Rinézer Csaba [Mókus]
Rinézer Csaba [Mókus]

Melegburkoló, parkettázás

3
Megbízás

3 hónappal ezelőtt volt itt.

Budapest - IV. kerület és 15 km-es körzetében kiszállok.

Rinézer Csaba [Mókus]

Melegburkoló, parkettázás

Parkettázást vállalok a megadott településeken, városokban garanciával és első osztályú minőségben! A munkáimat mindig úgy csinálom, mintha magamnak csinálnám... Írj, megegyezünk...
Mutass többet

Áraim

Parketta pácolás/színezés

15 000 Ft - 18 000 Ft / ㎡
Fa parketta csiszolása, polírozása, színre pácolása és lakkozása teljes anyagköltséggel és teljes munkadíjjal.

Referenciáim

Tetszenek a referenciáim? Kérj tőlem ajánlatot , hogy kiderüljön nálad mennyibe kerülne a munka.

Értékeléseim

Angyal Zsolt [Angyi]
Teljesen korrekt mindenkinek tudom ajánlani!
Szaki válasza:
Köszi Zsolti kirrály vagy...! Holnap (pénteken) beajánlom a munkád egy konyhacsinálásba a III. kerületben... Megadom a számod és rám fognak hivatkozni... Megadhatnád E-mail-ben, hogy dolgozol mostanság! Üdv: Csaba
Sziebig Sándor [Sanyi]
Nálam abszolút 5 csillagos . Jól dolgozik , precíz és pontos munkát készít.
Szaki válasza:
Köszönöm barátom, te jeleztél vissza először... Ez is sokat jelent nekem!!! Még egyszer köszönöm!!!! Üdv: Csaba
Tartozz Te is az értékelőim közé! Most kérj tőlem ajánlatot.

Válaszaim

Fa lambériát szeretnék, de a fenyő nem annyira tetszik, meg sokon vannak ilyen gyanta foltok, repedések ,nem valami minőségi. Ti mit gondoltok, milyen fából lenne szép a lambéria?

Az én válaszom:

„Ha nem tetszik a fenyő, akkor csináld tölgyből, vagy dióból, de az akácnak is nagyon szép a mintázata. Persze ezek többszörösen többe kerülnek, mint a fenyő lambéria...”

0

2023. 11. 30.

Jobb annyival a fa parketta, amennyivel drágább? Úgy értem, hogy azt mondják, hogy ha jól le van rakva, akkor az kiszolgál több generációt is, fel lehet csiszolni, miegymás... Míg a laminált hamar elkopik, könnyen sérül, sűrűbben kell cserélni, és hát, egy jobb minőségű abból se olyan olcsó, ugye... Vagy most már a laminált is bírja évtizedekig? Szóval, szakértő szemmel, hosszabb távra mit javasolnátok, kedves Szakemberek, fa parkettát vagy lamináltat?

Az én válaszom:

„Hosszabb távra mindenképp a fa parketta a jó befektetés. Az jelentősen növeli is az ingatlan értékét! Erősebb, tartósabb és melegebb érzetet ad. A laminált padló műanyag felülete miatt sokkal zajosabb, kopogósabb és hidegebb, ridegebb. Kb 6-8 évente cserélni illik, mert az úsztatott lerakási technológia miatt az összeillesztések lassan, de biztosan elengednek... A fa parketta csiszolását és felületkezelését 25-30 évente célszerű beütemezni (használattól függően)... ”

0

2023. 11. 30.

Milyen burkolatot ajánlotok elektromos padlófűtéshez? Mi vált be a legjobban? Ugyanazok jók, mint a melegvizes padlófűtéshez vagy valamire figyelni kell a választáskor?

Az én válaszom:

„Kedves Kékesi Úr! Igen, ugyanazok jók, mert itt is a hőáteresztő képességet kell figyelembe venni...”

0

2023. 11. 21.

Térkő íves lerakásához íves térkő kell speciálisan, vagy megoldható az egyenesfalúból is?

Az én válaszom:

„ Kedves István! Minden is megoldható. :-) Persze az ív rádiuszától is függ, de gondolom, nem túl kicsi...”

0

2023. 11. 15.

Melyik a jobb megoldás? tetőtérbe akarunk hajópadlót letenni, elég, ha simán leragasztják nekünk vagy jobb, ha párnafára szegelik?

Az én válaszom:

„Kedves Katalin! Ragasztás semmiképp nem célravezető. A hajópadlót kizárólag szegelve kell és lehet szakszerűen építeni... Nagyon sokszor össze kell húzatni a görbébb padlókat, az nem megoldható ragasztással... A párnafa vastagsága minimum 5cm legyen, vagy vastagabb, és a rejtett szegelés ne a nútba legyen, hanem a csapos oldalon! Szép napot! ParkettásCsaba”

0

2023. 11. 14.

Az albérletben gyönyörű halszálka parketta van, de több helyen iszonyú mély karcolások, benyomódások vannak rajta. Ki szeretném javíttatni, de nem tudom a parketta csiszolás hány mm-ig megoldható? Szerintem itt legalább fél cm-t le kellene szedni, ha nem többet.... Beleférhet, vagy azzal tönkreteszem?

