Barna Zoltán
Barna Zoltán

Épületgépészet · Klímaszerelés

0
Megbízás

26 nappal ezelőtt volt itt.

Kiszállok Budapest - XIX. kerület teljes területén

Barna Zoltán

Épületgépészet · Klímaszerelés

Tisztelt Érdeklődő! Jómagam hőszivattyús, kazános fűtési rendszerek, légtechnikai rendszerek beszabályozásával foglalkozom. Mikor van erre szükség?: Rendszer energiafogyasztása irreálisan nagy. Rossz a hőszivattyú mért COP-je. Nem egyenletes a hőmérséklet az épületben. Ha komplex a fűtési rendszer és az üzemelésben anomáliák lépnek fel. Ha van a szellőző rendszer, de mégis állott levegő alakul némely helyiségben. Energetikai rendelet értelmében minden új építésnél kötelező (volna). Milyen rendszerekkel foglalkozom?: Talajszondás víz-víz hőszivattyú, levegő-víz hőszivattyú, kondenzációs gázkazán, szilárd tüzelésű kazán, hőcserélő, napkollektor. Központi hővisszanyerős szellőztető rendszer, légkezelő. Radiátor, padlófűtés, mennyezetfűtés-hűtés, termoventilátor. Köszönöm, hogy elolvasta: Üdvözlettel: Barna Zoltán.
Mutass többet

Áraim

Beszabályozás (hőtechnikai, hidraulikai, légtechnikai)

5 000 Ft - 10 000 Ft / óra
Ha van egy alapbeállítással üzemeltetett hőközpont azt a felhasználóra és épületre szabva egyedileg be kell állítani. A melegvizes fűtési rendszert ki kell egyensúlyozni, hogy mindenhová elérkezzen a szükséges mennyiségű melegvíz, de attól nem több. A hőtermelő fűtési jelleggörbéjét úgy kell megválásztani, hogy az épület minden estben ki legyen fűtve, de ne legyen túlfűtve. Egy jól beszabályozott rendszer keringtető szivattyúi csak annyi elektromos áramot fogyasztanak el, amennyi éppen szükséges. A hőszivattyúk nem készítenek feleslegesen meleg vizet, ezáltal csak a szükséges elektromos áramot használják fel. Ráadásul a kompresszoruk mechanikai terhelése is csak a szükséges mértékű. Kondenzációs gázkazán esetében amikor csak lehet kondenzációs üzemben fog működni a kazán, megtakarítva ezzel kb 10% földgázt, ugyanis ennyi az égéstermékben lévő vízgőz energiatartalma. Legyenek nyugodtak affelől, hogy alapbeállításon működő rendszerek nem tudnak olyan hatékonysággal működni, mint a beszabályozott rendszerek. A beszabályozás extrém rossz rendszer esetében 1 éven belül meghozza az árát. Szellőztető rendszer beszabályozása az egyenletesen jó légminőséget vonzza maga után, másrészt a ventilátor energiafogyasztásának csökkenése (amennyiben túl nagy volt kiválasztva).

Referenciáim

Tetszenek a referenciáim? Kérj tőlem ajánlatot , hogy kiderüljön nálad mennyibe kerülne a munka.

Válaszaim

Milyen előnyei vannak a cirkulációs szivattyú beépítésének? Csak bizonyos rendszerekhez használható, vagy bármilyen rendszernél?

Az én válaszom:

„A szivattyú előnye kiterjedt hálózatoknál jelentkezik. A csap nyitása után gyorsan megjelenik a melegvíz, nem kell vizet pazarolni. Viszont a hátránya hogy: elektromos fogyasztás, valamint a melegvíz hálózat hőntartásához szükséges energia veszteség jelentkezik. Kiterjedt hálózatnál kezelni kell a legionellát. Ezek ismeretében kell mérlegelni, hogy kell-e vagy nem. Törekedni kell arra, hogy a használati melegvíz előállítása és elfogyasztása egymáshoz fizikailag közel, és egy időben is közel történjen.”

2024. dec. 7.

A klímaberendezésünk kültéri egységének elhelyezésével kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Olyan helyre kellene tennünk, ami a szomszéd felé esik, és nem tudom, ez mennyire szokott problémát okozni. Van valami szabály vagy ajánlás azzal kapcsolatban, hogy milyen távolságot kell tartani, vagy hogyan lehet minimalizálni a zajt és a rezgést?

Az én válaszom:

„Sok dolog befolyásolja a hangot, nem véletlenül külön szakma. Oda kell tenni, ahol lehető legtávolabb van a szomszédtól. Az a gyakorlat hogy konkrétan a szomszéd telek mellé (vagy telekre) a ház falára teszik, úgy hogy az a szomszédot egy az egyben zavarhatja, (nyáron, vagy télen egész nap búg a ventilátor és a kompresszor) szüli a sok birtokvédelmi pert. ”

2024. dec. 2.

Az ablakok belső oldalán folyamatosan vízcseppek jelennek meg, még akkor is, ha rendszeresen szellőztetek és párátlanítót használok. Mi lehet az oka, és hogyan tudnám véglegesen megoldani a problémát?

Az én válaszom:

„Azért csapódik le, mert az ablakodon a felületi hőmérséklet kisebb, mint a légállapotodhoz tartozó harmatponti hőmérséklet. Talán a videó segít megérteni. https://youtu.be/C-q0Vc9aYqM?si=DsZBuy-saBKlX99f”

2024. dec. 2.

Sziasztok! Mennyire hatékony a klímatisztító spray használata az autóklíma tisztításához, és milyen gyakran érdemes elvégezni? Milyen különbségek vannak a házilag használt spray és a szakszervizben végzett klímatisztítás között? Milyen jelek utalnak arra, hogy ideje tisztítani a klímát, például furcsa szag vagy csökkent hűtési teljesítmény?

Az én válaszom:

„Kb mint a dezodor vs fürdés közti különbség.”

2024. dec. 2.

A házfalon lévő klíma kültéri egység nagyon hangos. Milyen megoldás van a zaj csökkentésére? Van erre valami szabály, hogy mi az elfogadott érték?

Az én válaszom:

„A legfontosabb a helyes tervezés. Van rá szabály a zajrendeletben. Léteznek hangcsillapító burkolatok klímára. Nehéz és drága szerkezet, kulisszás hangcsillapítót tartalmaz. Viszont ez rontja a gép hatékonyságát, miután a levegőt ezen is át kell mozgatnia a kültéri ventilátornak. De jó még a hanggátló fal. Esetleg sövény. ”

2024. dec. 2.

Mennyi a fagyasztó ideális hőmérséklete?

Az én válaszom:

„Teljes mértékben a élelmiszer/ipari technológia határozza meg. -100 foktól -2 ig mondanám :).”

2024. dec. 2.

Szakmáim

Épületgépészet megbízás Klímaszerelés 0 megbízás