Kőműves
17 órával ezelőtt volt itt.
Kiszállok Budapest - XVII. kerület teljes területén
Cser János
Kőműves
Válaszaim
Egy kültéri, terméskővel díszített falat szeretnénk vakolni, mert nagyon koszolódik, és meguntuk az állandó tisztogatást. Ezért abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan kivitelezhető a terméskő vakolása. Van bármi, amire kifejezetten figyelni kell, hogy a vakolat megfelelően tapadjon, és ne repedezzen meg később? Szükség van-e valamilyen alapozóra?
Az én válaszom:
„Mindenképpen le kell takarítani ,pomentesíteni,vakolaterősítő hálót használni,én személy szerint misungot használnék”
2024. dec. 31.
A teraszunkon néhány helyen elkezdett megrepedni a beton, és kisebb darabok is lepattogtak róla. Szeretném esztétikusan és tartósan rendbe hozni. Tudna valaki tanácsot adni, hogy a beton javítása milyen anyagokkal és technikával kivitelezhető a legigényesebben?
Az én válaszom:
„Betonjavítóval (Mapei planitp) lehet javítani a repedéseket, feszültség mentesítő hálóval lehet korrigálni, de a teraszokat általában burkolni szoktuk,még mindig az egyik legjobb megoldás”
2024. nov. 20.
Új házat építünk hagyományos porotherm téglából, és a szigetelés kérdésénél tartunk. Tudnátok tanácsot adni, hogy milyen vastag legyen a hőszigetelés a falakon? Szeretnénk energiatakarékos megoldást, ami hosszú távon is megtérül. Érdemes esetleg vastagabb szigetelést választani, vagy van egy optimális vastagság, amit ajánlotok?
Az én válaszom:
„Az ideális hőszigetelés lehet nikecell (Eps) 15-20cm,graffitos 15cm illetve kőzetgyapot 15cm”
2024. nov. 8.
Járdát szeretnénk kialakítani a kertünkben, és nagyon megtetszett a fehér beton, mert szépen harmonizálna az udvar jelenlegi stílusával. Tudna valaki tanácsot adni, hogyan történik pontosan a fehér beton készítése? Milyen cementet és adalékanyagokat érdemes használni?
Az én válaszom:
„A fehérbetonhoz fehér cementet használunk,jóval drágább mint a portland cement.u”
2025. jan. 2.
Sajnos elrontott aljzatkiegyenlítés történt a hálószobánkban, és most burkolás előtt állunk, de így semmiképp nem akarjuk lerakni a laminált padlót. Padlopon lett leterítve, de hullámosabb lett az aljzat, mint azelőtt volt. Mit lehet ilyenkor tenni? Van mód a javításra anélkül, hogy az egész kiegyenlítést újra kellene csinálni?
Az én válaszom:
„Egy vékony réteget kell önteni rá,ha a szint engedi különben bontás és újra kell önteni,előtte pontozzák ki a magasságot pl.kis purhabbal és egyszerűbb lesz a munka”
2024. dec. 29.
Épp a zsalukő kerítésünket fogjuk vakolni. Van valakinek tapasztalata arról, hogy milyen anyagot érdemes használni kerítés lábazat vakolása esetén? Illetve milyen előkészítést igényel a lábazat, hogy ne repedezzen meg az anyag az idő múlásával?
Az én válaszom:
„Vakolás után alapozás,lábazati anyag felhordása,repedezés elkerülése végett lehet vakolat erősítő hálót használni”
2024. dec. 28.
Egy fa pergolát szeretnénk építeni az udvarunkon, kocsibeálló gyanánt. Abban kérnék tanácsot, hogy az oszlop betonozás során szükséges-e egyéb merevítő anyagokat is használni, hogy növeljük az oszlopok teherbírását? Illetve milyen mély gödröket ajánlott ásni?
Az én válaszom:
„A vaszerelés elég tartást fog biztosítani,alap mélysége minimum 80 cm”
2024. dec. 10.
A pincém falain apró repedések vannak, és enyhe vízszivárgás is jelentkezett. Azt hallottam, hogy a beton injektálás segíthet megoldani ezt a problémát. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen előnyei és hátrányai vannak ennek az eljárásnak, már ha vannak. Emellett érdekelne az is, hogy mennyire tartós.
