Épületbontás · Villanyszerelő · Térkövezés
Szabó Tamás
Épületbontás · Villanyszerelő · Térkövezés
Referenciáim
Értékeléseim
Válaszaim
A villanyszerelés óradíjak minden esetben csak a munkadíjat tartalmazzák? Tehát összegszerűen könnyen össze lehet hasonlítani őket? Vagy van különbség a szolgáltatásban tevékenységtől függően, és előfordul, hogy az óradíj anyagköltséget is magába foglal?
Az én válaszom:
„Csak munkadíjat taralmaz. Anyagdíjat csak az egy összegben vállalt anyagárat is tartalmazó részletes árajánlat foglalja magáva.”
2023. nov. 22.
Hány %-ban tudja az elektromos padlófűtés biztosítani egy családi hát teljes fűtését? Önállóan is elég lehet, vagy kombinálni szokták valamivel?
Az én válaszom:
„Semmiképp ne csináljon elektromos padlófűtést, ha csak van rá lehetőség. Se energihatékonysági se életvédelmi és se tűzvédelmi szempontból...”
2023. nov. 21.
Kötelező ma már a Fi relét bekötése? Azt olvastam új háznál kötelező, de egy régi ház teljes újravezetékezése esetén is kell a Fi relé?
Az én válaszom:
„Ez olyan dolog, mint a biztonsági öv. Akkor jövünk rá , hogy milyen jó lett volna, ha már megtörténik a baj...”
2023. aug. 25.
Mekkora áramfogyasztásra lehet számítani például egy 3,5 kW-os készüléknél, ha folyamatosan fűtünk vele a téli hónapokban? Mennyit fogyaszt egy klíma fűtéskor?
Az én válaszom:
„3,5kW full szigeteletlen b30-as fal, betonfödém 10eft/hó 37ft-os árammal, ezt már csak arányosítani kell 23ft-al, ha H-tarifa és 70ft-al , ha a kvóta elfogy.”
2024. dec. 5.
A klímaberendezésünk kültéri egységének elhelyezésével kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Olyan helyre kellene tennünk, ami a szomszéd felé esik, és nem tudom, ez mennyire szokott problémát okozni. Van valami szabály vagy ajánlás azzal kapcsolatban, hogy milyen távolságot kell tartani, vagy hogyan lehet minimalizálni a zajt és a rezgést?
Az én válaszom:
„A szomszéd is egy ember , beszélni kell vele, ha csak oda megoldható. Ha ablakra néz nekik a gép, valószínűleg zavaró lesz... Ha beleegyezik , papírra kell vetni és aláíratni vele.”
2024. dec. 5.
A klímánk kültéri egységét szeretnénk valamilyen módon letakarni, hogy védjük az időjárástól és a portól, de nem szeretnénk, ha ez befolyásolná a működését. Mivel lehet a kültéri egységet takarni, hogy azért a szellőzés biztosítva legyen és a hatékonyságot se befolyásolja?
Az én válaszom:
„1. Nem kell félteni, hamarabb lesz cserélve , mert elavult lesz az újakhoz képest, minthogy a fent említett dolgoktól elromoljon... 2. Klíma tisztíttatáskor a normális szerelők a kültérire is ránéznek és, ha mocskos kimossák azt is...”
2024. dec. 5.
A házfalon lévő klíma kültéri egység nagyon hangos. Milyen megoldás van a zaj csökkentésére? Van erre valami szabály, hogy mi az elfogadott érték?
Az én válaszom:
„Milyen márkájú a gép? Mit jelent a hangos? Felszereléskor is az volt? Mikori telepítés?”
2024. dec. 4.
Milyen tapasztalatotok van a konvekciós hősugárzókról? Érdemes venni egyet fűtéskiegészítésként, vagy leeszi a gatyámat is? Most mindenhol ezeket reklámozzák, de fogalmam sincs, mennyire lehet velük hatékonyan fűteni. Megéri venni egyet?
Az én válaszom:
„2 szereplőnek éri meg minden 1:1 vagy rosszabb hatásfokú elektromos fűtés, ha a szigetelés nem megfelelő az épületen: 1. annak aki eladja 2. áramszolgáltató ”
2024. jan. 19.
Sziasztok! Mikor bekapcsol a kazán, és elkezdi felfűteni a radiátorokat, azok elkezdenek kattogni. Lehet ezzel valamit kezdeni, hogy ne legyen ilyen hangos? Minden hajnalban felébredek erre a zajra.
Az én válaszom:
„Padló vagy felületfűtés, az nem fog kattogni...”
2024. jan. 19.
Mi a kondenzációs kazán ideális főfoka, ahol teljes hatásfokon tud dolgozni a készülék? Egyáltalán az "ideális hőfok" azt jelenti, hogy hány fokos vizet tol ki kazán a radiátorokba? Én azt gondolnám, minél magasabb a víz hőmérséklete, annál jobb. Tévedek? Hogy érdemes beállítani, hogy gazdaságos legyen a fűtés?
Az én válaszom:
„40-45C° ezért is a padló és a felületfűtés a legoptimálisabb a kazánoknak is...”
2024. jan. 19.
Hogy csináljam jól a fűtés temperálást? Életmódomból adódóan gyakran 5-7 napot is távol vagyok az otthonomtól, és az a kérdésem, hogy ezekben az esetekben hány fokon érdemes tartanom a fűtést? Hány fokra állítsam a termosztátot, mikor nem vagyok otthon ,hogy gazdaságosan jöjjek ki a fűtésszámlával? Mikor otthon vagyok 21 fok van, ha elmegyek akkor 17-18-ra gondoltam levenni, de lehet, hogy jobban megéri magasabb fokon tartani, mint mindig felfűtögetni? Mi erre a legjobb módszer?
Az én válaszom:
„Szintentartani mindig olcsóbb, mint felfűtögetni.”
2024. jan. 19.
Érdemes-e olyan 80-100 nm-es családi házat tervezni, amiben nincs gázfűtés csak klíma? Képes a klíma kifűteni egy ekkora házat? Megéri? Milyen költséggel kell számoljak vajon?
Az én válaszom:
„Jelenleg ez a legolcsóbban kivitelezhető és leggazdaságosabban üzemeltethető fűtési mód. Azt viszont figyelembe kell venni, hogy H-tarifás árammal lesz igazán gazdaságos, aminek a kiépítése sok esetben nagyban növeli a befektetés összköltségét...”
2024. jan. 19.
Nemrég vettünk egy udvarban kis házat, és a fő villanyóra a szomszéd telkén van. A fi relé bekötése is ott történt meg. Át lehet ezt telepíteni a házon belüli kismegszakítók mellé, hogy ha leold, ne kelljen a szomszédhoz becsöngetni mindig? Vagy ha a fi relé leold, akkor törvényszerű, hogy a villanyóra alatti kismegszakítók is leoldanak, tehát felesleges átrakni?
Az én válaszom:
„Szia, hívj fel nyugodtan, segítek amiben csak tudok. Üdv: Tamás”
2023. márc. 28.