Nappali ötletek - kis társasházi lakásba

Mező István kérdése:

Ha megbízok egy belsőépítészt, hogy átalakíthassam a nappalimat, mennyivel kapok többet a tanácsadás által, mintha random rákeresnék a google-ban a nappali ötletekre és onnan inspirálódnék? Hogy kell elképzelni egy ilyen tanácsadást, mit tartalmaz alaphangon, mik az extrák?

2 hónappal ezelőtt

Szakemberek válaszai

agiba studio
8 válasz
8 válasz

Kedves István! Különbséget kell tenni a tanácsadás és a tervezés között. A tanácsadás során a legtöbb kollegánál 1-2 óra fix időintervallum alatt az adott helyiségre konkrétan alkalmazható, használható ötleteket, megoldásokat, tippeket-trükköket kaphat, amit a legtöbben a tanácsadási alkalom után egy rövid írásos összefoglalóval egészítenek ki, ami tartalmazhat vázlatos terveket, linkeket, termékajánlásokat. Ez megfelel azoknak, akik alapvetően határozott elképzelésekkel bírnak és maguk bonyolítják a felújításukat, de valahol elakadtak, vagy egy adott problémát nem tudnak megoldani. A tervezés egy jóval összetettebb folyamat - ennek során első lépésben készül egy részletes felmérés, ami a helyiség minden részletére kiterjed, egy igényfelmérés, ami az Önökkel történő irányított elbeszélgetés, és amelynek során mind a funkcionális, mind az esztétikai igényeket feltérképezzük. A tervezés ezután történik: térszervezés, közlekedési útvonalak figyelembe vétele, bútorozás, burkolatok, színek választása - vagy adott esetben gépészeti, elektromos munkát igénylő átalakítások terveinek elkészítése. Minden részletes, méretezett tervrajzokon, a megvalósításhoz szükséges összes információval, rendezett formában átadva. Mi egyébként ugyanúgy használjuk a google-t, mint Ön, de azért mögöttünk van még sok év szakmai tapasztalat, évi több száz, vagy akár több ezer négyzetméternyi építkezés, ahol rengeteg problémával, és azok megoldási lehetőségeivel is találkozunk. Mi is inspirálódunk online szakmai oldalakról, magazinokból, sőt a Pinterest-ről is, de rendszeresen látogatjuk a szakkereskedőket, szakmai napokat, kiállításokat, ahol igyekszünk megtanulni a legfrissebb, legjobb megoldásokat is. Mivel minden belsőépítész más-és más célközönséggel dolgozik, aki Önnek szimpatikus lesz, valószínűleg olyan munkákat tud bemutatni, amilyen végeredményre Ön is vágyik. Így biztosan van tapasztalata azokkal a problémákkal, amelyek az Ön esetében felmerülnek. Szerintem ez az egyik legnagyobb hozzáadott érték: hogy higgadtan, rutinosan, és előre odafigyeléssel tudja majd kezelni azokat a problémákat, amelyek Önöknek komoly fejfájást, sőt pluszkiadást okozhatnak, ha csak utólag szembesülnek vele. Ez számos ügyfelünknek biztonságot, támaszt jelent azokban a folyamatokban, amelyek során az életükben felmerülő legnagyobb kiadásokat és a legösszetettebb otthoni munkálatokat kell menedzselniük.

