Ezermester · Bútorszerelő
Pozsik Tamás
Ezermester · Bútorszerelő
Válaszaim
A beltéri ajtóimat szeretném lefóliázni. Milyen módszerrel lehet leginkább elkerülni, hogy buborékok alakuljanak ki a bútorfólia felrakása során?
Az én válaszom:
„Kedves Ildikó! Én javaslom a bútorról eltávolítani a felületi szennyeződéseket és esetleges apró kiálló részeket. Minél simább a bútor felülete annál szebb lesz a vég eredmény. Majd egy spriccelős flakonba (ami kb. 0.5 literes) 3-4 csepp folyékony szappant tenni majd feltölteni a flakont vízzel. Kicsit összerázni. A bútor felületére spriccelni egyenletesen (kicsit meg is folyhat a felületen). A fólia egyik szélén felszabadítani egy csíkot 3-5cm, hogy a tapadó felülete szabad legyen. Ezt a csíkot ráilleszteni a bútorra majd a fólia többi részét amin még rajta van a hordozópapír azt feltekerni, hogy kézbe lehessen venni mint egy henger. Fólia külső felületét is bespriccelni. Szabad kezünkkel a fólia külső felülete felöl egy kb. 10 cm hosszú sima puha felületű tárggyal simítsuk a fóliát a bútorra. 2-3 cm szakaszokat haladjunk előre és közben válasszuk le fóliáról a hordozó papírt. Ahogy haladunk előre nedvesítsük a bútor felületét. Hibázás esetén van lehetőség a fólia visszahúzására. Minél vizesebb a felület annál könnyebb. Ha mégis marad víz a fólia alatt akkor sincs baj. Az egyik lehetőség hogy kimasszírozzuk a fólia széléig és kijön a víz. A másik technika, hogy tűvel megszúrva ki lehet nyomni a vizet. Kicsike buborékok képesek kiszáradni és egy-két nap alatt felszívódni, eltünni.”
2024. dec. 11.
Milyen rögzítési módszer a legbiztonságosabb fürdőszoba szekrény felszerelése során, ha a bútordarab csempézett felületre fog kerülni?
Az én válaszom:
„Hengeres gyémánt fejű fúróval átfurnám a kerámiát, hogy ne törjön/repedjen, majd tipli és csavar a szerelvény rögzítéshez. Szintezhető szerelvény a szekrénybe és már kész is. :) ”
2024. dec. 4.