot tud nyújtani a laminált padlónak?
Az én válaszom:
„Ha homok van én kiszedném és csinálnék 8 cm szerelőbetont amit leszigetelnék kátránypapirral vizszigetelésként arra tennék 5-10cm lépésállo nikecelt és arra raknák 5 6 cm esztrich betont és ugy raknák rá laminált padlot!”
2024. nov. 12.
Egy éve lakunk a jelenlegi házunkban, és gondolkodunk a tetőtér szigetelésén, de nem tudjuk, milyen megoldás lenne a leghatékonyabb. Tudna valaki tanácsot adni, hogy milyen anyaggal vagy módszerrel kivitelezhető a legpraktikusabban a beépített tetőtér utólagos szigetelése?
Az én válaszom:
„Ha már beépitett akkor kőzet gyapot demivel belüll gondolom már kartonozva van igy csak a tető bontásával oldhato meg!”
2024. nov. 12.
Sziasztok! Szeretnék minél több szempontot látni a kérdésben, miszerint melyikkel járok jobban, a tégla vagy a könnyűszerkezetes házzal? Mindenféle érv, előny, hátrány érdekel, kérlek, írjatok minél többet? Építési költségektől, anyagminőségektől, kivitelezési komplikációktól, elkészülési időktől, gyorsan elérhető és megbízható építő szakemberek meglététől kezdve a tartósság, fenntarthatóság, élhetőség, karbantartás szempontjaiig minden érdekel.
Az én válaszom:
„Mindkettőt csinálom de inkább tégla”
2024. márc. 11.