2 hónappal ezelőtt
Ádász Flóra
1 megbízás 1 válasz
1 megbízás 1 válasz

Kedves István! A kérdésére csak komplex válasz létezik, de az alábbiakban igyekszem felvázolni mi tartozik egy belsőépítész feladatai közé. Az első lépés az ingatlan részletes felmérése, mely után mindenre kiterjedő állapotterv készül mérnöki programban. A felmérés elkészültével és a megrendelővel való egyeztetés után a helységek funkcionális, bútorzati és világítási vázlattervei készülnek el. Újabb egyeztetést követően a terv pontosodik és haladunk a végeredmány felé. Design és esztétikai elmek is kiválasztásra kerülnek, például burkolatok, világítási elemek, bútorok stb. . Az újabb bemutatás után már az utolsó simítások felé vesszük az irányt a termékek pontos meghatározásával és ekkorra az alaprajz, a falnézetek és a világítási terv is 90% os készültségben áll. A tervezés ideje alatt a helységeket bejárható 3d modell segítségével prezentáljuk így a megbízó vizuális és reális térélményt kap a kialakuló tervről. A berendezések kiválasztásánál a belsőépítész ügyel a minőség és ár-érték arány egyensúlyára, így gazdaságos egyúttal minőségi anyagok és berendezések kerülnek a tervbe. Belsőépítészeti tervezés Tervezési anyag tartalma: helyszíni felmérés műszaki rajzok: alaprajz, falnézetek, beépített bútor terv 3D látványtervek elektromos kiállások és világítás tervezése gépészeti kiállások és termékek felületek, anyagok kiválasztása bútorzat és berendezés kiválasztása Tervezés menete: Telefonos igényfelmérés Ajánlatkészítés majd ajánlat elfogadása Konzultáció - felmérés Felmérési terv készítése Vázlatterv és konzultáció (online/személyes) Terv és konzultáció 2-4 alkalom (online/személyes) Véglegesítés (kisebb korrekciók) Végleges tervek átadása (online) Az önálló tervezés esetében Önnek kell minden itt vázolt feladatot lehetőségeihez mérten átlátni és dönteni a megoldásokról. Az ispirációk jó kiinduló pontot nyújthatnak egy szakemberrel való együttműködéshez, amit a belsőépítész az Ön otthonának adottságai szerint tud kialakítani. Belsőépítészeti tanácsadás: A megbízó és a tervező online megbeszélés/megbeszélések alatt a helyiségekről készített átfogó paraméterek és fotók alapján dolgozik együtt. A belsőépítész a helység adottságaira figyeve látja el hasznos tanácsokkal és térszervezési megoldásokkal. Ezen felül néhány megbíztható terméket és gyártót is javasol, ami elősegíti a minőségben és költségben is megfelelő berendezések megvételét. Amennyiben segítségre van szüksége, keressen bizalommal. Üdvözlettel, Ádász Flóra

2 hónappal ezelőtt

Profi szakemberre bíznád a munkát?

Keresd meg a hozzád legközelebb lévő minősített szakembert és kérj árajánlatot 2 perc alatt!

Tovább a jószakira!
Dorka Zsanett
1 válasz
1 válasz

Kedves István! Ilyen esetekben, legfőképpen abban tud a belsőépítész a segítségére lenni, hogy az interneten talált ötletekből és a tér adottságaiból tudd önnek egy olyan teret tervezni, amely funkcionálisan is jól tudd működni és teljesen a megrendelő igényeire van szabva. Ezenfelül pontosan ismeri a piac kínálatát és szinte azonnal tudja, hogy mely forgalmazókhoz kell fordulni, hogy az adott stílushoz tartozó termékeket megtalálja, ezzel időt spórolva a megrendelőnek. :)

2 hónappal ezelőtt
Nemes Mónika
5.0
13 megbízás 2 válasz
5.0
13 megbízás 2 válasz

Kedves István! A tanácsadás egy alkalmas, egy szoba esetében max. 2 órás beszélgetés, ahol konkrét "szobára és személyre szabott" tanácsokat, ötleteket kaphat, elrendezési rajzot, szakember képességei szerint izgalmas, nem átlagos megoldási javaslatokat. A belsőépítész vagy lakberendező felteszi a kérdéseket azonosítja a problémákat, felméri az igényeket, és tapasztalatával, tudásával összegzi azokat, hogy lehetősége és tehetsége szerint megadhassa a legjobb tanácsokat rájuk. Kétféle tanácsadás lehet: online/táv vagy helyszíni. A díjazása nyilván eltérő lesz. A helyszíni többet ér mert sokkal több információból tud dolgozni a tervező. Konkrétabb megoldásokat tud adni ha élőben látja a szobát. Rajzolhat, akár megmérheti a helyet, látja pl. a fényviszonyokat, színmintákat, pl. tapéta és textilkönyveket, izgalmas, odaillő bútorlap színeket tud mutatni, releváns képeket kereshet egy adott témára. Ha vannak meglévő elemek, esetleg be tudja illeszteni a koncepcióba, stb.. Azonban a tanácsadás nem helyettesíti a tervezői munkát. Inspirálódjunk vagy kérjünk tanácsot? A válaszom: mindkettőt érdemes. Üdvözlettel: Nemes Mónika építész, lakberendező

2 hónappal ezelőtt