Az én válaszom:

„ Kedves Katalin! Fél cm-t nem szokás lecsiszolni. Átlagosan 1-2mm csiszolás elegendő. Ilyenkor érdemes a "tiszta" fáig visszacsiszolni, kitömíteni speciális tömítő anyaggal és utána összecsiszolni, több rétegben lelakkozni... Keressen bizalommal! :-) ”

0

2023. 11. 14.

Melyik a legjobb víztisztító berendezés? Szerintetek.

Az én válaszom:

„Én az Amway-t ajánlom...”

0

2023. 11. 14.

A diófám átlóg a telekhatáron, és félek, hogy egy viharban veszélyeztetheti a szomszédom háztetőjét. Hatalmas fa, és nem szeretném teljesen kivágatni, de részlegesen, az átlógó ágakat valahogy meg lehetne oldani? Nem fogja a fa nagyon zokon venni? És mennyibe kerülhet ez kb. Szerintem alpin technika kell hozzá, mert nagyon nagy.

Az én válaszom:

„ Kedves Zoltán! Meg lehetr és meg is kell oldani. A fa nem fogja megsínyleni, célszerű lekezelni a vágások helyét... Biztosan alpin technika kell, ami kb 60-120ezer Ft között mozoghat...”

0

2023. 11. 14.

Hogy érdemes ütemezni az építkezésen: a burkolás vagy festés legyen meg előbb? Vagy attól függ leginkább, melyik szaki mikor ér rá?

Az én válaszom:

„ Ez a legjobb válasz, én is ezt támogatom... Glettelés és festés egy rétegben, aztán burkolás és a végén (takarva) megint festés.”

0

2023. 11. 14.

Elkoszolódott a fürdőben a fuga, mivel tudnám hatékonyan tisztává varázsolni?

Az én válaszom:

„A legjobb eljárás szerintem a gőztisztítás... Visszanyerhető vele az eredeti fuga szín és teljesen vegyszermentes... Ráadásul saját kezűleg megoldható, még szakember sem kell hozzá feltétlenül... :-)”

1

2023. 11. 14.

Azon dilemmázom, hogy befektessek-e a klasszikus fa parkettába vagy rakassak le inkább gyorsan egy laminált parkettát? Nem annyira van kedvem 5 év múlva újrakezdeni az egész burkolás projektet. Segítsetek! Mennyire tartós a laminált parketta? Ha a büdzsé megengedi, megéri inkább faparkettát rakatni, és akkor le a gond, vagy már a laminált padlók is kibírnak évtizedeket?

Az én válaszom:

„ Kedves Dávid! Személy szerint én messzemenőkig a hagyományos parketta mellett voksolok, de az alábbiakban kivesézem mindkettőt és kiderül, hogy mikor melyiket célszerű alkalmazni az igények szerint... A következőkben tárgyilagosan felsorolom mindkettő előnyét és hátrányát... Laminált parketta előnyei: 1. Gyorsan fektethető, illetve cserélhető 2. Viszonylag kevés porral, szeméttel jár 3. Viszonylag pénztárca kímélő kivitelezés 4. Általában megfelelő kopásállóság 5. Viszonylag nagy színválaszték Laminált parketta hátrányai: 1. Nagyon sík aljzatot igényel ("tükörsima") 2. Nem élethű mintázatok és szín (MŰ) 3. Kevésbé tartós élettartam 4. Ha néhány év múltán bútorcserére, vagy átrendezésre kerül sor, a bútorok alatt világosabb marad a felület, amit el kell takarni valamivel, vagy a teljes parkett cseréje szükséges, mivel nem lehet összecsiszolni ezt a tipusú burkolatot... 5. Ha kicsit rosszabb aljzatra fektették, néhány év múlva feltöredezhetnek a lamellák szélei, használhatatlanná válva, így teljes csere lehet szükséges szuper aljzatkiegyenlítést követően! 6. Kopogósabb 7. Nem szigetel, így zokniban fázik a lábunk 8. Mivel műanyag, a sztatikus feltöltődés garantált Hagyományos parketta hátrányai: 1. A pénztárcát egy kicsit jobban terheli (de ez megtérül) 2. Aki azt mondja, hogy por nélkül jár a csiszolása, az hazudik... 3. Időigényesebb, mert összetettebb szakmunkával jár (ez is megtérül) Hagyományos parketta előnyei: 1. Jobban elviseli az aljzat felületi egyenetlenségeit 2. Élethű, mert valódi fából van (gyönyörű faerezetek) 3. Tartós élettartam, mert 6-8-szor fel lehet újítani egy gyors csiszolással, lakkozással; akár 2-3 nemzedéket kiszolgál 4. Bútor cserénél, vagy átrendezésnél egy gyors felújítással teljesen "új" parkettára lehet visszarakni a bútorokat; összecsiszolhatók a világosabb, illetve a sötétebb felületek! 5. Szigetel, mert fa és vastag, ezért melegebb érzetet ad zokniban is 6. Szinte bármilyen színűre pácolható egy-egy felújításkor Remélem, érdemben tudtam segíteni a döntésben... Tisztelettel, Rinézer Csaba”

0

2023. 11. 14.

Szakmáim

Melegburkoló, parkettázás 3 megbízás