Az én válaszom:
„Amennyire én tudom, szokott segíteni, hátrányról nem tudok ha az árat nem vesszük figyelembe”
2024. dec. 4.
Az egész házon szeretnék ablakcserét végeztetni, de aggódom, hogy a csere után csúnya lesz a látvány, és sok időt vesz igénybe a helyreállítás. Mennyi ideig tart az utómunka, és azt az ablakos végzi el, vagy külön szakembert kell hívni hozzá?
Az én válaszom:
„Függ a nyílászárók mennyiségétől,ahelyreállítást kőműves,festő végzi,ha minden simán megy akkor nem vesz igénybe sok időt”
2024. dec. 1.
Mészhomok téglafal kültéri oldalát szeretném vakolni. Tudna valaki tanácsot adni, hogy milyen típusú anyagot érdemes használni mészhomok tégla vakolása esetén? Ugyanúgy vakolható, mint a porotherm téglák?
Az én válaszom:
„Önmagában a vakolat nem lesz hosszú életű,kontakt alapozót javaslok alá”
2024. nov. 28.
A házunk köré kerítést szeretnénk építeni, eddig dróthálóval volt körülvéve az ingatlan. Az lenne a kérdésem, hogy mekkora legyen a kerítés alap mélysége, ha zsalukő kerítést tervezünk? A talaj nálunk inkább homokos, ezért fontos a stabilitás, hogy ne süllyedjen meg idővel. Van esetleg valamilyen általános ajánlás erre, vagy függ a talaj típusától és az időjárási viszonyoktól?
Az én válaszom:
„70-80cm több mint elég,de a vasszerlést mindenképpen bele kell rakni”
2024. nov. 23.
A korábbi laminált padlónk már fel lett szedve, és most az aljzatot kellene rendbe tenni, viszont nem tudom, hogy milyen aljzatkiegyenlítőt vegyek. Van bármilyen jelentős eltérés a különböző aljzatkiegyenlítők között? Ha igen, ti melyiket találjátok a legjobbnak?
Az én válaszom:
„Én törekszem a cementalapú,anyagokat használni,de szinte mindegyik megfelelő minőségű csak be kell tartani az előírásokat (alapozás,száradási idő)”
2024. nov. 22.
Üdv Kérdésem az lenne, hogy egy folyosó és egy konyha szintkülönbségét szeretném egybehozni. A tervem a folyosó szintemelése 4 cm magas párnafázással, majd arra osb lap és szalagparketta. Kérdés, hogy hova tegyem a párazárófóliát, illetve a párnafák közé mehet-e üveggyapot? Az alap az beton, és erre menne rá ez az egész elgondolás! Köszi a válaszokat!
Az én válaszom:
„Én mindenképpen egy kiegyenlítő betont húznék,de ez csak az én véleményem,kérdésedre válaszolva a párazáró fóliát az osb alá raknán,párnafák közé lehet gyapotot rakni,de ilyen vastagságban nen sok értelme van”
2024. nov. 19.
Egy éve lakunk a jelenlegi házunkban, és gondolkodunk a tetőtér szigetelésén, de nem tudjuk, milyen megoldás lenne a leghatékonyabb. Tudna valaki tanácsot adni, hogy milyen anyaggal vagy módszerrel kivitelezhető a legpraktikusabban a beépített tetőtér utólagos szigetelése?
Az én válaszom:
„Általában a kőzetgyapot az elterjedtebb,de több megoldás létezik habszigetelés stb.”
2024. nov. 12.
Egy régi, téglából épült családi házat vásároltunk, amely nincs szigetelve. Fontolgatjuk a belső hőszigetelés lehetőségét, de olvastam, hogy ennek veszélyei is lehetnek. Tudna valaki segíteni, hogy pontosan mik a belső hőszigetelés veszélyei?
Az én válaszom:
„A belső hőszigetelés egyik hátránya a penészedés,másik pedig,hogy nem elég hatékony,bár a multipor tégláról jó vélemények vannak”
2024. nov. 10.